Login lub e-mail Hasło   

Księża kasiarze

sensacje XXI wieku
Wyświetlenia: 1.331 Zamieszczono 04/05/2017


Natchniony płomiennym przemówieniem Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z okazji kolejnej rocznicy święta Konstytucji 3 Maja w odpowiedzi na apel dotyczący polemiki nad zmianami w dotychczasowej konstytucji pozwolę sobie na kilka postulatów.

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że oglądam telewizję TRWAM. Ostatnio poleciały mi łzy wzruszenia gdy oglądałem jak nasz kościół  walczył o idee Konstytucji 3 Maja. Z jakim zapałem i oddaniem sprzeciwiał się rosyjskiemu imperializmowi i jak mocno kibicował Kościuszce. Nigdy nie powieszono w Polsce tylu biskupów za zdradę i korupcję, a dla wielu innych Targowica była jedynym wyjściem by uniknąć  przedwczesnego zbawienia na sznurze. Widać politykę historyczną kościoła, partii i rządu. Poryczałem się ze wzruszenia jak bóbr i norka. Wstyd powiedzieć, ale wyskoczyły mi dwa gile jak krokodyle. Trwało to chwilę. Chusteczka była mokra. Byłem bliski zawału. Co tam. Historia kościoła warta jest najwyższych wyrzeczeń, wzruszeń i emocji.

W tejże telewizji zatroskane twarze osób duchownych i świeckich. Dwoją się i troją. Miłość do ojczyzny widać na każdym kroku. Serce na dłoni, drżenie rąk i nóg. Ojczyzna- wartości, wartości- ojczyzna. Troska, wiara, honor. Widać, że gotowi do najwyższych  poświęceń. Najwyższych.

Najwyższy też czas wpisać do nowej konstytucji zapis o równym traktowaniu księży z innymi obywatelami Rzeczpospolitej.  To im się po prostu należy. Zasługują na to. Jak można ich tak traktować po macoszemu. Polska to przecież też ich matka. Matka którą kochają, matka którą ssą od wieków. Matka dla której zrobią wszystko. Jestem o tym przekonany.

Ta grupa od lat dyskryminowana, nie może w pełni uczestniczyć w programie dynamicznego i odpowiedzialnego rozwoju naszego kraju nakreślonego z takim trudem przez obecne kierownictwo partii i rządu.

Ostatnie 8 lat rządów PO i PSL dobitnie pokazały, że duszpasterze, tak zasłużeni dla naszej ojczyzny byli zaniedbywani. Czas z tym skończyć. Idzie dobra zmiana.

Wiem, że księża bardzo tego pragną, lecz przez skromność, wynikającą ze swej służebnej roli nie wypada im głośno się tego domagać.

W związku z tym proponuję by księża :

- płacili podatki i składki takie same jak każdy przedsiębiorca,
- prowadzili książkę podatkową,
- zainstalowali kasy fiskalne w kościołach każdej parafii i kuriach diecezjalnych,
- posiadali przenośne kasy fiskalne podczas duszpasterskich, pełnych troski o owczarnię wizyt zwanych kolędami.

Paragony na odwrocie mogłyby zawierać obrazki świętych lub cytaty z pisma świętego. Przyczyniłoby się to do dalszego ureligijnienia naszego dynamicznie i odpowiedzialnie rozwijającego się kraju i szerzenia wartości chrześcijańskich.

Dla wiernych często przystępujących do sakramentów, pielgrzymów, ministrantów, kleryków i ministrów powinny być losowane  dodatkowe nagrody z cytatami posłanki Krystyny Pawłowicz jako drogowskaz dalszego duchowego rozwoju.

ZUS powinien wprowadzić obligatoryjne usługi ułatwiające przelewy EMERYT - URZĄD SKARBOWY - RADIO MARYJA.

W związku z tym, że duszpasterstwo jest działalnością zbliżoną do rolniczej proponuję obniżoną stawkę VAT w wysokości 8 %.

Usługi "co łaska" opodatkować stawką 23 %.

Można też uwzględnić dopłaty unijne dla hodowców. W związku z tym należy upoważnić odpowiedniego ministra do negocjacji iw Brukseli stawek i sposobu rozliczania dotacji (za sztukę pogłowia albo ryczałt od dusz). Chociaż z drugiej strony z tą Brukselą może lepiej nie zaczynać. Zachodnia zgnilizna. Pieniądz jednak w kościele nie  śmierdzi. Po coś są te kadzidła.

Jestem głęboko przekonany, że PRAWDA NAS WYZWOLI i nastąpi pełna integracja

Narodu z Kościołem,

a Kościoła z Urzędem Skarbowym.  

 Amen.

Podobne artykuły


105
komentarze: 29 | wyświetlenia: 114094
37
komentarze: 39 | wyświetlenia: 2664
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 13005
32
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4146
29
komentarze: 114 | wyświetlenia: 2526
29
komentarze: 21 | wyświetlenia: 2348
28
komentarze: 20 | wyświetlenia: 5906
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4182
24
komentarze: 19 | wyświetlenia: 2468
24
komentarze: 30 | wyświetlenia: 4592
24
komentarze: 21 | wyświetlenia: 3145
23
komentarze: 12 | wyświetlenia: 5938
23
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2724
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  04/05/2017

Jak Judaszowi tylko Ci srebrniki w głowie

  Hamilton,  04/05/2017

@swistak: tylko za naukę religii, czyli głoszenie "dobrej nowiny" (co podobno jest ich psim obowiązkiem) biorą ponad miliard srebrników rocznie z budżetu państwa, a ty mi wmawiasz, że to moja wina. Wytresowali cię jak muła w cyrku.

  Koriolan,  04/05/2017

Ja bym był za tym żeby im dopłacać. Czyli jakąś pensyjke ...

  Hamilton,  05/05/2017

@Koriolan: raczej zasiłek dla niepełnosprawnych. Każdym musi się opiekować jakaś gosposia albo siostrzyczka, bo sam sobie herbatki nie zrobi. Poparzy się, potnie i pozacina.

  bafomet,  04/05/2017

Brawo panie Hamilton, brawo. Na końcu dodałeś pan amen. To się ceni, bardzo ceni. Szkoda tylko, że nie wysnułeś pan postulatu opodatkowania seminaryjnych wylęgarni kleru.

JEST TAKIE PRZYSŁOWIE "MODLI SIĘ PRZED FI GÓRĄ, DIABŁA MA ZA SKÓRĄ" TO JEST OBRAZ KK W POLSCE. TO NIE KOŚCIÓŁ MA PŁACIĆ TO KOŚCIOŁOWI SIĘ PŁACI, POZA TYM KK NIEMA NIC SPÓLNEGO Z PATRIOTYZMEM W ŻADNEJ KANCELARII PARAFIALNEJ NIEMA GODŁA POLSKIEGO ANI POLSKIEJ FLAGI ALE JEST PORTRET PRZYWÓDCY OBCEGO PAŃSTWA - PAPIEŻA!

A czarne wrony nadal panoszą,bo kowalscy im złote jajka znoszą. Co byłby wart kler bez wiernego mu motłochu?Nie byłoby też pisowskiej dobrej zmiany....artykuł super,gratuluję autorowiDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska