JustPaste.it

Majówka w Muzeum Śląskim

Majówka w Muzeum Śląskim

Szanowanie własnej kultury

Idea stworzenia Muzeum Śląskiego w Katowicach pojawiła się w 1924 roku. Pierwszym dyrektorem był Tadeusz Dobrowolski. Chciał on, żeby mieszkańcy Śląska zaczęli interesować się i szanować kulturalny spadek Polski. Już w roku 1936 rozpoczęto budowę, a nowa budowla stała się najnowocześniejszym muzeum w Europie.

Aktywna majówka

Pomysłów na udany weekend majowy było mnóstwo. Można było go spędzić nie tylko wyjeżdżając nad jezioro, rozpalając ognisko, gotując kiełbasę na grillu czy robiąc piknik. Idealnym pomysłem było zwiedzanie największego kulturnego spadku Śląska – Muzeum Śląskiego w Katowicach. Dla osób lubiących intelektualną rozrywkę pracownicymuzeum przygotowali majówkowe zabawy. Zespół muzeum pomyślał o kulturnej rozrywce dla mieszkańców nie tylko Śląska a turystów zza granicy
(Czechy, Węgry, Niemcy). Dodatkową atrakcją był teren parkowy oraz ogród sensoryczny
z kompozycjami kwiatów i ziół, które przyciągnęły licznychwielbicieli natury.

Muzeum będzie czynne od godziny 10:00 do 20:00.
Zwiedzanie Muzeum Śląskiego rozpoczęto od najbardziej popularnego i rozpoznawalnego symbolu – wieży widokowej. Wchodząc na najwyższą budowę Katowic, wydaje się, że widzisz cały Śląsk tak, jak na dłoni. Wieża ma 40 metrów wysokości. Następnym przystankiem były dla wielu zwiedzających kopalnieFerdynand w miniaturze.

Pogoda dopisuje

Katowicka pogoda czasami lubi nas zaskoczyć, ale podczas majówki nie było śnieżnych niespodzianek -zdecydowanie dało się odpoczywać aktywnie. Muzeum Śląskie przygotowało sportową rozrywkę dla tych, którze nie mogą nawet w święta usiąść w jednym miejscu. Po zwiędzaniu wieży oraz kopalni można było wziąć udział w zajęciach z jogi, które odbyły się na terenie parku obok muzeum. Każdy może pocwiczyć z wykwalifikowanymi instruktorami, zdobyć wiedzę i zostaćy fit!

Muzeum Śląskie zaprasza!