Login lub e-mail Hasło   

Oświecenie biskupów

Biskup Jeż: fałszywi pasterze wprowadzają zamęt. Manifestują imieniem wolności, tolerancji i równości Dotyczy to medialnych pasterzy, dyżurnych celebrytów TVN i Polsatu
Wyświetlenia: 209 Zamieszczono 07/05/2017
Bp Jeż: fałszywi pasterze wprowadzają zamęt. Manifestują imieniem wolności, tolerancji i równości
 

Podczas uroczystości ku czci św. Stanisława, biskup tarnowski Andrzej Jeż zwrócił uwagę, że dzisiejszy świat potrzebuje rozróżnienia na fałszywych i prawdziwych pasterzy. Podkreślił, że ci fałszywi są aktywni na forach publicznych i manifestują się takimi wartościami jak wolność, tolerancja i równość. „Potrzeba dziś rozróżnienia fałszywych i prawdziwych „pasterzy”. Ci pierwsi oferują światu złudzenia” – mówił. Hierarcha podkreślił również, że żyjemy w czasach decydujących o przyszłości Europy. „Czy jako naród chrześcijański przetrwamy?” – pytał bp Jeż.

 

„Na tle obrazu Dobrego Pasterza demaskują się wszyscy, którzy udając pasterzy w istocie nimi nie są – to najemnicy albo fałszywi pasterze. Możemy obserwować ich aktywność, występują na forach publicznych i nigdy nie chcą być zdemaskowani. Swemu działaniu nadają pozory dobra, manifestują się imieniem wolności, tolerancji i równości, a w rzeczywistości wprowadzają zamęt i wyrządzają wielką szkodę, zwłaszcza młodym ludziom” – mówił zdecydowanie bp Andrzej Jeż.

W miejscu narodzenia patrona Polski i diecezji tarnowskiej, biskup podkreślił, że tak jak w czasach św. Stanisława decydowały się losy Polski, tak i teraz historia zatacza koło i znowu jesteśmy w podobnej sytuacji, dlatego potrzebujemy niezłomności w naszym życiu chrześcijańskim, w głoszeniu Ewangelii, w wytrwaniu przy wartościach chrześcijańskich i ewangelicznych.

„Zwołałem V Synod Diecezji Tarnowskiej, bo wydaje mi się, że jako Kościół jesteśmy w sytuacji, kiedy albo będziemy blisko wiernych jako dobrzy pasterze, którzy niosą owce na swoich barkach, albo oddalimy się i zamkniemy, a wtedy Kościół będzie umierał – mówił bp Jeż.

Jak dodał, to jest też czas decydujący dla całej Europy. „Czy jako naród chrześcijański przetrwamy, czy w tej trudnej sytuacji będziemy bardziej wyznawcami Chrystusa, światłem dla innych narodów i iskrą miłosierdzia? Czy atakowani ze wszystkim stron - bo jesteśmy niezależni, wolni, czy się poddamy, czy pozwolimy się zasypać tej beznadziejności, gdzie wejdzie nowy świat, nowa kultura, gdzie znikniemy w mrokach niepamięci” – mówił.

Biskup podkreślił, że dobry Pasterz to nie tylko biskupi, kapłani, ale to także świeccy, którzy w swoich środowiskach dają świadectwo chrześcijańskim wartościom.

 Read more: http://www.pch24.pl/bp-jez--falszywi-pasterze-wprowadzaja-zamet--manifestuja-imieniem-wolnosci--tolerancji-i-rownosci,51337,i.html#ixzz4gNGV3LjC

Podobne artykuły


25
komentarze: 84 | wyświetlenia: 2076
17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1093
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1782
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1471
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 819
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 918
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 600
14
komentarze: 119 | wyświetlenia: 1011
13
komentarze: 21 | wyświetlenia: 902
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 496
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 329
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 302
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1195
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 907
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 666
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  07/05/2017

Mają o co walczyć. Albo przetrwają, albo trzeba będzie zarobić na siebie. Bez obaw, to co zgromadzili wystarczy im na 100 lat. Tego biskup nie podkreślił.

  Hamilton,  07/05/2017

Swistak prawdziwa wiara nie potrzebuje współwyznawców. Ta troska biskupów jest troską o własną dupcię. Z tego żyją i to nieźle. Czym byliby gdyby nie mieli kogo skubać? Za zdrowaśki nie będzie u nich pracować nawet najbardziej moherowa gosposia.

  swistak  (www),  07/05/2017

@Hamilton Starszy: Patrząc z perspektywy, tego co widzi krecik, jak zwykle masz rację. Warto popatrzeć na świat, też z perspektywy nietoperza i swojego Anioła Stróża, jak biedak cierpi. Pozdrawiam Go!

  Hamilton,  07/05/2017

@swistak: twoje aniołki pewnie mają cię już serdecznie dość. "Powrót Batmana" w wersji czeskiej to "Netoperek se vratil", to o tobie? orle, sokole pokrętnej teologii. To co piszesz jest z pozycji jeża, a nie kreta.

  Hamilton,  07/05/2017

Nie dziwię się, że biskupi się jeżą. Wszyscy, którzy nie chcą ich dominacji są dla nich śmiertelnymi wrogami. Tyle, że skoro tak chcą to tak może się stać. I co wtedy?

Jejku ... katolski bełkot ...
Swoich wrogów oskarżają o :
" Manifestują imieniem wolności, tolerancji i równości Dotyczy to medialnych pasterzy ..."
.
Nieźle, niezłe ... wolność, tolerancja i równość ... apage satanes !
.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska