Login lub e-mail Hasło   

prawy do lewego

Z prawa i z lewa słychać krzyki, coraz głośniejsze. Biało czerwone szaliki i piękne logo walczącej Polski naprzeciw niebieskiej fladze z gwiazdami i kolorowymi, tęczowymi transp...
Wyświetlenia: 784 Zamieszczono 24/05/2017

     Z prawa i z lewa słychać krzyki, coraz głośniejsze. Biało czerwone szaliki i piękne logo walczącej Polski naprzeciw niebieskiej fladze z gwiazdami i kolorowymi, tęczowymi transparentami. Jedni są obywatelami Polski, inni Europy. To ja będę ponad wami, jestem świata obywatelem.

     Widzę jak wypowiadają się przedstawiciele różnych społecznych klas a propo sytuacji w kraju, nie dziwi mnie nic. To całkiem normalne że taka pani Janda będzie psioczyć na PiS bo nie dostaje pieniędzy na teatr (swoją drogą wszelkie dofinansowania do kultury to idiotyzm, sztuka powinna bronić się sama i zarabiać również) za to kobieta która dorabiała zbierając jagody z dziećmi, trójką, dostanie 1000 złotych i będzie zadowolona z naszego rządu bo nie musi zbierać już nic. Ile ludzi tyle perspektyw. Na pierwszy rzut oka Ci z prawa są głupsi, pewnie większość tych wielkich patriotów to nie oczytani erudyci ale zwykli, prości ludzie. Ci prości ludzie z prawa to właśnie Ci miłujący Boga, Honor i Ojczyznę zabetonowani w swoich konserwatywnych poglądach pionki które sterowane są odgórnie przez propagandę i socjal, dają pieniądze to znaczy trzeba na nich głosować, proste. Nie dziwie się tym ludziom, kiedy masz dwójkę dzieci, ledwo wiążesz koniec z końcem, toniesz w długach i pożyczkach z parabanków to nawet 500 złotych więcej to dużo.

    Grupa po drugiej stronie barykady lecz można powiedzieć analogiczna do tej poprzedniej to ludzie uważający się za wykształconych, postępowych Europejczyków którzy tę pierwszą grupę czyli tych z prawa traktują jak plebs niewarty uwagi czy jakiegokolwiek dialogu. Ci też są idiotami tyle, że propaganda idzie z innej strony. Otoczka intelektualizmu jest myląca ponieważ Ci ludzie nie myślą sami, jest to rodzaj jednego, wspólnego umysłu i na większość spraw mają jeden pogląd (po prawej generalnie jest podobnie). Ludzie Ci słysząc słowa takie jak "pedał" od razu najchętniej donieśliby do trybunału w Strasburgu, pedały same tak o sobie mówią, to tak jak ze słowem "Nigger", murzyni mogą go używać, biali nie, czy to nie rodzaj rasizmu? Dla nich mało znaczące jest to co duchowe, zachwycają się Magdą Gessler, Kubą Wojewódzkim, celebrytami którzy na Vlogach o lifestylu uczą ich jak mają żyć. Ich trochę też rozumiem, państwo i społeczeństwo stworzyło pewną wizję w głowach Polaków a mianowicie taką, że bez wykształcenia nic nie osiągnie się w tym kraju, Ci studiowali, skończyli i są rozgoryczeni. Lecz nadal głupi.

    Oczywiście po obu stronach są również jednostki naprawdę myślące i elokwentne, właśnie oni są wzorami dla tych mniej zastanawiających się nad tym co myślą i uważają za słuszne. Z lewej mamy Lisa, Michnika, i zresztą cały Onet i TVN chociażby a z prawej JKM, Cejrowski czy Max Kolonko, choć ten ostatni wydaje mi się najlepszym z całego zestawienia obserwatorem i komentatorem rzeczywistości. 

    Reasumując mamy w Polsce dwa obozy o skrajnie różnych poglądach, napędzają się nawzajem marszami, prowokacjami czy kłótniami, choćby w internecie. Przyrost empatii i umiejętności spojrzenia na świat z innej perspektywy mogłyby to zmienić, lecz niestety ludzie potrafią widzieć jedynie swoimi oczami. Dopóki ludzie nie zrozumieją, że nie są najważniejsi na tej planecie nie będzie dobrze. Dopóki każdy swoje życie przecenia ponad wszystko nic się nie zmieni. Każda skrajność jest zła, nie wierzę w Boga ale ta jedna cnota którą jest umiarkowanie już dawno opuściła Polaków, ja trochę mam i staram się pielęgnować czego i wam i wszystkim rodakom wraz z napływem zdrowego rozsądku życzę.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1340
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1197
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 746
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 622
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 783
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 454
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 852
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 755
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Koriolan,  24/05/2017

Ja to okreslilem jako brak świadomości.
Zresztą to tylko polityka ...
Lewa strona gdy miała władzę to się broniła a prawa atakowała. Gdy lewa strona straciła władzę to teraz atakuje by na powrót ja zdobyć a prawa musi bronić.
I tak w kółko bez sensu i świadomości :-)))

"swoją drogą wszelkie dofinansowania do kultury to idiotyzm, sztuka powinna bronić się sama i zarabiać również". Tylko idiota może tak twierdzić. A jak ma się utrzymać orkiestra symfoniczna, opera? Jak ma się utrzymać teatr, jak statystyczny Polak chodzi do teatru raz na 250 lat? Od zarania generalnie sztuka zawsze miała swoich mecenasów.

  nse,  15/06/2017

@Hamilton Starszy: Masz ciasny móżdżek i wydaje Ci się że jesteś mundry :(

@Krzywy ogórek: lepiej mieć ciasny niż wcale.

  nse,  15/06/2017

@Hamilton Starszy: Prawo jest ramą, a kultura obrazem funkcjonowania społeczeństwa. Prawem kultury nie da się zastąpić. !
Ps. Nie zauważyłem cudzysłowu, cytat mi się zlał z tekstem :(

@Krzywy ogórek: kultura jest pojęciem tak wieloznacznym i wielopłaszczyznowym, że można praktycznie wsadzić w nią wszystko. Twierdzenie, że prawem nie da się zastąpić kultury jest truizmem. Tak jakbyś odkrył, że lód jest zimny i chciał z tego zrobić hit tygodnia.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: "Twierdzenie, że prawem nie da się zastąpić kultury jest truizmem."
https://pl.wikipedia.org/wiki/Truizm
...
Rozumie że nic nie rozumiesz :) Kultura to jak paleta barw dla malarza, tylko jaki obraz można namalować na 1cm2 ?, a jaki powstanie obraz kiedy połączy się wiele tak namalowanych obrazów przez wielu ...  wyświetl więcej

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: Tak na marginesie wspomnę że tym tekstem "Twierdzenie, że prawem nie da się zastąpić kultury jest truizmem." , właśnie nazwałeś całą armię środowisk prawniczych i politycznych sam wiesz czym, bo z tego wynika kolejny truizm "Prawnicy i politycy o tym nie wiedzą" ...

@Krzywy ogórek: Posługujesz się retoryką z której nic nie wynika. Kiedyś retoryka była filarem kultury. Im było bardziej kwieciście i rozwleklej tym było lepiej. Dziś jej miejsce zajęły nauki oparte na logice. Zakładając nawet, że masz rację to co w zamian? Diagnoza to tylko wstęp do leczenia.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: "Diagnoza to tylko wstęp do leczenia. " ..., a błędna diagnoza to pogłębienie i wstęmp do kolejnej "choroby" ..., błędnie przyjęta logika rodzi błędne diagnozy. :(
Nie jest tak prosto jak się wydaje, czas betonowych murów i policyjnych kordonów z pałami odchodzą do lamusa ...
"Dziś jej miejsce zajęły nauki oparte na logice." ... co wiesz o logice ?

  nse,  16/06/2017

@Krzywy ogórek: " Posługujesz się retoryką z której nic nie wynika." ... dla głupców lubiących mieć zawsze racje, to nic nie jest konstruktywne i nie warto z nimi tracić czas na poszukiwanie rozwiązań.
Napisałeś 239 artykułów i 5732 komentarze, co z nich wynikło ?

@Krzywy ogórek: co wiem o logice? Niewiele. Poza tym, że 8 lat byłem projektantem układów logicznych i algorytmów.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy:
"Twierdzenie, że prawem nie da się zastąpić kultury jest truizmem."
To czemu tu wciskasz innym takie kity ?
Udowodnij że to co napisałeś jest prawdą ?, bo jak narazie dostałeś dowody że to zdanie mija się z prawdą.
Logika oparta na http://uranos.cto.us.edu.pl/~b(...)ika.htm to jeszcze nie logika na której opiera się rzeczywistość :)

@Krzywy ogórek: "Napisałeś 239 artykułów i 5732 komentarze, co z nich wynikło ?". Ty napisałeś zero artykułów i 6988 komentarzy. I to ma być argument? Jest to dowodem? Na co? "Twierdzenie, że prawem nie da się zastąpić kultury jest truizmem." No jest truizmem, bo jest prawdą tak banalną, że wie o tym prawie każde kumate dziecko. A ty będziesz jęczał z bólu od świtu do nocy, że ktoś nie rozumie twoich głębokich dociekań.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: Czyli wyżej podane definicje prawa i truizmu pisały niekumate dzieci ? Ustawodawstwo też składa się z niekumatych dzieci i to jest coś błahego ? Ciekawe masz poglądy. :(
"A ty będziesz jęczał z bólu od świtu do nocy, że ktoś nie rozumie twoich głębokich dociekań." Jak na razie to Ty jęczysz, będąc przyłapanym na napisaniu głupoty. :))))))

@Krzywy ogórek: Aleś błysnął. Algebra Boole'a jest podzbiorem logiki. Ani jej nie zastępuje, ani nie wyklucza.

@Krzywy ogórek: "Ustawodawstwo też składa się z niekumatych dzieci i to jest coś błahego ?" Jeśli na podstawie tego co napisałem doszedłeś do takich wniosków to wybacz, ale dalsza dyskusja z tobą jest niemożliwa z przyczyn ode mnie niezależnych.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: Tylko że Ty w tej logice ugrzęzłeś i wypisujesz tu brednie, bo gdyby było prawdą to co napisałeś to prawo byłoby zupełnie inne, a z tego jakie jest wynika że "uczone głowy" tej oczywistej prawdy nie znają, bo z tego co wychodzi to wcale taka nie jest
https://pl.wikipedia.org/wiki/Truizm
"Truizm (ang. truism od trut ...  wyświetl więcej

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy:
" Twierdzenie, że prawem nie da się zastąpić kultury jest truizmem."
Wyjaśnij dlaczego Ustawodawca cały czas próbuje to robić, wpierniczając się w życie intymne ludzi, inaczej niż dziecięcą naiwnością ? Oczywiście według Ciebie jest to coś błahego o czym nie wato gadać :(

@Krzywy ogórek: Jeszcze raz. Czytaj powoli. "Prawem nie da się zastąpić kultury". No nie da się. To jest prawda. Kultury nie da się zastąpić też krzykiem, tupaniem, strzelaniem, gwizdaniem, śpiewem, kopaniem, gęganiem i tysiącami innych rzeczy. I to ma być argument, że prawo jest złe z tego powodu. Nie żartuj, nie ośmieszaj się i wyluzuj.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: Czy ja strzelam, krzyczę ? ... o czym do mnie gadasz ?
"Truizm (ang. truism od truth – „prawda”) – stwierdzenie prawdziwe, ale banalne, znane wszystkim albo zbyt błahe, aby warto było je wygłaszać"
Czyli tą definicje truizmu według Ciebie należy ograniczyć do ...
"Truizm (ang. truism od truth – „prawda”) – stwierdzenie prawdziwe" ?
"Kultury nie da się ...  wyświetl więcej

@: Kajsturek zakamuflowałeś się inteligentnie jak struś łbem w piasek, ale ci dupa wyłazi. Masz klasę. I znów zaczynasz te swoje trele morele. Bez odbioru.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: "@: Kajsturek " Ja do Ciebie grzecznie, a tu nagle ci słoma z butów wyłazi. :))))))

@Krzywy Kajstura: jesteś grzeczny i inteligentny.... inaczej. Nieustająco dostarczasz dowodów od 2011 roku.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy:
"@Krzywy Kajstura: jesteś grzeczny i inteligentny.... inaczej. Nieustająco dostarczasz dowodów od 2011 roku. "
...
Widzisz ja cię nie przezywam, a to że wyłapuje w tekstach co piszesz szkodliwą głupotę, to ją uwidaczniam. Szkoda że chcesz tylko "błyszczeć" mając pusto w głowie :(

@Krzywy ogórek: pobiegaj ze strusiami. Czegoś się nauczysz. Kajsturek to pieszczotliwe zdrobnienie od Kajstura. Idę z psem pogadać z gęsiami nad stawy z obawy, że osiągnę twój poziom.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy:
" Kajsturek to pieszczotliwe zdrobnienie od Kajstura."
To też pieszczotliwie "Krzywy Kajstura:" ? ... nie bajeruj mnie tu, bo twój urok osobisty na mnie nie działa :)))))))

@Krzywy ogórek: Krzywy to przymiotnik, który sam sobie nadałeś. Skoro jest obraźliwy, to jesteś na dodatek masochistą. Napisz dzieło "Prawem nie da się zastąpić kultury", tupnij nóżką i roześlij po wszystkich uniwersytetach. Dokonałeś odkrycia na miarę Kopernika. Wyrzucą tych profesorów i ty będziesz kształcił nowe kadry prawnicze. Z takim geniuszem jak ty muszą się na świecie wszyscy liczyć.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: Ja sobie mogę przybierać nicki jakie chcę, i tobie nic do tego ... Nazwiska sobie łączyć z przymiotnikami nie pozwolę, więc weź się od mojego nazwiska odwal !
Wygląda na to że nie masz pojęcia o kulturze, nazwisk z przymiotnikami się nie łączy bez zezwolenia ! Wygląda na to że dawno od nikogo po gębie nie oberwałeś ?

@Krzywy ogórek: jasne, że możesz. To jednak pewien rodzaj tchórzostwa. Wasza Upierdliwość będzie pierwszym w historii, który da po gębie przez internet. Brak merytorycznych argumentów skutkuje słowną agresją. Weź stoperan. Wyjdzie cię taniej niż pranie gaci.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy:
" Brak merytorycznych argumentów skutkuje słowną agresją." ... mylisz merytoryczne argumenty z personalnym obrażaniem ! Jak zwykle cham kreujący się na osobistość, żenujące :(

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy:
"§ 8 p5. Zabrania się wykorzystywania Serwisu w sposób sprzeczny lub niewłaściwy z jego celem społecznościowym. Niedozwolone jest w szczególności umieszczanie treści i zdjęć o charakterze erotycznym czy pornograficznym, naruszających zarówno polskie jak i międzynarodowe normy prawne oraz moralne, obrazujących lub propagujących przemoc, nienawiść, dyskryminację (rasową, ku ...  wyświetl więcej

@Krzywy ogórek: sfinansuję ci transparent z napisem "Prawem nie da się zastąpić kultury" i pobiegaj sobie z nim po ulicach. Zrobisz furorę głębią swojego epokowego odkrycia. Popracuj nad sobą i zgłoś się do jakiegoś hufca harcerskiego. Dostaniesz odznakę "Mały konspirator".

@Krzywy ogórek: wrażliwy jesteś. Tyle, że trochę jednostronnie. To tylko kilka twoich grzecznych wpisów:
"Szkoda że chcesz tylko "błyszczeć" mając pusto w głowie"
" dla głupców lubiących mieć zawsze racje, to nic nie jest konstruktywne i nie warto z nimi tracić czas na poszukiwanie rozwiązań".
" Teraz tego żałuję, bo okazałeś się typem człowieka którego należy omijać szerokim ...  wyświetl więcej

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy:
" jasne, że możesz. To jednak pewien rodzaj tchórzostwa." ... czyli Ci co piszą pod nickami są tchórzami ?, nie obrażasz tylko mnie ale wszystkich co piszą pod nickami. Ciekaw jestem co ci przykładowo "Skalny Kwiatek" albo inni użytkownicy korzystający z nicków zawinili ? Zgłosiłem twoje zachowanie do admina, mam dość twoich prymitywnych wygłupów, jakoś nic oprócz błazenady nie pokazałeś !

@Krzywy ogórek: doskonale wiesz, że chodzi nie o nicki, tylko o ich ciągłe zmiany. Skalna przekazała swój nick ojcu. Nie mieszaj jej w swoje mataczenia.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: Ja tak daleko nie muszę szukać :)
Przykładowo parę postów wyżej "Tylko idiota może tak twierdzić.", a ile tego się znajdzie z całej twojej "kariery" na Eiobie ?
Wniosek jest prosty masz obrzydliwy charakterek. :(

@Krzywy ogórek: usuną mnie i będziesz miał spokój. Będziesz mógł być upierdliwy do granic wytrzymałości.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: "Po co zgłaszasz coś do admina skoro prawem ( w tym regulaminem) nie da się zastąpić kultury?" Bo brak ci wyczucia granic jakie masz szanować !

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy:
" doskonale wiesz, że chodzi nie o nicki, tylko o ich ciągłe zmiany."
...
Każdy ma prawo do zmiany nicku tak samo jak prawo do zmiany ubrania czy intymności w danej chwili i pod wpływem chwili, nic ci do tego, jak sobie z tym nie radzisz to ucz się akceptacji prawa do Życia.
Nie odróżniasz tak jak większość kultury od prawa.

@Krzywy ogórek: zarejestruj się na stałe u admina jako TW Prosty Ogórek i składaj doniesienia. Zostaniesz "miszczem kamuflażu". Idę coś zjeść, dopóki jeszcze mam apetyt.

@Krzywy ogórek: w najgorszym wypadku zamkną mi konto na eioba i dostanę dożywocie za obrazę upierdliwca. Niczego więcej nie wywalczysz i będziesz musiał z tym żyć w poczuciu rażącej prawnej niesprawiedliwości jaka cię spotkała. I na dodatek nie zastąpiła kultury.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: pomidor :)

@Krzywy ogórek: przebłysk intelektu widzę. Idź do przedszkola. Tam cię wyśmieją. Nie mam zwyczaju przekrzykiwać się z intelektualnymi niemowlętami po pięćdziesiątce.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: "Skalna przekazała swój nick ojcu. Nie mieszaj jej w swoje mataczenia. " Nie muszę Marcin Sznajder też pisze z nicka kiedy chce i kiedy chce usuwa swoje artykuły, ale według ciebie to też tchórz ..., poszukać więcej przykładów ?
Piszesz nie myśląc, a przykładów tych co obraziłeś jest o wiele więcej. Zwisa mi to co się z tobą stanie. :) Zebrałeś się na odwagę i zacząłeś ob ...  wyświetl więcej

@Krzywy : "Zwisa mi to co się z tobą stanie". Wyobraź sobie, że mnie to też zwisa.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: pomidor :)

@Hamilton Starszy: Krzywy ogórek: Panowie proponuje viagre !
Wowczas krzywemu moze sie wyprostowac !
A starszemu zwis mozna skorygowac !

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: pomidor :)

@Krzywy ogórek: Domyślam się, że sięgasz szczytu swoich intelektualnych możliwości. Ugryź się w jaja to uspokaja.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: pomidor :)

@Krzywy ogórek: spróbuj poszukać głowy, potem znajdź czoło, połóż sobie na nim zimny kompres i poczekaj aż ci miną te konwulsje.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: pomidor :)

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: pomidor :)

@Krzywy ogórek: będzie casting to kolejnej części filmu "Głupi i głupszy bardziej". Dwa oskary masz w kieszeni. I to bez wysiłku. Wystarczy byś był sobą. W najgorszym wypadku wyseplenisz "pomidor" albo "krzywy ogórek".

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: pomidor :)

@Krzywy ogórek: mały, upierdliwy, żałosny anemiku. Uważaj by cię ten pomidor nie przygniótł i nie zmiażdżył.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: pomidor :)

@Krzywy ogórek: dostałeś czkawki. Masz pewnie też zgagę i sraczkę. Przyjmij wyrazy współczucia. To wszystko co mogę dla ciebie zrobić. Uważaj na siebie. Poszukaj kawałek patyka i wsadź między zęby, nie odgryziesz sobie języka. Twoje inteligentne komentarze wzbudzają podziw i euforię. Tworki są zachwycone.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: pomidor :)

@Krzywy ogórek: zawsze zazdrościłem ci tych twoich "błyskotliwych" komentarzy. Teraz osiągasz apogeum swoich możliwości.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: pomidor :)

@Krzywy : to się nazywa dynamiczny rozwój głupoty. Niewiele miałeś i masz do powiedzenia. Stąd twoja reakcja małego, bezradnego trolla. Niczym nie zaskakujesz.

  nse,  16/06/2017

@Hamilton Starszy: pomidor :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska