Login lub e-mail Hasło   

Wielki powrót Szoguna.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://niezalezna.pl
Gromi Macierewicza, miażdży Dudę i już nie kocha Rosji. Emerytowany generał Stanisław Koziej stał się symbolem obciachu w końcówce prezydentury Komorowskiego. Dziś niema...
Wyświetlenia: 292 Zamieszczono 11/05/2017

Gromi Macierewicza, miażdży Dudę i już nie kocha Rosji.

Emerytowany generał Stanisław Koziej stał się symbolem obciachu w końcówce prezydentury Komorowskiego. Dziś niemal nie znika z telewizorów, gdzie prezentowany jest jako profesjonalista, walczący o siłę polskiej armii niszczonej przez ministra Macierewicza do spółki z prezydentem Dudą. I wróg rosyjskich wpływów - pisze w najnowszym numerze „Gazeta Polska”.

W roli wroga Rosji Koziej pojawił się niedawno w Superstacji, gdzie wypowiedział się na temat celów, jakie chce ona osiągnąć w krajach sąsiedzkich: „No już skoro są, niech będą w tym NATO i w Unii, przecież ich nie wyrwiemy stamtąd, ale niech będą one trochę inne, niż pozostałe. I żebyśmy my tu mieli swoje jakieś wpływy”. Obsadzenie w tej roli Kozieja, który jeszcze kilka lat temu ufał w pozytywne zmiany dokonujące się w Rosji i – co nieporównanie ważniejsze – był jednym z głównych polityków, którzy wcielali polsko-rosyjskie ocieplenie w życie, musi mocno zaskakiwać.

Słowa te wypowiedział człowiek, który jako szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego spotykał się w Moskwie z Nikołajem Patruszewem, mającym obecnie zakaz wjazdu na Zachód. W styczniu 2011 r. Patruszew na zaproszenie Kozieja przyjechał do Warszawy, gdzie był gościem na obchodach 20-lecia BBN. Podpisał wtedy z Koziejem „plan współpracy”. Koziej z pełną świadomością okazywał wówczas zaufanie w dobre intencje człowieka, o którym Aleksander Litwinienko i Jurij Felsztyński pisali, że to on zorganizował w 1999 r. wysadzenie w powietrze bloków mieszkalnych w Rosji, będące pretekstem do masakry Czeczenii.

Czy między faktem, że Koziej blisko współpracował z Patruszewem, a tym, że dziś nie wychodzi z mediów, istnieje jakiś związek? Z PR-owego punktu widzenia obsadzenie go w roli „twarzy” akcji medialnej wymierzonej w ministra Antoniego Macierewicza – bo robi czystkę wśród generałów z komunistycznym rodowodem oraz w prezydenta Andrzeja Dudę – bo akceptuje te działania, nie wydaje się być dobrym pomysłem.

Jeśli celem ma być przekonanie zwykłych Polaków, że z armii odchodzą najlepsi profesjonaliści, a nie „trepy” rodem z komuny, które doprowadziły niegdyś wojsko do stanu opisanego w filmach takich jak „Samowolka” czy „Kroll”, to postać dawnego komunistycznego wojskowego wydaje się być najmniej trafnym z możliwych wyborów.

Jednak mimo to jakaś tajemnicza siła spowodowała, że festiwal „Szoguna” w mediach trwa na całego. Do tego owe wywiady robią wrażenie, jakby dziennikarze mainstreamu rozmawiali z nim, stojąc na baczność. W programie Tomasza Lisa na portalu Onet.pl mamy taki oto dialog:

– Jak się nazywa zwierzchnik Sił Zbrojnych Wojska Polskiego?
– Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.
– To tak z papierów wynika, w realu?
– A realu nie ma niestety. Zgadzam się tutaj z taką powszechną dość opinią, że prezydent abdykował. I w tej sytuacji krytycznej dla wojska brak prezydenta jest moim zdaniem ogromną stratą.

Podobne artykuły


13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1009
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1197
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 753
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1077
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1887
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 736
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1036
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 580
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 609
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 892
9
komentarze: 106 | wyświetlenia: 493
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska