Login lub e-mail Hasło   

3 ważne porady, które pomogą zbudować masę mięśniową

Budowanie masy mięśniowej nie jest takie łatwe jakby mogło się wydawać. Kosztuje to sporo pracy, której nikt za nas nie wykona.
Wyświetlenia: 215 Zamieszczono 12/05/2017

Poza tym musimy zarówno zaplanować regularne treningi, jak i odpowiednie menu, które będą szły ze sobą w parze. Często pomocna jest także suplementacja, która nieco przyspiesza proces rozrostu mięśni. Aby skutecznie budować masę mięśniową, należy także zastosować się do kilku wskazówek, które pomogą w drodze do wymarzonej sylwetki.

Po pierwsze: wybierz odpowiedni okres na budowanie masy

Najlepszym okresem sprzyjającym budowaniu masy jest okres zaraz po redukcji. Wówczas organizm jest zmęczony treningami kardio i ujemnym bilansem kalorycznym. Zasysa on więc wszystko, co tylko znajdzie się w naszym organizmie i chętnie współpracuje z nami podczas ćwiczeń siłowych. To więc idealny moment, by zwiększyć jego masę. Duże ilości białka przyjmowane zarówno w formie jedzenia, jak i odżywek, będą szybko wchłaniane do organizmu, a więc masa mięśniowa dostanie istotny budulec, który wpłynie na jej rozrost. Następowanie tych procesów po sobie ma również inne zalety. Najpierw spalimy zbędny tłuszcz, a później zbudujemy mięśnie, co doprowadzi do tego, że nasza sylwetka będzie w pełni zadowalająca, a my usatysfakcjonowani z wyników naszej pracy. Oczywiście nie zawsze redukcja jest wskazana, np.: kiedy ważymy mało i tylko chcemy zwiększyć masę, bez chudnięcia. Wówczas proces ten będzie zachodził wolniej, jednak w przypadku osób szczupłych, efekty mogą być także szybko widoczne.

Po drugie: uzbrój się w cierpliwość

Chociaż masę mięśniową można zbudować nieco szybciej poprzez stosowanie skutecznych suplementów diety i odżywek (ich ranking znajduje się na stronie www.dobra-masa.pl), to tak naprawdę jest to proces trudny i wymagający sporo wysiłki i wyrzeczeń. Obliczono, że średnio człowiek przybiera na wadze 1 kg miesięcznie i jest to najbezpieczniejszy dla niego przyrost masy. Jeśli więc objąłeś sobie za cel zwiększenie wagi o 5 kilogramów, zajmie Ci on aż 5 miesięcy. Nie powinieneś próbować przyspieszać tego procesu, bo możesz narobić szkód dla organizmu. Tylko regularne ćwiczenia, zbilansowana dieta i ewentualne wspomaganie się preparatami na masę może pomóc Ci osiągnąć cel.

Po trzecie: wysypiaj się

Może to wydawać się mało ważne, jednak podczas budowy masy, musisz postarać się jak najwięcej wysypiać. Śpij co najmniej 8 godzin na dobę. Poza tym dla ciężko trenujących zalecana jest nawet drzemka w ciągu dnia, która wpłynie na regenerację organizmu. Budowanie masy wymaga intensywnych ćwiczeń, a te z kolei dłuższych okresów regeneracji. Kiedy nie zapewnimy sobie odpowiedniego czasu snu, mięśnie nie będą chciały rosnąć, bo ciągle będą przemęczone. Jeśli masz kłopoty ze snem, przeżywasz dużo stresów i masz wiele na głowie, najlepiej zainwestuj także w preparaty pomagające w zasypianiu i w odpowiedniej regeneracji. Bez niej przyrost mięśni będzie spowolniony i nasze wysyłki tak naprawdę pójdą na marne.

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1042
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1158
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1005
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 649
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 716
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 874
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 827
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 736
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 706
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 571
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 481
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 599
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 524
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 887
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1056
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska