Login lub e-mail Hasło   

Jak zabezpieczyć smartfon?

Każdy z nas codziennie korzysta ze swojego smartfona. Nie każdy jednak potrafi go dobrze zabezpieczyć. Nie wystarczy już bowiem samo etui na telefon.
Wyświetlenia: 240 Zamieszczono 15/05/2017

Jeszcze kilkanaście lat temu, z telefonu mogliśmy tylko dzwonić i wysyłać wiadomości tekstowe. Etui na telefon w tych czasach nie było konieczne, bo większość telefonów była mocna i odporna na upadki i zarysowania. Dziś jednak sytuacja maluje się nieco inaczej.

Nowoczesne telefony komórkowe zwane smartfonami, to urządzenia niezwykle delikatne. Właśnie dlatego, jeżeli zależy nam na tym, by długo nam służyły, powinniśmy odpowiednio je zabezpieczyć. Na szczęście producenci akcesoriów wychodzą nam naprzeciw i ochrona naszego telefonu jest dziś stosunkowo łatwa do wprowadzenia w życie.

Etui na telefon

Zacznijmy od etui na telefon, czyli podstawowej ochrony, urządzenia. Etui pozwala zabezpieczyć telefon z tyłu i boku. Dzięki niemu telefon jest odporny na zarysowania oraz na upadki z niedużych wysokości. Najważniejszą zasadą przy wyborze etui na telefon, jest to, żeby było ono dobrze dopasowane do modelu telefonu. Jeżeli jest inaczej, etui może nie spełnić swoich podstawowych funkcji, a w niektórych przypadkach może spowodować, że telefon łatwiej wypadnie nam z ręki. Gdy już jednak dopasujemy etui do naszego modelu telefonu, reszta jego właściwości np. wygląd jest kwestią tylko i wyłącznie naszego gustu. Jeżeli więc chcemy nieco zmienić wygląd naszego smartfona, wystarczy zakup jakiegoś ciekawego etui. Jeżeli natomiast standardowy wygląd naszego telefonu wydaje nam się ok, możemy kupić etui na telefon, które jest przeźroczyste

Folia czy szkło hartowane?

Niegdyś wyświetlacze telefonów nie były zbyt duże. Mało kto próbował je ochronić, a jeżeli już korzystano jedynie ze specjalnych fioli ochronnych. Chroniły one wyświetlacz telefonu przed zarysowaniem. W przypadku, jednak gdy coś uderzyło w nasz wyświetlacz z większą siłą, zazwyczaj ulegał on rozlaniu. Obecnie wyświetlacze stanowią bardzo dużą część całego urządzenia. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiła się nowa możliwość ochrony tego podzespołu. Mowa tu o szkle hartowanym, które potrafi nie tylko zabezpieczyć ekran przed zarysowaniem, ale również chroni go podczas upadku. Szkło hartowane, wykonane jest ze specjalnego materiału, który potrafi zaabsorbować większą część siły, jaka oddziałuje na wyświetlacz, kiedy telefon wypada nam na ziemię lub gdy coś w niego uderza. Dzięki temu w większości przypadków nie musimy wymieniać całego wyświetlacza, a jedynie nakleić nowe szkło hartowane.

Czy to już wszystko?

I tak i nie. Do tej pory omówiliśmy jak zabezpieczyć smartfon przed obrażeniami fizycznymi. Warto jednak wspomnieć, że w dzisiejszych czasach istnieje także możliwość zabezpieczenia telefonu, przed utratą energii. Służą do tego powerbanki. Są to specjalne zewnętrze akumulatory, które mogą przekazywać energię do innych urządzeń, w tym w szczególności do smartfonów. Właśnie dzięki nim, możemy być również zabezpieczeni przed tym, że nasz smartfon się rozładuje lub omowi posłuszeństwa. Wystarczy tylko mieć pod ręką powerbank i użyć go w momencie, kiedy nasz bateria będzie już na wyczerpaniu.

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 944
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60404
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32411
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31147
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63286
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64797
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23132
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28640
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28358
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23203
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26230
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26541
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska