Login lub e-mail Hasło   

7 błędów, które najczęściej pojawiają się w CV

Jeżeli spojrzeć, wszyscy, kto tworzy CV w podsumowaniu, popełniają błędy. Najważniejsze z nich pokazał wiceprezes Google w rekrutacji - Laszlo Bock.
Wyświetlenia: 341 Zamieszczono 26/05/2017
Zgłoszony przez 3 użytkowników jako spam

Błędy, których musisz się pozbyć

 

1. Ortograficzne a interpunkcyjne błędy

Serwis CareerBuilder przeprowadził badanie w ubiegłym roku. Wyniki są imponujące. 58% CV zawierają interpunkcyjne i ortograficzne błędy. To znaczy, iż ponad połowy wnioskodawców wysyłają CV z błędami.

Przy czym korygowanie błędów jest dość łatwe. Konieczne jest, aby dokładnie ponownie przeczytać podsumowanie, ale nie jest to top-down, tylko bottom-up. Pozwoli to skupić się na każdej linii w dokumencie oddzielnie.

2. Długość ma znaczenie.

Istnieje niepisana zasada, która powinna być przestrzegana. Jedna strona CV należy poświęcić 10 latam doświadczenia. Jeżeli nie można określić wszystkie swoje zasługi na tej samej stronie, musimy Cię zmartwić. Twoją historię życia na 3-4 stronach (nie mówiąc już o badaniu), nikt nie będzie czytał.

Krórkie, kompetentne i jasne CV pokazuje, że jesteś w stanie jasno wyrażać swoje myśli, możesz oddzielić ziarno od plew i udzielić o sobie tylko najbardziej ważną a istotną informację.

Pomyśl o głównym celu CV: musi być wykonane w taki sposób, abyś został zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Gdy dojdziesz do rozmowy, można mówić o sobie wszystko, co chcesz, ale w CV lepiej, aby zminimalizować słowa.

 

3. Formatowanie tekstu.

Rozmiar czcionki musi wynosić co najmniej 10 punktów. Odstęp powinien być „jeden i pół”. Papier – biały, kolor czcionki - czarny. Pamiętaj, aby korzystać z funkcji wyświetlania dokumentu w programie Word i Google Docs. Jeśli dokument wygląda dobrze i jest czytelny, smiało aplikuj.

4. Informacje poufne.

Pomyśl o tym, co piszesz a jakie szczegóły własnego życia opowiadasz. Zdarzają się CV, które ujawniają informację poufanę składających. Te CV, na przykład, w korporacji Google Inc. natychmiast są odrzucane. Jest to konieczne w zapewnieniu danych, aby pokazać się w korzystnym świetle i nie ujawniać informacji poufanej.

 

Żaden pracodawca nie chce, aby jego informację są również rozprzestrzeniali się poza firmą. Można zatem o tej pracy zapomnieć.

5. „Test” dla CV

Spójrz na to, co masz napisane, lub niech to przeczyta ktoś z Twoich znajomych lub przyjaciół. Jeśli nie chcesz aby perły ze swojego życiorysu byli cytowani wsród twoich znajomych i twój były szef nie został go nie zobaczył - warto go naprawić.


6. Nie kłam

Kłamstwa tworzą same problemy. Jak zawsze się zdarza – kłamstwo zostaję wykryte. Dlatego, nie pisz, że masz dyplom gdy skończyłeś tylko gimnazjum, albo że byłeś szefem wydziału, podczas gdy w rzeczywistości pracowałeś jako menedżer sprzedaży. Nie zapomnij, że twoje kłamstwa będą Cię prześladować.

Wystarczy pomyśleć, co za rozczarowanie znajdą Państwo za jakieś parę lat, gdy będą chcieli dać Ci podwyżkę, a okaże się, że gdzieś upiększyłeś fakty z twojej biografii.

7. Podczas wysyłania pliku, nie nazywaj go "CV"

Dodaj do nazwy pliku swoje imię i nazwisko, ponieważ jeżeli tego nie zrobisz - twoje CV będzie podobnym do innych i łatwo się zgubi gdzieś między dokumentami.

 

Informacja statystyczna była nadana serwisem pl.Jooble.org

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 776
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 830
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 838
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 164
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 593
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 666
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1222
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1389
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1329
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 888
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 634
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 749
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 397
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 515
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 652
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska