Login lub e-mail Hasło   

Piece co - czyli wygodne ogrzewanie do Twojego domu

Piece co, czyli jedno z najpopularniejszych rozwiązań na ogrzanie domu. Jaki rodzaj pieca warto kupić?
Wyświetlenia: 219 Zamieszczono 29/05/2017


Coraz więcej osób planuje wybudować swój własny dom. Niewiele z nich ma jednak świadomość, o ile różnych rzeczy należy zadbać przed jego budową. Jedną z takich kwestii jest wybór odpowiedniego ogrzewania dla naszych czterech ścian. Co warto rozważyć?

Zimy w Polsce bywają srogie, właśnie dlatego odpowiednie ogrzewanie naszego domu jest niezbędne. Obecnie największą popularnością cieszą się piece co. Zapewniają one ciepło zimą, a niekiedy również zapewniają ciepłą wodę w naszym kranie. Jakie piece co warto wziąć pod uwagę, decydując się na ogrzewanie domu właśnie z ich pomocą?

Piece co na paliwa stałe
Są to urządzenia, które do właściwej pracy potrzebują paliwa w postaci takiej jak węgiel, ekogroszek, drewno lub pellet. Kiedy dostarczymy je w odpowiedniej ilości, ogrzeją nasz dom i to bardzo niskim kosztem. Nic więc dziwnego, że tego rodzaju piece co są jednym z najczęstszych wyborów. Ich najnowocześniejsze modele są nie tylko bardzo ekonomiczne, ale również bardzo ekologiczne. Potrafią bowiem zredukować pyły powodujące smog nawet o 96%. Największym mankamentem tego typu rozwiązania grzewczego jest to, że musimy gdzieś składować paliwo podczas zimy oraz co jakiś czas dosypywać je do kotła.

Piece co gazowe
Drugim bardzo popularnym rodzajem pieców są piece co gazowe. Jak nie trudno się domyślić jako paliwo zużywają one właśnie gaz. To czyni je jednymi z najwygodniejszych rozwiązań na rynku. Do ich właściwego funkcjonowania potrzebna jest jedynie dobrze podpięta instalacja gazowa. Nie musimy wiec nigdzie składować kilogramów węgla lub drewna. Obecnie wiele tego typu pieców to tzw. piece kondensacyjne, które posiadają bardzo wysoką sprawność przekraczająca nawet 100%. Wszystko dzięki zjawisku kondensacji, czyli skraplania, które umożliwia odzyskiwanie części energii. Tego typu piece co, są również bardzo częstym wyborem jako główne źródło ogrzewania do domu.

Izolacja termiczna
Dbając o właściwe ogrzewanie naszego domu, musimy również pamiętać o właściwej izolacji poddasza oraz ścian. Bez niej nasze rachunki za ogrzewanie mogą być naprawdę wysokie. Obecnie do ogrzewania domu używa się wełny mineralnej lub natrysku z pianki poliuretanowej. Są to materiały, które potrafią utrzymać ciepło w naszym domu, dzięki czemu możemy nieco zmniejszyć ogrzewanie, co przełoży się na niższe rachunki.

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1034
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60514
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32488
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31196
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63383
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64863
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23186
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28706
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28426
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23282
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26265
32
komentarze: 76 | wyświetlenia: 12417
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska