Login lub e-mail Hasło   

WŚCIEKLIZNA w niemieckich mediach! Obrażają Trumpa, bo chwalił Polskę

Nie dzieje się dobrze na zachodzie. Imigranci wysadzają się co kilka metrów, gospodarka ani drgnie do przodu, kolejne kraje chcą opuszczać UE, a na strefie euro dobrze wy...
Wyświetlenia: 228 Zamieszczono 29/05/2017
 

 

Nie dzieje się dobrze na zachodzie. Imigranci wysadzają się co kilka metrów, gospodarka ani drgnie do przodu, kolejne kraje chcą opuszczać UE, a na strefie euro dobrze wychodzą tylko Niemcy. Nic więc dziwnego, że kanclerz Angela Merkel robi się wściekła na wieść o najmniejszym nawet sukcesie Polski. 

Stąd też niemieckie media głównego nurtu, które – bądźmy szczerzy – nie są niezależne od wpływów Berlina, po wizycie Donalda Trumpa w Europie, dosłownie rzuciły się na niego z zębiskami. “Ekstremista”, “niebezpieczny”, “obcy” – tak piszą o prezydencie USA dziennikarze w Niemczech. Cóż, faktem jest, że częściej kamery przyłapywały go na pogawędkach z przedstawicielami Polski, aniżeli Niemiec czy Francji.

Najpewniej Berlin i Bruksela żyły nadzieją, że przywódca USA przyjedzie na Stary Kontynent i – solidarnie z eurokratami – skrytykuje ostro rząd Polski, partię Jarosława Kaczyńskiego i właściwie każdego, kto nie popiera Platformy Obywatelskiej. Nic bardziej mylnego, Trump wręcz pochwalił nasz kraj i zadeklarował dalsze wspólne działania.


Thomas Gutschker na łamach dzisiejszego wydania centrowej “Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ) pisze w komentarzu zatytułowanym “Trump – ten obcy”, że Europa nie może polegać na tym prezydencie Ameryki. “Trump spogląda na wszystkie sprawy przez swoje malutkie amerykańskie okulary; nie reprezentuje różnorodności swojego wspaniałego kraju, lecz prostotę wściekłego elektoratu. Problemy światowe takie migracja czy klimat interesują go tylko o tyle, o ile tworzą amerykańskie miejsca pracy. Wspólne wartości – a ile to kosztuje?” – czytamy w “FAZ”.

Dalej niemiecki dziennik jawnie obraża prezydenta Stanów Zjednoczonych: “Myśli, których nie da się przekazać w 140 znakach, wywołują u niego dyskomfort” – czytamy.

Niemniej bezpośredni jest “Die Welt”. “Czy Trump jest ekstremistą? W wielu sprawach tak” – uważa dziennikarz “Die Welt”. “Trump sabotuje politykę klimatyczną, niszczy budowane przez dziesięciolecia instrumenty wolnego handlu. Ale pokazuje też słabości. Coraz częściej i coraz więcej. Trump nie ma wystarczającej siły, by pogrzebać Zachód” – czytamy w “Die Welt”.

Donald Trump w Brukseli wyraził swoje podziękowania dla Polaków za poparcie, które otrzymał w minionych wyborach. Zachwalał również Polskę za znakomite traktowanie jego żołnierzy w naszym kraju. Ponadto zadeklarował owocną współpracę Ameryki z Polską – głównie w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Komentatorzy nad Odrą zwracają także uwagę na fakt, że w rozmowach (choć krótkich) z przedstawicielami Polski – prezydentem Dudą i szefem MON Antonim Macierewiczem – prezydent USA nie poruszył tematu praworządności w Polsce. Już wcześniej z kolei “jedynki” niemieckich mediów raziły zestawieniami graficznymi “faszystów” działających ramię w ramię – Trumpa, Kaczyńskiego i Orbana. Rząd Polski i amerykańską głowę państwa łączy wiele rzeczy – na przykład podejście do kwestii migracji i kształt NATO.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1275
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1598
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1025
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 963
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 855
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 940
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 892
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 558
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 900
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 780
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska