Login lub e-mail Hasło   

Art jako odpowiedz na pytanie czy jestem chrześcijaninem

Odpowiedz: Takim chrześcijaninem nie jestem
Wyświetlenia: 2.893 Zamieszczono 02/06/2017

Jako Polak urodziłem się w katolickiej rodzinie i jako młodzieniec byłem nawet ministrantem.

Jako dorosły i względnie oczytany wiem, że kobieta przed tysiacąmi lat nie mogła

zajść w ciążę w inny sposób niż przez akt seksualny z mężczyzną.

Bogowiercy twierdza, że bóg stworzył człowieka, a więc dał mu również seksualność.

Dlaczego więc "wierzący" widzą seks jako nieczystość ?

Na pytanie czy jestem chrześcijaninem odpowiadam..... nieco o chrześcijanach.

...

391 rok - podjudzany przez katolickich hierarchów, w szczególności przez patriarchów Teofila i Cyryla, motłoch chrześcijański wdziera się do budynków Biblioteki Aleksandryjskiej, niszcząc wszelkie jej dzieła. Dorobek ludzkości, bezcenne skarby literatury, ginie bezpowrotnie w płomieniach. Ludzkość na Zachodzie utraciła 700 tysięcy bezcennych dzieł z zakresu architektury, filozofii, matematyki, astronomii i innych nauk. Jest to początek masowego niszczenia dorobku nauki i kultury oraz światłej cywilizacji starożytnej, początek prześladowania ludzi uczonych, a propagowania ciemnoty i zabobonu pod sztandarami chrześcijaństwa.

...

Wkrótce zamknięto starożytne akademie, skończyło się nauczanie kogokolwiek poza murami kościołów ich katechezą. Zastój spowodowany działaniami kościoła zahamował rozwój cywilizacji i opóźnił postęp naukowy o setki lat. Proces walki księży z prawdą naukową, w tym z medycyną, nadal trwa. 

...

415 rok - w drodze do pracy, Hypatia, córka Teona z Aleksandrii, ostatniego dyrektora Biblioteki Aleksandryjskiej, została zaatakowana przez rozjuszony tłum parafian „proboszcza" Cyryla nazywanego patriarchą. Bojówkarze Cyryla wyciągnęli ją z wozu którym jechała, podarli jej szaty, na żywca wyłupili jej oczy, porżnęli jej ciało i obdarli je do kości wielkimi ostrymi muszlami. Następnie jej zwłoki spalono, jej dzieła zniszczono, a pamięć po niej starano się wszelkim sposobem zatrzeć. Zbrodniarza Cyryla z Aleksandrii ogłoszono "świętym".  Rozpoczęto mordowanie uczonych. 

...

XI w. – Papież Grzegorz VII dekretuje, że tylko papieże są zdolni do wybierania i kwestionowania cesarzy, cesarstw i królestw, a także majątków wszystkich ludzi, oraz że tylko papieże mogą dawać i odbierać państwa i wszelkie bogactwo.

...

1015 r. - Wprowadzono przymusowy celibat dla duchownych, aby rozwiązać problem przejmowania spadków przez ich rodziny. Dotąd duchowni zwykle mieli żony i dzieci

...

1099 r. - Ludobójcza masakra Muzułmanów i Żydów w Jerozolimie (w tym około 70 000 Saracenów). Kronikarz Rajmund d'Aguilers pisał: "Na ulicach leżały sterty głów, rąk i stóp. Jedni zginęli od strzał lub zrzucono ich z wież; inni torturowani przez kilka dni zostali w końcu żywcem spaleni. To był prawdziwy, zdumiewający wyrok katolickiego "Boga" nakazujący, aby miejsce to wypełnione było krwią niewiernych" ("Historia Francorum qui ceperunt Jeruzalem"). 

...

1204 r. - Zaczęła działać oficjalnie znana z ludobójstwa Święta Inkwizycja służąca eliminacji, wymordowaniu innowierców oraz kacerzy (heretyków, odstępców). Słudzy Kościoła zamęczyli lub spalili żywcem miliony ludzi.

...

1231 r. - Nakaz papieski zalecał palenie żywcem heretyków (odstępców) na stosie. Pod względem technicznym pozwalało to uniknąć rozpryskiwania się krwi. Kościół wciąż chwali się, że nie przelewał krwi, gdyż nakazywał palić ludzi żywcem.

...

XIV w. – „(…) kiedy w sprawach o cudzołóstwo władza karania należała prawie wyłącznie do kleru, mąż, który złapał żonę na gorącym uczynku, mógł zabić zarówno ją, jak i jej partnera, bez obawy o karę wyższą niż kościelna pokuta.

...

1427 r. – powstaje „Bractwo Napletka Świętego”. Kult napletka Jezusa był bardzo rozpowszechniony w późniejszym średniowieczu. 

...

1476 r. – wprowadzenie Święta Niepokalanego Poczęcia przez papieża Sykstusa IV, fundatora Kaplicy Sykstyńskiej oraz burdelu, z którego pobierał rocznie podatek w wysokości 20 tysięcy dukatów. Papież Sykstus IV utrzymywał intymne stosunki ze swą siostrą i dziećmi. 

...

1492 r. - Żeglarz Krzysztof Kolumb odkrył dla europejczyków Amerykę. Inkwizycja katolicka szybko postępuje śladami odkrywców. Tubylców, którzy nie chcieli nawrócić się na nową dla nich wiarę chrześcijańską brutalnie mordowano. Gdy była taka sposobność, przed zabiciem oporni Indianie byli przymusowo chrzczeni. Indian w Ameryce nazywano "Czerwonymi Małpami" i generalnie nie uważano za ludzi, ale za dzikie zwierzęta człekopodobne. 

...

1493 r. - Bulla papieska uprawomocniła deklarację wojny przeciwko wszystkim narodom w Ameryce Południowej, które odmówiły przyjęcia chrześcijaństwa. W praktyce kobiety i mężczyzn szczuto psami karmionymi ludzkim mięsem i ćwiartowanymi żywcem indiańskimi niemowlętami. Wbijano ciężarne kobiety na pale, przywiązywano ofiary do luf armatnich i puszczano je z dymem. Mordowano, gwałcono, ucinano ręce, nosy, wargi, piersi. Gdy katoliccy "misjonarze" zawitali do Meksyku, żyło tam około 11 milionów Indian, a po stu latach już tylko półtora miliona. Szacuje się, że w ciągu 150 lat zabito co najmniej 30-50 milionów Indian w Ameryce Łacińskiej. 

...

1568 r. - Hiszpański trybunał inkwizycji wydaje nakaz śmierci na trzy miliony Niderlandczyków, którzy - jak brzmi hasło wypisane na kapeluszach "gezów" - wolą być "raczej Turkami niż papistami".

...

1572 r. - We Francji 24 sierpnia w masakrze znanej pod nazwą Dnia Świętego Bartłomieja zamordowano 10 000 protestantów. Papież Grzegorz XIII napisał potem do króla Francji Karola IX: "Cieszymy się razem z tobą, że z Boską pomocą uwolniłeś świat od tych podłych heretyków".

...

1650 r. - W Nowej Anglii prawnie zakazano noszenia ubrań z "krótkimi rękawami, gdyż mogłyby zostać odsłonięte nagie ramiona". Chrześcijanie zaczęli uważać, że wszystko, co zwraca uwagę na świat fizyczny jest bezbożne.

...

1678 r. – Arcybiskup Salzburga kazał osobiście spalić 97 kobiet, jakoby odpowiedzialne były za zarazę bydła.

...

1690 - lincz oskarżonych o czary w Gnieźnie, których sąd chciał uniewinnić. Wściekli wyznawcy katolicyzmu doprowadzili do rozruchów, gdy sąd odmówił skazania oskarżanych o czary. Ludność podburzona przez księży doprowadziła do rozruchów oraz samosądów, zarówno na oskarżonych jak i ich rodzinach. 

...

1728 r. – Papież Benedykt XIII pielgrzymuje do napletka Abrahama – jeszcze wtedy była to dość ważna relikwia… Kult świętych napletków w średniowieczu – powstawały wtedy nawet całe zakony poświęcone danemu napletkowi, danego świętego

...

1791 r. – „Podstawowe prawa zagwarantowane w Deklaracji Praw Człowieka – powszechne równouprawnienie oraz wolność myśli, słowa i prasy, zwłaszcza w kwestiach religijnych – zostały już w brewe Piusa VI Quod aliquantum z 10 marca 1791 roku potępione jako „potworności”. „Czyż można wymyślić coś bardziej absurdalnego – pisze ów papież – niż zadeklarowanie takiej wolności i równości dla wszystkich?”. Kościół nigdy nie odwołał swojego potępienia dla wolności myśli, słowa i prasy. 

...

1855 r. - Sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił: "Wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga". Wcześniej, do Kongresu Stanów Zjednoczonych, Kościół katolicki wniósł projekt ustawy zabraniającej wydobywania z łona ziemi ropy naftowej, którą Bóg tam umieścił, aby czarci w piekle mieli czym pod kotłami palić. 

...

1854 r. - Wprowadzono dogmat o tzw. Niepokalanym Poczęciu N.M.P., czyli  o Niepokalanym Poczęciu Maryi. 

...

1917 r. - Heretycy i innowiercy mogą odetchnąć ulgą. Po prawie 700 latach nowy "Codex Juris Canonici" formalnie znosi tortury! Duży wpływ na decyzję miało powstanie komunizmu w Rosji Radzieckiej, którego Kościół się wielce przestraszył. 

... 

Właśnie w tym samym czasie (1917-18) i z tego samego powodu mają miejsce "objawienia fatimskie"

...

1950 r. - W petycji do Watykanu, katolicy inspirowani przez maryjnych księży i biskupów proszą o dogmatyzację fizycznego wniebowzięcia Maryi. W odpowiedzi Watykan uchwala dogmat o wniebowzięciu N.M.P., choć w Ewangeliach nie ma o boskości czy wniebowzięciu Mryji ani  słowa.

...

W 1950 i o 11 lat wcześniej przed Gagarinem (1961) Maryja leci do nieba !

Kościół nie wyjaśnia gdzie przebywała wcześniej !?!?

...

Takim chrześcijaninem nie j e s t e m !!!

Podobne artykuły


90
komentarze: 98 | wyświetlenia: 66673
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 3053
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 34559
15
komentarze: 7 | wyświetlenia: 17361
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 2744
386
komentarze: 337 | wyświetlenia: 419481
46
komentarze: 54 | wyświetlenia: 3899
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 110468
19
komentarze: 79 | wyświetlenia: 2195
51
komentarze: 57 | wyświetlenia: 40468
48
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6733
45
komentarze: 9 | wyświetlenia: 5556
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  03/06/2017

Oj weźmie się za ciebie Ziobro. Swistak już zbiera drewno na stos rozmiłowany w swym miłosierdziu.

@Hamilton Starszy: Ja tez mam stos dla swistaka !
Ten "na stos rzucilismy nasz, a raczej jego, los.... na stos, na stos !
Jak sie wychyli to podpale !!!

  Zbyszekg4  (www),  03/06/2017

Piszesz w podsumowaniu: "Takim chrześcijaninem nie j e s t e m !!!"
No to jest nas co najmniej 2-ch - bo ja też: Takim chrześcijaninem nie j e s t e m !!!
Jestem biblijnie wierzącym chrześcijaninem, który np. nie myśli tak, jak to napisałeś: "Dlaczego więc "wierzący" widzą seks jako nieczystość ?"
Miłego dnia :)

@Zbyszekg4: Czytales ? I wierzysz....pomimo tych potwornosci !?
Oraz....bog stworzyl czlowieka i dal mu seksualnosc....dlaczego "wierzący" widzą seks jako nieczystość ?"
D l a c z e g o ?

  nse,  03/06/2017

@zakrawarski: Wiara w Boga, a wiara w religie ( system wierzeń ) to zupełnie inne osobowości wiary.
Religie są twórczością ludzką i są dalekie od Twórczości Bożej :)

@Krzywy ogórek: To co kiedykolwiek slyszlem, czytalem, uczylem sie w szkole o bogu
przekazywali mi ludzie !
Bog jak swiecil tak swieci swoja nieobecnoscia !
PS Mariusz, co ci sie pokrzywilo ?

  nse,  03/06/2017

@zakrawarski: Nic się nie pokrzywiło, zawsze byłem pokrzywiony i nie pasujący do ogólno przyjętych norm ;)
"Bog jak swiecil tak swieci swoja nieobecnoscia ! " ... raczej Świeci swą Obecnością, na którą ludzie są ślepi. :(
Będąc dzieckiem, bawiłeś się magnesami pod stołem sterując jakimś przedmiotem na stole przykładowo szpilką ? Magnesu i tego co nim robiłeś pod stołem nikt nie widzi ...  wyświetl więcej

@Krzywy ogórek: Jestesmy zgodni co do tego, ze o istnieniu boga nie jestesmy zgodni !!
PS w czym ci "szkodzil" Mariusz Kajstura ?
Rozsmakowales sie w ogorkach ?

  nse,  03/06/2017

@zakrawarski: "Jestesmy zgodni co do tego, ze o istnieniu boga nie jestesmy zgodni !! "
To jak wyjaśnisz powstanie zapisu DNA, skoro zapis nutowy nie powstał w sposób spontaniczny na przestrzeni czasu ?
"Rozsmakowales sie w ogorkach ? "
Raczej rozbawiłem się metodologią według której wyprowadza się kwadratowe biurokratyczne normy życzeniowe, problem w tym, by ogórki dały się do tych norm przekonać i zaczęły je stosować. :))))))

"Na pytanie czy jestem chrześcijaninem odpowiadam..... nieco o chrześcijanach."-Zakrawa! Jesteś łoszust!:-)Ty opowiadasz o tworze religijno-politycznym jakim jest KRK! Ten twór nie ma nic wspólnego z prawdziwym Chrześcijaństwem!No może prawie nic, bo przecież to KRK przyczynił się do wymordowania i ośmieszenia prawdziwych Chrześcijan!

@szubrawiec: Medrcu, jeden z trzech co przyszli ze wschodu !
czytaj sobie o sobie !
http://eiba.pl/5

@szubrawiec: "Ten twór nie ma nic wspólnego z prawdziwym Chrześcijaństwem"
Wszyscy, zawsze i wszedzie powoluja sie na p r a w d e .......
Gdzie ona ????

@zakrawarski:"Wszyscy, zawsze i wszedzie powoluja sie na p r a w d e ....... 
Gdzie ona ????"-obawiam się stary drapichruście, że nie ma odpowiedzi na to pytanie, ponieważ prawdy nie da się ubrać w słowa, ile ludzi tyle prawd...choć mojsza jest zapewne lepsza niż Twojsza!

  nse,  03/06/2017

@szubrawiec: "ile ludzi tyle prawd...choć mojsza jest zapewne lepsza niż Twojsza! "
Dlatego każdy doświadcza według własnych prawd :) Największą krzywdą jaką człowiek może sobie uczynić, to obdarzyć swoim bezgranicznym zaufaniem jakiegoś "złotoustego neptyka" i poddać się tym jego woli ...

@Krzywy ogórek:"Największą krzywdą jaką człowiek może sobie uczynić, to obdarzyć swoim bezgranicznym zaufaniem jakiegoś "złotoustego neptyka" i poddać się tym jego woli ..."-zgadzam się z Tobą Ogórasie!Bóg mieszka w nas i tylko sobie powinniśmy ufać bezgranicznie! Żadna ideologia, religia,guru, etc.nie są uszyte na naszą miarę! Bóg nie tworzy podróbek i kopii!Sursum corda!

@szubrawiec: Prawisz tu o ....prawdziwym Chrześcijaństwie wiec co masz na mysli
wymieniajac slowo ....prawda ?
Ktore chrzescijanstwo jest prawdziwe ?
Ja podalem wiele cytatow o ogolnie znanym chrzescijanstwie.
Podaj kilka o tym "prawdziwym" ??

  Zbyszekg4  (www),  03/06/2017

@zakrawarski: PRAWDZIWE CHRZEŚCIJAŃSTWO opiera się na Biblii; to co przedstawiłeś to wypaczenie Biblii - nie nazywaj więc tego chrześcijaństwem...

Zobacz: państwa kierują się zasadą, że potrzebna jest władza! Władza może być różna - ale jej idea jest dobra (Biblia nawet poucza, że idea władzy pochodzi od Boga): zapobiega anarchii, która jest zgubna... Ale to, że zdarzają się złe władze i ź

...  wyświetl więcej

  nse,  03/06/2017

@zakrawarski:
"Prawisz tu o ....prawdziwym Chrześcijaństwie wiec co masz na mysli
wymieniajac slowo ....prawda ?"
Gdybyś zakopał do ziemi sztabkę złota, to ile czasu musiało by minąć do rozmnożenia się tego złota ?
Więc wyjaśnij dlaczego ludzie biją pokłony prawom martwej materii, zamiast Prawom Życia ?
Dlaczego przykładowo w Polsce większość ziem uprawnych to ps ...  wyświetl więcej

  nse,  03/06/2017

@szubrawiec: "Bóg mieszka w nas i tylko sobie powinniśmy ufać bezgranicznie!" ... pod warunkiem że To co w nas przemawia, jest rozważane obiektywnie. :)

@zakrawarski:"Ktore chrzescijanstwo jest prawdziwe ? "-dziś prawdziwych cyganów...pardon...chrześcijan już nie ma,przynajmniej w formie zorganizowanej religii!Są pewne ruchy próbujące nieudolnie naśladować pierwowzór(np.Amisze, Kwakrzy),ale falsyfikat nigdy nie zastąpi oryginału!Choć jest to na pewno jakaś koncepcja.
"Biada pasterzom(...),którzy stali się pasterzami samych siebie!Moje owce ...  wyświetl więcej

  Paweł,  03/06/2017

Chyba każdy powinien to wiedziec czy jest czy nie - bez koniecznosci weryfikowania tej wiedzy

@Paweł: Prawda ! Ja wiem, ze nie ma !!

  Zbyszekg4  (www),  03/06/2017

@zakrawarski: O!, jak bardzo błądzisz!! :(

@Zbyszekg4: Ktos z nas błądzi !
Pomyslales nad tym....dlaczego ten wszechmocny pozwolil na to wszystko co cytowalem powyzej,
a co jego ludzie czynili innym ludziom w jego....imieniu ???
Ja wiem....jego nigdy nie bylo i nie ma !! Ludzie modla sie do kosmicznej pustki !!!

  Zbyszekg4  (www),  03/06/2017

@zakrawarski: Dlaczego pozwolił? Może dlatego, że... nie stworzył nas na wzór "nakręconych zabawek", które tylko wgrany program realizują? Pomyślałeś o tym?!
Bóg stworzył ludzi na swój obraz i podobieństwo (które żeśmy sami mocne zepsuli) - a to znaczy, że mamy pewien zakres swobody (wolnej woli), którą niektórzy bardzo źle używali/używają; stąd tyle zła na świecie!
Proste!
Je ...  wyświetl więcej

@Zbyszekg4: Z twojego sposobu rozumowania odnosze wrazenie, ze jestes albo ksiedzem,
albo w jakis sposob reprezentujesz organizacje ktora przywlaszcza sobie wiedze o "silach wyzszych"
Tych sil nie ma, i nie moze byc.
Kiedy slonce "wypali sie" to zadne sily nic nie pomoga !

@Zbyszekg4: "Bóg stworzył ludzi na swój obraz i podobieństwo". Jesteś tego pewien? Raczej Bóg został stworzony na obraz i podobieństwo człowieka. Jak na Boga ma zbyt wiele ludzkich cech i to niezbyt szlachetnych.

  Zbyszekg4  (www),  03/06/2017

@zakrawarski: Ty czekasz na wypalenie się słońca... a ja na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa! Bardzo się zatem różnimy i chyba się nie porozumiemy... Nie jestem ani księdzem, ani nawet katolikiem, których błędy wyliczasz, a do których i ja mam negatywny stosunek...

@Zbyszekg4: zycze ci aby Jezus przybyl ale ryzykuje, ze do Polski nie wpuszcza go.
Z ta obecna "miloscia do blizniego" to jeszcze oberwie od kiboli, a Rydzyk swiatynie
opatrznosci zbudowal aby na tym sam zerowal a nie dzielil sie z Jezusem ! Powodzenia !
PS na gigantyczne procesy zachodzace w kosmosie n i k t nie ma wplywu ! Stad slonce !!

  Zbyszekg4  (www),  04/06/2017

@zakrawarski: Piszesz - powiem wprost - byle co! Nijak to się ma chrześcijaństwa biblijnego - te Twoje zarzuty, to gadanie o Rydzyku i wpuszczaniu Jezusa do Polski... Głupoty wypisujesz pan!
Po prostu nie wiesz czym jest chrześcijaństwo oparte na Piśmie Świętym! A to, co krytykujesz to są te wypaczenia, których nigdy nie powinno być, ale zaistniały, bo - jak już Ci tłumaczyłem - nie jesteśm ...  wyświetl więcej

@Zbyszekg4: Zakrawarski nie pisze byle czego. Pisze o tych elementach wiary chrześcijańskiej z którymi się nie zgadza. Chrześcijanie mordowali się nawzajem w imię Boga udowadniając sobie te "święte" prawdy. Miliony straciło życie w imię bajeczek o dobrym pasterzu, aniołkach i rodzących dziewicach. Jedni, bo w te bzdety wierzyli, inni bo wierzyć nie chcieli. Pismo "napisane" przez Boga ma tyle inte ...  wyświetl więcej

  Zbyszekg4  (www),  04/06/2017

Obaj piszecie, co wam na rękę, bo wolicie trwać na pozycji niewierzących osób, łudząc się (tak: łudząc się!), że unikniecie w ten sposób osądu własnego życia i własnej niewiary...
Otóż, nie unikniecie! [kiedyś to sobie wspomnicie, co piszę, ale będzie za późno, jeśli nie nawrócicie się za życia].

Na świecie jest wiele fałszywych banknotów, prawda?... Ale ten fakt nie neguje prawdy,

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  04/06/2017

@Zbyszekg4: mamy już swistaka. Nie wygrasz z nim konkurencji. Pozwól, że sami będziemy decydować o własnym losie pozagrobowym. Mamy dokładnie takie samo prawo do złudzeń jak ty. Na szczęście czasy nawiedzonych małych, średnich i dużych proroków należą do przeszłości. Ciesz się, że nie działa prawo odwetu i nie palą kaznodziejów na stosach.

  Zbyszekg4  (www),  04/06/2017

@Hamilton Starszy: Ty byś mnie nie spalił... masz dobre serce, a tylko... puste bo bez Boga...
Ale to ulegnie zmianie, zechcesz, to ulegnie... :)

  Hamilton,  04/06/2017

@Zbyszekg4: zgadzam się. Niech decyduje Bóg, nie swistak, nie proboszcz, nie biskup i nie Zbyszekg4. Czymże jest wiara i miłość wynikająca ze strachu? Zaprawdę, powiadam ci, NICZYM. Pustką, hipokryzją i odpustową tandetą. Lepiej już chyba być konstruktywną opozycją Boga.

@Zbyszekg4: trudno prowadzić merytoryczną i poważną dyskusję z człowiekiem, który odrzuca artykuł oparty na cytatach z biblii z adnotacją "nieprawdziwe informacje". To pokazuje stan twojej bezrozumnej religijnej indoktrynacji.
http://eiba.pl/1b

  Zbyszekg4  (www),  04/06/2017

@Hamilton Starszy: Napisałeś tam: "Nie wierzę, że można zamknąć Boga w kościele, zakrystii, czy w tabernakulum."
No, ja też nie wierzę....
Coś nas jednak łączy!
;)

@Zbyszekg4: religie bardziej dzielą ludzi niż łączą. I dlatego jestem bezwyznaniowcem, co nie oznacza, że nie wierzę w Boga. Bóg biblijny to wyobrażenia pastuszków z przed 3 tysięcy lat. Wielu fragmentów tego pisma zwanego "świętym" nie da się dziś obronić. To oznacza, że ten przekaz nie do końca jest boski.

  Zbyszekg4  (www),  04/06/2017

@Hamilton Starszy: Nie dziw się, że Biblia jest jakby "wyobrażeniem pastuszków", bo Bóg nie odbiegał od czasów, w których coś przekazywał, gdy żyli konkretni ludzie w konkretnym wieku...
Np. w Apokalipsie jest wielokrotnie mowa o zwojach (księgach) - bo wtedy używano zwojów! Gdyby, tak to sobie wyobrażam, Jan miał pisać Apokalipsę dziś, to prawdopodobnie używał by (z Bożego natchnienia) jęz ...  wyświetl więcej

@Zbyszekg4: normy współżycia społecznego nie zależą od nośników informacji. Patriarchat jest nakazem Boga, wszelka władza pochodzi od Boga, pewne normy zachowań jak noszenie odzienia z dwóch nitek, golenie twarzy po bokach, obsiewanie pola dwoma rodzajami ziarna i inne bzdety Bóg wymyślił? Leczenie trądu przez pokropienie krwią ptaka siedem razy też? Bóg internista? Bzdur jest mnóstwo. Jeśli twój ...  wyświetl więcej

  Zbyszekg4  (www),  04/06/2017

@Hamilton Starszy: Bardzo "kulturalnie" kończysz swój wpis powyższy... Skoro takim językiem się posługujesz, to... kulturalnie wychodzę bo nie mam zwyczaju takiego poziomu trzymać, ani się do niego zniżać.
Kiedyś spotkasz Tego, którego teraz obrażasz!! [nie chciałbym być w Twej skórze]

@Zbyszekg4: jak można obrazić Boga? Na tym polega twój problem. Jeśli uważasz, że Boga można obrazić to wystawiasz sobie i jemu bardzo mizerne świadectwo. Boga ukształtowanego w mojej świadomości nie sposób obrazić bo jest BOGIEM. Na tym polega jego WIELKOŚĆ. Ty ciągle wierzysz w małego, wystraszonego bożka, który miesza ludziom języki, bo boi się, że mu wlezą do sieni. Spal mu dużego kurczaka z Biedronki na ołtarzu i odpuści ci grzechy.

  Zbyszekg4  (www),  04/06/2017

@Hamilton Starszy: Znawcą Biblii się mienisz?! To poznaj i to: Ez 20:27 bw "Dlatego, synu człowieczy, przemów do domu izraelskiego i powiedz im: Tak mówi Wszechmocny Pan: Jeszcze i tym obrazili mnie wasi ojcowie, że popełnili wobec mnie wiarołomstwo,"
Wiesz czemu można Boga obrazić? Bo... jest Osobą!
Czemu Ciebie można obrazić? - bo jesteś osobą!... [przydrożnego znaku drogowego nie obrazisz, Hamiltonie...]

  Hamilton,  04/06/2017

@Zbyszekg4: obraza to naruszenie jakiś norm. Bóg jest poza czasem, przestrzenią i poza wszelkimi normami. Zaczyna się tam gdzie kończą nasze możliwości poznawcze. Nie będę się licytował z tobą na biblijne cytaty, bo dla mnie są one wymysłem ludzi. W biblii znajdę ci mnóstwo bzdur, które rzekomo wypowiedział Bóg. Na przestrzeni dziejów w zależności od przyjętych kryteriów powstało od 4 do 10 tysięc ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy: Prowadzisz dyskusje z fanatykiem, a fanatyk to osoba ktora stracila zdolnosc
racjonalnego myslenia !
To fanatyk wjechal wczoraj w Londynie samochodem i zabil ludzi, bo jest fanatycznie przekonany,
ze w ten sposob przymila sie bogu.
A poniewaz bog (wedlug fanatykow) jest jeden to musi byc ten sam ktoremu i nasz fanatyk holduje.
Fanatyk wybiera z ...  wyświetl więcej

  Zbyszekg4  (www),  04/06/2017

Kończę dyskusję. Zdrowia życzę (tego duchowego też).

  Hamilton,  04/06/2017

@Zbyszekg4: I niech biorą z nas przykład. Rozstajemy się w zgodzie mimo, że protokół rozbieżności ma kilka tomów. Też życzę dalszego rozwoju.

  Zbyszekg4  (www),  04/06/2017

@Hamilton Starszy: może się skusisz na posłuchanie tego kazania nt Biblii: https://www.youtube.com/watch?(...)ts6-s-6

  Hamilton,  04/06/2017

@Zbyszekg4: Ja w rodzinie mam takiego nawiedzonego, który prowadzi tego typu zajęcia, konferencje, uzdrawia i kadzi słowem bożym. Jestem zarzucony filmami, księgami, broszurami, świętymi obrazkami, medalikami i różańcami. Miałbym co robić do setki. Jestem zaszczepiony i uodporniony.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska