Login lub e-mail Hasło   

Świat jest zachwycony Polską! “Bezpieczna, piękna, naturalna”.

OPINIE Z CAŁEGO ŚWIATA Polska odzyskuje należny jej szacunek. Lata fałszowania historii, wizerunku naszego kraju i marginalizowania roli Polski przez największe, sterowa...
Wyświetlenia: 251 Zamieszczono 08/06/2017

    

 OPINIE Z CAŁEGO ŚWIATA

 

Polska odzyskuje należny jej szacunek. Lata fałszowania historii, wizerunku naszego kraju i marginalizowania roli Polski przez największe, sterowane przez elity media, nic nie dały, bo prawda broni się sama. Oto dowody.

Jak pisaliśmy kilka dni temu, Coraz więcej obcokrajowców wybiera Polskę! Teraz okazuje się, że ci, którzy już nasz kraj odwiedzili, są dosłownie zachwyceni i pozytywnie zaskoczeni.


Amerykański podróżnik, dziennikarz i vloger Mark Wolters zawitał do Polski. Nagrał krótki filmik pt. 10 rzeczy, które zszokują cię w Polsce. Poniżej zamieścimy rzeczone 10 punktów, przetłumaczone na język polski. Najpierw jednak przyjrzyjmy się opiniom z całego świata, jakie znalazły się pod filmem Woltersa.

“Jako Czech mieszkający kilka kilometrów od polskiej granicy, ubolewam, że zachodni turyści niewiele wiedzą o Polsce. Zawsze świetnie spędzam tam czas  Jeśli chcesz zobaczyć Europę z innego kąta, gdzie jest taniej i jeszcze bezpiecznie, powinieneś definitywnie odwiedzić Polskę” – napisał jeden z komentujących poniższy film.

“Zapomniałeś o jeszcze jednej, bardzo ważnej rzeczy: Polska jest prawdopodobnie najbezpieczniejszym krajem w Europie. Nie było tam nawet jednego ataku terrorystycznego od końca II wojny światowej i stopa przestępczości jest tam też bardzo niska :)” – zaznacza kolejna osoba.

“Polska jest niesamowita! Byłem tam dwa lata temu, to było dla mnie piękne zaskoczenie. I Kraków rządzi!” – taką opinią podzielił się z kolei niejaki Vitor Afterglow Ferreira.

Z przymrużeniem oka wypowiedziała się sympatyczna pani o nazwisku Anilu Gomez. Nawiązując prawdopodobnie do fragmentu wideo, w którym Wolters pokazał, do jak wielu dań Polacy dodają ziemniaki, napisała: “Mogłabym jeść ziemniaki każdego dnia. Polsko, nadchodzę”. 

Opinie podobne do powyższych można by przytaczać bez końca. Wśród ponad 1,5 tys. komentarzy (w zaledwie 3 dni) Polskę wychwalają Amerykanie, Brytyjczycy, Francuzi, Niemcy, Hiszpanie, a nawet turyści spoza Europy. Wielu deklaruje, że powróci, by zobaczyć inne miasta, lub te same, które im się spodobały. Inni ubolewają, że w Polsce nie byli, ale zarzekają się, że na sto procent nasz kraj odwiedzą.

Jakie 10 rzeczy zszokowały Amerykanina w Polsce?

1. Polskie twarze.
Zdaniem podróżnika Polacy mają wyraz twarzy bez emocji. Nie są ani smutni, ani weseli, ani źli – po prostu bez emocji. Świetnie sam to pokazał w swoim nagraniu.

2. Religijność Polaków i piękne kościoły.
Wolters jest zachwycony tym, że w Polsce religia jest żywą częścią życia Polaków. Kościoły są piękne a Polacy religijni.

3. Jak bardzo Polska była zniszczona podczas II Wojny Światowej.
Zdecydowanie jest to bardzo szokujące dla Amerykanina. Szczególnie obrazy Warszawy, która została zrównana z ziemią.

4. Jak bardzo trudny jest język polski.
Nasz język chyba dla każdego zachodniego turysty jest bardzo trudny.

5. Polska kuchnia.
Szczególnie zszokowało go to, że w każdym prawie daniu jest dużo kapusty i ziemniaków. I jeszcze to, że pijemy dużo herbaty.

6. Mało turystów.
To go zachwyciło – relatywnie mało turystów i można się poczuć swobodnie.

7. Niskie ceny.
Dla turystów z zachodu jesteśmy cenowym rajem. Wolters zachwala nawet wypady na weekend do Polski bo to się opłaca.

8. Dużo naturalnej przestrzeni i pięknej przyrody.
Podróżując od Bałtyku po Tatry Wolters zachwycił się polską przyrodą i naturalnymi przestrzeniami.

9. Piękne, stare miasta.
Dla Amerykanina coś co jest starsze niż 200 lat budzi zachwyt a w Polsce odkrył, że wszystkie miasta i miasteczka mają zachwycającą architekturę.

10. Kiepska obsługa.
To tak naprawdę jedyna negatywna rzecz jaką zauważył podróżnik. Chociaż twierdzi, że jest znacznie lepiej niż 10 i 15 lat temu to nadal Polakom brakuje trochę luzu i bezpośredniości w obsłudze klienta.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1270
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1598
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1025
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 959
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 855
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 939
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 891
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 558
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 897
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 777
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  08/06/2017

W ciągu roku wyciągnąć kraj z ruin i zgliszcz udało się jedynie Kaczydłom. Nawet Lenin, Kim Un w Korei, Pol-Pot, Mao i Fidel potrzebowali kilku lat. Dzięki tobie Lipski i twej inteligencji - my wdzięczni rodacy też się o tym dowiadujemy. Ja jestem zachwycony. I pomyśleć, że Warszawa była jeszcze rok temu zrównana z ziemią. Goebels byłby z ciebie dumny.

@Hamilton Starszy:
Bolesny artykuł dla totalnego lewactwa z Rudym na czele hehe

@Lipski: o jakim ty bólu mówisz? Jestem pod wrażeniem. Minister Macierewicz powinien ci zlecić redagowanie gazetek ściennych w latrynach wojskowych. Żołnierz polski zasługuje na sranie w wesołej atmosferze.

@Hamilton Starszy:
Artykuł fajny.Tylko twój poziom komentarzy coś tandetny zalatuje zgnilizną.
Bredzisz człowieku od rzeczy co ci ślina na język przyniesie.
Popraw kapelusz bo ci spada z tej złości.

@Lipski: Lipski zdecyduj się wreszcie. Polska to raj, czy ruina i zgliszcza? Ty od początku zalatujesz zespołem parafrenicznym o charakterze urojeniowo-omamowym. Kapelusz jak zleci to kupię nowy. Twoje natręctwa i omamy pozostają i straszą cię po nocach.

@Hamilton Starszy:
Gadaj zdrów.Czytaj artykuły i komentuj jak psychol.
Tylko uważaj ! Nerwy szkodzą. Bez przesady ! Komentuj , komentuj jak ci pasuje.

@Lipski: kopiuj jak psychol. Najlepiej te teksty jak wszystkich i wszystko nienawidzisz. Przynajmniej będziesz wiarygodniejszy.

@Hamilton Starszy:
Spoko,spoko podstawa to luz.

@milord36: taką Polskę budujemy od 1989 roku. Nie od 2016. "Lata fałszowania historii, wizerunku naszego kraju i marginalizowania roli Polski przez największe, sterowane przez elity media, nic nie dały, bo prawda broni się sama. Oto dowody." To zdanie jest tak kretyńskie, że ręce opadają jak się czyta takie kalectwo umysłowe. Potem idiota sam sobie zaprzecza. A ty mówisz "spoko".

Od momentu gdy Kaczydła wygrały wybory świat nas podziwia na kolanach i umiera z zachwytu. Kiedyś nie mógł, bo zabraniały mu tego sterowane przez elity media. Przedtem świat nas okradał, a ty Lipski wisiałeś w szafie głową w dół.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska