Login lub e-mail Hasło   

Jak skutecznie kupić mieszkanie pod wynajem?

Kupno pierwszego mieszkanie pod wynajem często bywa przełomowym momentem życia. Wkraczamy w biznes, który jest wymagający i, nie oszukujmy się, bardzo dochodowy.
Wyświetlenia: 190 Zamieszczono 09/06/2017

To nie handel warzywami na targu. To rynek deweloperski, na którym ludzie zdobywają i tracą fortuny. Jak zaplanować inwestycję, by jak najwięcej zarobić? Jak zostać inwestorem z prawdziwego zdarzenia? O tym w dzisiejszym artykule.  

Kupno mieszkania to wyzwanie nie tylko dla dla inwestorów, dopiero rozpoczynających przygodę  z branżą. Nawet zawodowcy nieustannie analizują i rozważają dostępne możliwości. Nie da się uciec od ryzyka związanego z inwestycją. Można jednak je zminimalizować. Jak?

Niekończąca się nauka

Proces uczenia się nowych umiejętności, w tym wypadku inwestowania, to pewnego rodzaju pętla: żeby podejmować właściwe decyzje potrzeba doświadczenia. Z kolei doświadczenie zdobywa się przez podejmowanie niewłaściwych decyzji. Nie chcemy nikogo odstraszać. Należy jednak uczciwie zaznaczyć, że przygotowanie teoretyczne, jakie należy zdobyć, by działać skutecznie to nie jest prosta sprawa. Właśnie dlatego korzystanie z wiedzy starszych stażem specjalistów jest na wagę złota. Jeśli mamy taką osobę w najbliższym otoczeniu, dobra nasza. Warto podpytać profesjonalistów, obecnych na rynku od wielu lat. Wbrew pozorom, są oni bardzo chętni do dzielenia się wiedzą.

Na początku lepiej nie ryzykować

Może to brzmi przewrotnie, ale nie ma się co porywać na luksusowy apartamentowiec, jeśli nie mamy dużego doświadczenia inwestycyjnego. Dużo lepiej zacząć od kawalerki lub dwupokojowego mieszkania. W ten sposób znacznie zmniejszamy ryzyko i uczymy się obchodzić z posiadaną nieruchomością oraz lokatorami. Z pewnością zaprocentuje to w przyszłości.

Zasada „rzutu beretem”

To nieco oklepana i wszędzie powtarzana „prawda prawd”, niemniej nie wypada o niej nie wspomnieć: pierwsza inwestycja powinna znajdować się nie dalej jak godzinę jazdy samochodem od Twojego domu. Wynika to z faktu, że zazwyczaj dużo lepiej jesteśmy w stanie zorientować się w lokalnym rynku nieruchomości, znany jego determinanty i korzyści, które może nam przynieść. Jesteśmy bardziej świadomi opinii (reputacji) danych dzielnic, w których rozważamy zakup nieruchomości, a jak wiadomo lokalizacja i jej społeczne postrzeganie ma niebagatelny wpływ na cenę mieszkań.

Przeprowadź analizę potrzeb

Takie proste pytanie jak: komu chcę wynająć mieszkanie? W jaką grupę docelową chciałbym skierować swoją ofertę? Może oszczędzić nam mnóstwo czasu i pozwolić podjąć dobrą decyzję. Chociaż wydaje się to oczywiste, wbrew pozorom nie wszyscy deweloperzy zastanawiają się nad tymi sprawami. Może to rodzić szereg komplikacji: załóżmy, że masz w pełni urządzone mieszkanie i przeznaczyłeś sporo pieniędzy na jego remont i wyposażenie. Tymczasem klient, który płaci najlepiej i wydaje się być najwdzięczniejszym, długoterminowym lokatorem to… rodzina, która zamierza wprowadzić się z własnymi meblami. Precyzyjne określenie grupy docelowej naprawdę ma znaczenie.

Poznaj prawo

Umowy są ważne w każdym biznesie. To co na papierze, to nasza ochrona i zabezpieczenie. Zadbaj o dobre rozeznanie w aktualnym prawie lub regularnie konsultuj się z dobrym prawnikiem. Obycie się w tych tematach zajmuje dużo czasu, ale procentuje w przyszłości.

Pamiętaj, że Investdom jest jedynym biurem nieruchomości, które oferuje deweloperom kompleksową obsługę na całej długości realizacji inwestycji.

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1087
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 791
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 730
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 803
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 888
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1163
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1215
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 631
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1135
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 558
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 553
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 854
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 597
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 612
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 716
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska