Login lub e-mail Hasło   

Szczucie ekooszołomów na prof. Guza

program GW Adama Michnika to ideologia prawdziwie „ateistycznego, materialistycznego i nihilistycznego neokomunizmu”
Wyświetlenia: 315 Zamieszczono 15/06/2017

 

Artykuły opublikowane przez „Gazetę Wyborczą” i jej portal na temat ks. prof. dr hab. Tadeusza Guza i jego udziale w konferencji naukowej: „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś”, to kompilacja kłamstw, błędów i fałszywych wniosków. Zdecydowana odpowiedź kapłana na oszczerstwa.

 

Ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz na łamach „Naszego Dziennika” odniósł się do paszkwilanckich materiałów prasowych, traktujących o jego udziale w konferencji naukowej „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś”, jaka odbyła się w Toruniu 13 maja 2017 roku.

 

Pierwsze kłamstwo „Gazety Wyborczej”: Ks. prof. z KUL o ekologach: to odmiana nazizmu! – pisze duchowny. Jak zauważa, podczas konferencji nie mówiłem w ogóle o ekologach i tym samym nie nazwałem ich „odmianą nazizmu”, lecz o „ideologach” i „ideologii” podszywających się chytrze pod prawdziwych ekologów, a de facto ich celem, jak każdego ideologa, jest deformowanie umysłów i charakterów wielu ludzi w kwestii ich właściwego, tzn. zgodnego z prawdą, stosunku do przyrody jako Dzieła Objawionego w Jezusie Chrystusie Boga Stwórcy. To „GW” w swej fałszywej publikacji utożsamiła „ekologów” z „nazizmem”.

 

„Drugie kłamstwo „Gazety Wyborczej”: Ekologia to ateistyczny, materialistyczny i nihilistyczny neokomunizm!” – czytamy. - Nie przemawiałem na temat ekologii i stąd nie wypowiedziałem tych słów, lecz zaznaczyłem, że „w ideologii ekologizmu, jako zielonego, ateistycznego, materialistycznego i nihilistycznego neokomunizmu, dokonywana jest radykalna negacja Boga, jako Stworzyciela Polski, Polaków i Polek, zwierząt i roślin”, czego nie da się zakwestionować – pisze ks. profesor. I celnie zauważa, że wedle oceny „GW” nauka to ideologia, a autor wypowiedział ideologiczną tożsamość tego dziennika i ujawnił, co od momentu zapoznania się z ideologicznym programem Adama Michnika pragnąłem uczynić, iż jest to ideologia prawdziwie „ateistycznego, materialistycznego i nihilistycznego neokomunizmu”, z którym Redaktor Naczelny jest powiązany gdzieś od lat 80. XX wieku, kiedy rzekomo przechodził na stronę „Solidarności”, nie tylko więzami przyjaźni!

 

Trzecie kłamstwo „Gazety Wyborczej”: Z największą agresją o ekologach wypowiadał się ks. prof. Tadeusz Guz! Jak zauważa kapłan, podczas wykładu nie było mowy o ekologach, tym bardziej trudno mówić tu o „agresji”. „Zresztą, gdyby Pan Redaktor Sulowski uważnie przesłuchał choćby jedno z moich wystąpień, to z pewnością doświadczyłby, że dla mnie osoba ludzka, i to każda, jest w swojej godności nietykalna, niezależnie od swoich poglądów, religii itp.” – zaznacza ks. prof. Guz.

 

Czwarte kłamstwo „Gazety Wyborczej”: …jak mówił: zapędy ekologów nie kończą się na animizacji człowieka, czyli zrównanie go do poziomu zwierząt, ale o doprowadzenie do całkowitej zagłady ludzkości! W rzeczywistości padłu słowa: „W ideologii ekologizmu, jako zielonego, ateistycznego, materialistycznego i nihilistycznego neokomunizmu, dokonywana jest radykalna negacja Boga jako Stworzyciela Polski, Polaków i Polek, zwierząt i roślin. Neomarksistowski nurt myślenia przechodzi dalej od totalnej opozycji względem Boga Objawionego do przejściowej animalizacji człowieka, aby go jednak ostatecznie doprowadzić do całkowitej zagłady”. O „ekologach” nie padło więc ani słowo.

 

Fałszywe publikacje dodatkowo zostały podżyrowane osobą byłego wiceministra środowiska Radosława Gawlika, gdzie znów pomylono ekologów z ideologami i ideologiami. Zarzuty wobec kapłana, oparte na nieprawdzie, zostały zawarte w liście do władz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. - Fałszywy wniosek wyciągnął Pan Gawlik, sądząc, że moja interpretacja ochrony środowiska jako daru Bożego, z którego należy korzystać, jak Boski Stwórca w Piśmie św. i poprzez Urząd Nauczycielski Kościoła katolickiego przykazał ludziom, jest „kompletnym zaprzeczeniem idei chrześcijaństwa”! Wprost przeciwnie, moją wolą i konkretną działalnością naukową pragnę stale wcielać w życie naukowe i dydaktyczne cudowną pełnię nauczania Boga chrześcijańskiego i Jego Kościoła św. – zauważa k. prof. Guz. I boleje, że brak zrozumienia oraz kłamstwa zrodziły niesprawiedliwe, nieuprawnione i krzywdzące oceny i wnioski dotyczące jego osoby i dorobku naukowego.

 

Kolejne kłamstwo „Gazety Wyborczej”: Przełożeni wydali księdzu zakaz wypowiadania się o Lutrze i reformacji! - Nic takiego nie miało miejsca! Prośba Przełożonego to nie zakaz! Ksiądz Arcybiskup i Metropolita Lubelski Stanisław Budzik „poprosił” mnie w obecności Księdza Rektora KUL prof. Antoniego Dębińskiego w dniu 11 stycznia 2017 r. o to, abym „powstrzymał się od wypowiedzi na temat Marcina Lutra i reformacji”, chociaż na moje pytanie o ewentualne merytoryczne rozbieżności moich interpretacji pism Lutra z prawdą, ani Ksiądz Arcybiskup, ani Ksiądz Rektor nie przedłożyli mi żadnych zarzutów. Księdzu Arcybiskupowi chodziło tylko o kwestię „dialogu ekumenicznego”, a nie naukowej rozprawy nad tekstami Lutra – wyjaśnia kapłan.

 

Jak zakończył ks. Prof. Guz, oświadczenie władz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, oparte na „mnóstwie kłamstw i dlatego radykalnie niesprawiedliwych sądach” zawartych w „Liście otwartym w sprawie szkalującej wypowiedzi ks. prof. Tadeusza Guza”, skierowanym do Księdza Rektora prof. dr. hab. Antoniego Dębińskiego, a traktującym o wystąpieniu w Toruniu „pragnę z oczywistych racji pozostawić do osobistego komentarza” Czytelników.

 

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

 Read more: http://www.pch24.pl/wszystkie-klamstwa-wyborczej--ks--prof--tadeusz-guz-odpowiada-na-medialna-nagonke,52320,i.html#ixzz4k51FsZYF

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1244
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 932
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1014
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 685
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 504
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 696
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 973
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 387
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 804
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1309
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 596
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 460
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 928
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 373
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Swistak, księża w Polsce są tak prześladowani i niszczeni, że na twoim miejscu napisałbym protest do "Pani domu" a nawet do TVP info. A protestantów, ateistów i ekologów powinno się palić na stosach. Szyszko już wycina puszczę i suszy drewno. Księża profesorowie będą mogli pieprzyć już bez żadnych ograniczeń jak w średniowieczu.

Ksiundz profesur jest totalnym wrogiem protestantów. Nie może zrozumieć, że gdyby nie pycha, arogancja i chciwość kościoła katolickiego protestantyzm by nie powstał. Nie byłoby takiej potrzeby. Dziś chyba odreagowuje za swych wypasionych kolegów sprzed wieków i szczuje na protestantów. Teraz ekooszołomy poszczuli na niego.


Well, it’s a nice one, I have been looking for. Thanks for sharing such informative stuff.
http://www.wordsdoctorate.com/Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska