Login lub e-mail Hasło   

Tak się za Platformy pacyfikowało demonstracje.

Delikatne przenoszenie siedzących na ulicy to przy tym drobne łaskotki foto: twitter.com Według niektórych komentatorów występujących w radiu TOK FM (Agora),...
Wyświetlenia: 1.090 Zamieszczono 15/06/2017

Delikatne przenoszenie siedzących na ulicy to przy tym drobne łaskotki

foto: twitter.com

Według niektórych komentatorów występujących w radiu TOK FM (Agora), sobotnia interwencja policji na Krakowskim Przedmieściu była "brutalna i krwawa". Jeśli sytuacja, kiedy policjanci delikatnie przenoszą na bok nielegalnych manifestantów, była "brutalną i krwawą" akcją, to jak nazwać interwencje policji do jakich dochodziło w okresie rządów PO-PSL? Przecież to wówczas strzelano do protestujących, organizowano prowokacje, a tajniacy potrafili kopać schwytanych ludzi w biały dzień na ulicy. Czy to były takie platformerskie pieszczoty?

          


            

Dewaluacja pojęć opisujących rzeczywistość postępuje w naszym kraju w zastraszającym tempie. Zamach na demokrację, reżim, dyktatura, krwawe i brutalne akcje służb - wszystkie te słowa są wypowiadane w kierunku ludzi obecnej władzy lub ich działań. Efekt tego będzie taki, że gdy rzeczywiście dojdzie do sytuacji, w której demokracja będzie zagrożona, a władze będą brutalnie rozprawiać się z opozycją (niezależnie od tego kto będzie rządził i kto będzie w opozycji), to nagle okaże się, że brakuje słów, aby rzetelnie opisać rzeczywistość i zaalarmować społeczeństwo.

         


   

Mówienie o sobotniej akcji policji na Krakowskim Przedmieściu w kategoriach "brutalnej i krwawej" akcji, pokazuje w mojej opinii jeszcze jedną rzecz. Macherom tzw. totalnej opozycji marzy się wręcz sytuacja z czasów PO-PSL, kiedy policja potrafiła brutalnie i bez cackania się spacyfikować uliczne demonstracje. Marzy im się, aby policja chociaż trochę "popałowała" lub postrzelała z broni gładkolufowej. Aby któryś z funkcjonariuszy wziął jednego z demonstrantów na bok i tam go porządnie skopał. Takie akcje im się marzą, a nadal nie mogą ich otrzymać. Stąd sypie się narracja sprzedawana na Zachodzie, że w Polsce mamy do czynienia z krwawą dyktaturą, która dławi demokratyczne zrywy społeczeństwa. 

Mając na uwadze powyższe możemy być wręcz pewni, że w najbliższym czasie Trójząb, Frasyniuk i cała elita Obywateli RP będzie próbowała wywołać jakieś zamieszki, byleby tylko policja była zdecydowanie bardziej stanowcza niż ostatnio. Chodzi o obrazki, jakie będzie można pokazać zachodnim serwisom informacyjnym, a których obecnie potężnie brakuje.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1275
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1598
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1025
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 963
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 855
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 940
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 892
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 774
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 558
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 900
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 780
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  15/06/2017

Zapomniałeś dodać, że paralizator komendy we Wrocławiu zakupiono za Tuska. Gdyby nie to Igor by żył.

  Hamilton,  15/06/2017

Świnie nie demonstranci. Komuniści i złodzieje. Nie pozwalają się Kaczyńskiemu modlić na ulicy do Boga, by ten ukatrupił zdrajców i morderców jego brata. Ale jest coraz bliżej prawdy. Już 86 raz jest bliżej. Jeszcze ze sto lat i dojdzie. Jak się już tak porządnie wymodli to biegnie popatrzeć na słupki poparcia. A wszystko w imię boże i dla brata.

@Hamilton Starszy: Kaczynski oczernia jednych, wybiela innych i robi wszystkich na szaro !
To moje slowa w nastepnym arcie ktory pisze !!!

  Hamilton,  15/06/2017

@zakrawarski: powodzenia. Tylko czy warto zajmować się małymi, mściwymi i zawistnymi ludzikami. Jeszcze 2 i pół roku i wiatr historii go zdmuchnie.

@Hamilton Starszy: Oczywiscie, ze nie warto ! To tylko dla....draki !
Jemu ani zaszkdzi ani pomoze !! To jest czlek uszkodzony !!!

@zakrawarski: nie zamierzam cię od tego pomysłu odwodzić. Chciałbym przeczytać taki nagłówek w gazecie" "Kaczyński przechodzi na zasłużoną emeryturę". I PIS-u nie ma, no bo kto? Macierewicz lub Rydzyk i ławka się kończy.

Lipski, Kaczorek w ciągu półtora roku wygenerował więcej konfliktów wewnątrz i na zewnątrz, niż wszystkie ekipy rządowe razem wzięte przez 27 lat. A ty się cieszysz jak naćpana Mariolka z menopauzy.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska