Login lub e-mail Hasło   

Tych stref, których nigdy w Szwecji nie było, a Kaczyński miał je wymyślić

to właśnie przybyło osiem Szwedzka policja stworzyła listę stref/dzielnic miast, które są "szczególnie narażone na wykluczenie" - informuje dziennik "Dagens...
Wyświetlenia: 206 Zamieszczono 18/06/2017

to właśnie przybyło osiem

  

Szwedzka policja stworzyła listę stref/dzielnic miast, które są "szczególnie narażone na wykluczenie" - informuje dziennik "Dagens Nyheter". Zdaniem funkcjonariuszy tamtejszej policji, są to obszary, gdzie istnieją równoległe struktury społeczne, a ludność narażona jest na ekstremizm religijny. Do listy tej właśnie dopisano kolejnych osiem stref (dzielnice mieszkalne Sztokholmu, Goeteborga, Malmoe, Uppsali, Boras oraz Lund). I pomyśleć, że spora część mediów mainstreamowych śmiała się z Kaczyńskiego, kiedy wspominał o istnieniu takich dzielnic w Szwecji...

          


            

Przypomnijmy - w 2016 roku szwedzka policja oficjalnie wskazała na istnienie 53 stref, gdzie ludność w różnym stopniu narażona jest na wykluczenie ze względu na m.in. wysoką przestępczość oraz niski status socjalny i ekonomiczny. Aż 15 z nich zdefiniowano jako miejsca, gdzie narażenie na wykluczenie jest "szczególnie wysokie". Zgodnie z informacjami jakie podał szwedzki dziennik "Dagens Nyheter" lista stref "szczególnie narażonych na wykluczenie" wzrosła o 8 kolejnych dzielnic takich miast jak Sztokholm, Goeteborg, Malmoe, Uppsala, Boras oraz Lund. Zdaniem funkcjonariuszy szwedzkiej policji, są to obszary, gdzie obecnie istnieją równoległe struktury społeczne, a ludność narażona jest na ekstremizm religijny.

         


   

A teraz przypomnijmy sobie, co się działo, gdy Jarosław Kaczyński wspominał o istnieniu takich stref z sejmowej mównicy. Mainstreamowe media dwoiły się i troiły, aby przekazać, że to nieprawda, że takich stref nie ma, a Kaczyński najzwyczajniej w świecie kłamie. Ciekawe czy teraz to odszczekają i przyznają rację prezesowi PiS?

 

Źródło: Policja boi się tam zaglądać. Szwedzkie enklawy bezprawia (Forsal.pl)
Źródło: No-go area in Sweden (Wikipedia.org)
Źródło: Marek Kowalski (Twitter.com)

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1494
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1634
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1061
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1013
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 900
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 924
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 978
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 817
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 607
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 950
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 803
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 820
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy






Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska