Login lub e-mail Hasło   

Punkt Konsultacyjny dla pacjentów ze wskazaniem do leczenia medyczną marihuaną

Otwarty zostanie Punkt Konsultacyjny dla pacjentów ze wskazaniem do leczenia medyczną marihuaną, będzie to pierwszy taki punkt w Wielkopolsce i czwarty w Polsce.
Wyświetlenia: 373 Zamieszczono 21/06/2017

Informacje na temat medycznej marihuany cyklicznie pojawiają się w mediach budząc spore zainteresowanie. Zwolenników medycznego wykorzystywania konopi jest równie wielu co przeciwników. Stosowna ustawa mającą ułatwiać pacjentom dostęp do konopnego leku utknęła w martwym punkcie, nikt nie może jednak zaprzeczyć, że fakt, iż o medycznej marihuanie rozmawia się w Sejmie, dowodzi, że jest to specyfik, o ogromnym potencjale leczniczym.

Ilość osób zainteresowanych możliwością rozpoczęcia terapii kannabinoidami wrasta, niestety rzadko kto może liczyć na fachowe wsparcie i dostęp do legalnych, sprawdzonych pod względem jakości produktów. Mieszkańcy Konina mogą czuć się wyróżnieni, ponieważ dokładnie 26 czerwca otwarty zostanie Punkt Konsultacyjny dla pacjentów ze wskazaniem do leczenia medyczną marihuaną, będzie to pierwszy taki punkt w Wielkopolsce i czwarty w Polsce.

Punkt Konsultacyjny prowadzony przez Cezarego Borowskiego – specjalistę anestezjologii i intensywnej terapii oraz Małgorzatę Wagner – farmaceutkę, członka Obywatelskiego Komitetu Koalicji Medycznej Marihuany, będzie działał dzięki i przy pomocy Fundacji Aleja Zdrowia od Juniora do Seniora, w ramach realizacji zadania Konińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2017

. Jak zapewniła Małgorzata Wagner - wszyscy zainteresowani, drogą telefoniczną lub mailową będą mogli uzyskać wyczerpujące informacje oraz umówić się na konsultacje ze mną lub doktorem Borowskim. Telefony od pacjentów (od 26 czerwca 578-433-050) w każdy wtorek i środę w godzinach od 18 do 20, odbierać będzie koordynatorka, która po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu ustali termin konsultacji indywidualnej lub grupowej. Dzięki temu już od dnia 1 lipca, bez przeszkód i zbędnych komplikacji, ja oraz pan doktor będziemy spotykać się z pacjentami w gabinecie zlokalizowanym na ulicy 11 listopada 26. Szczegółowe informacje znajdziemy na facebookowym koncie Punktu Konsultacyjnego:

  https://www.facebook.com/groups/1695505877383048

Mieszkańcy Konina będą mogli korzystać z bezpłatnych konsultacji, by rozpocząć leczenie medyczną marihuaną. Ponadto w ramach działań Punktu Konsultacyjnego, 23 września odbędzie się ogromna konferencja. Do Konina przyjedzie między innymi: dr Bachański, Dorota Gudaniec, Bogdan Jot i Jerzy Jarosz. Przeprowadzone zostaną także szkolenia dla personelu fachowego: lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów. 

Dziać będzie się naprawdę wiele, dzięki czemu Punkt Konsultacyjny dla pacjentów ze wskazaniem do leczenia medyczną marihuaną ma szansę zainspirować mieszkańców innych miast, którzy z powodzeniem zawalczą o podobne udogodnienia.

Warto podkreślić, że wszyscy zainteresowani tematem, bez względu na miejsce zamieszkania mogą być pewni, że kontaktując się, drogą telefoniczną lub mailową uzyskają wyczerpujące informacje. Prowadzący Punkt Konsultacyjny posiadają bowiem wiedzę i kompetencje pozwalające kierować pacjentów do legalnych, sprawdzonych punktów na terenie całej Polski.

Medyczna marihuana jest w stanie pomóc wielu osobom, Pani Małgorzata Wagner powołując się na badania kliniczne przeprowadzone przez holenderskich naukowców na przełomie lat 2010 – 2014, wskazała, że kannabinoidy między innymi:  stabilizują poziom cukru we krwi, hamują rozwój komórek nowotworowych, działają przeciwdepresyjnie, stabilizują nastrój, działają przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwwymiotnie, stymulują wzrost kości, zmniejszają napady i drgawki, działają rozluźniająco, przeciwskurczowo i przeciwbólowo, pomagają chorym na łuszczyce i zmiany skórne, wspierają walkę z chorobami neurologicznymi: epilepsją, stwardnieniem rozsianym, migreną.

Doktor Cezary Borowski zachęca zainteresowanych następującymi słowami: Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegokolwiek na temat kannabinoidów pochodzenia roślinnego oraz medycznej marihuany i jej potencjalnego zastosowania. Zgłosić może się do nas każdy, kto chciałby rozwiązać swój problem i uzyskać profesjonalną poradę.

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1516
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 951
16
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1016
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 794
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 890
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 883
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 836
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 674
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1019
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 830
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 474
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 716
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska