Login lub e-mail Hasło   

Facebook inwestuje w neuronową technologię „telepatii”

pozwalającą czytać myśli i przekazywać je do NSA Mark Zuckerberg wraz z zespołem inżynierów społecznych ma nadzieję pchnąć platformę Facebook o jeden krok dalej...
Wyświetlenia: 265 Zamieszczono 21/06/2017

pozwalającą czytać myśli i przekazywać je do NSA

Mark Zuckerberg wraz z zespołem inżynierów społecznych ma nadzieję pchnąć platformę Facebook o jeden krok dalej w rozwoju nowych sposobów penetracji ludzkiego umysłu w celu szpiegowania ludzkich myśli. Według doniesień ten gigant portali społecznościowych zlecił zespołowi naukowców zajmujących się badaniem mózgu opracowanie tak zwanego „interfejsu mózg-komputer”, który podobno pozwoli użytkownikom rozmawiać ze sobą telepatycznie, co z kolei umożliwi Facebookowi przechwytywać ten strumień komunikacji na bieżąco.

Pracujący nad tym projektem zespół nazywany „Budynkiem 8” lub po prostu B8 wykorzystuje zaawansowaną wiedzę w zakresie funkcjonowania mózgu oraz inżynierię elektryczną do budowy platformy, która pozwoli Facebookowi stosować sztuczną inteligencję do mapowania myśli użytkowników.

Krótko mówiąc, według Zuckerberga ta technologia pozwoli Facebookowi wnikać w ludzki mózg i śledzić wszystko, co się w nim dzieje, pobierając zeń informacje „w ich doskonałej i czystej postaci i udostępniając je światu”.

To najnowsze przedsięwzięcie Face-booka mające sprzęgnąć ze sobą ludzi i maszyny będzie absolutnym koszmarem dla prywatności i bezpieczeństwa, ponieważ będzie groziło niemal nieograniczonym dostępem do ludzkiego mózgu przez zaawansowane systemy komputerowe. Podobnie jak „Alexa” Amazona mogąca słuchać ludzkiej mowy i wykonywać polecenia, projekt zespołu B8 pozwoli śledzić ludzkie myśli.

Alarmującą konsekwencją takiej perspektywy jest to, że Facebook, potencjalnie pracujący ramię w ramię z rządowymi agencjami szpiegowskimi, takimi jak NSA (National Security Agency – Agencja Bezpieczeństwa Narodowego), może uzyskać dostęp do prywatnych myśli osób, które wolałyby zachować je dla siebie. Próby Facebooka stworzenia bardziej „realistycznych i bezpośrednich” wrażeń mogą zakończyć się powstaniem gigantycznego umysłowego więzienia.

Czy taka technologia kiedykolwiek powstanie, na razie nie wiadomo, niemniej nie jest to pierwszy raz, kiedy Facebook przesuwa niebezpiecznie granice szpiegostwa i kontroli z niejasnymi motywami w tle.

Źródło: http://www.naturalnews.com/2017-02-02-facebook-investing-in-neuroscience-telepathy-technology-that-can-read-minds-report-thoughts-to-the-nsa.html

Tłum. Nexus

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 952
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60417
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32425
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31151
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63298
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64803
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23135
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28645
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28368
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23214
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26233
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26551
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

Faktycznie Facebook szpieguje i wystarczają mu powszechnie używane technologie do tego celu. I szpiegują skutecznie i są namolni, zachęcając do wykupienia reklam. No tak. Jednak ten artykuł, to robienie sobie jajec, a styl raczej słaby, to mało śmieszny jest, aby miał wyśmiać problem, czy sugerować, że istnieje on gdzie indziej i się powiększa. Telepatia na dziś nie istnieje, a połączenie jej z pr ...  wyświetl więcej

u ciebie Lipski już siedzą w głowie od dawna. W szufladzie NIEZALEŻNI od rozumu i każą ci kopiować, kopiować i kopiować. Na szczęście Szydło, Błaszczak i Ziobro cię chronią. W razie czego użyją paralizatora i spadniesz z krzesła. Przynajmniej umrzesz zdrowy i wolny.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska