Login lub e-mail Hasło   

Wolnego ducha nie można ujarzmić

Do drugiego sortu należę , przed ołtarzem nie siedzę i od zakrystii nie daję .
Wyświetlenia: 2.121 Zamieszczono 27/06/2017

Człowiek raczkuje, a potem wędruje , zmienia miejsca zamieszkania,a niespokojne duchy siedzą na walizkach,ą może , do Pacanowa, do tysiąc jezior ,i miejsc sakralnych,do apostoła z Torunia Rydzyka ? ale mnie gna-gdzie marzenia urzeczywistniać mogę .. w namiocie,pod gwiazdami,w cieniu palmy , samolocie ,gdzie można pełną piersią oddychać i śpiewać-kocham cię życie.;o takich wojażach po świecie, ,jak.-Syberię zaliczyłem ,na kamienistych stepach błądziłem, z szamanem cedrowy bimber – piłem ,w Bajkale ryby łoiłem i ,na skrzydłach młodości na drugi jego brzeg i dalej ,gdzie wzrok nie sięga- leciałem I dla tego wiem- ,że   nie metryka,a hardość ducha liczy! . ,W 86 roku Ochrydę - macedońskie miasto nad największym górskim jeziorem w Europie -zwiedziłem. Ma dwie pory roku i szlaki turystyczne aż do granic Albanii , a zabytki -twierdze,monastyry,cerkiewki i minarety wprost urzekają , rejsy zaś statkami nie sposób zapomnieć. Nieskażony jeszcze skrawek Europy odwiedzają licznie Japończycy,a Polacy mają tam nawet konsulat i prężną choć nieliczną Polonię. Córka Grażyny Bielana w niej bryluje ,a ojciec Macedończyk za dwadzieścia euro noclegi Polakom oferuje , winem własnego wyrobu sarmacko częstuje, biesiady w altance organizuje...,smak wina jeszcze czuję na języku, i wielkoduszną gościnność pamiętam. Współtowarzysz Mariusz tak zauroczył ,że każdego roku tam wakacje spędza , ja zaś w fotelu bujanym wspomnieniami delektuję, kasy mało,emeryturka od lat stoi,jakby viagry nażarła,a Koszt utrzymania rosną...więc bujam w papuciach: janczarów , wojowników Aleksandra Macedońskiego okrzyki bojowe i modły Cyryla słyszę.. perły z łusek rybich – dla żony i Ani kupuję Wracać do Polski bez tych cudeniek to grzech! Widzę jak słońce - wyłania z poza gór , w bajecznych barwach i chowa na krańcach jeziora ,w romantycznej krasie, a gwiazdy jak syreny z księżycem w nim swawolą i cisza z gór spływa do zadumy skłania, , nic dwa razy nie zdarza, tu i teraz tylko liczy…. Macedonia kiedyś mocarna ,a biedną jest ! Dziadek Bijany wspomina ze łzami w oczach sześc milionów zamordowanych prawosławnych przez siepaczy chorwackiego biskupa,a JP2 świętym go uczynił powiedział z goryczą i . wzniósł toast za pojednanie Słowian. Pięć lat lata minęło od toastu i dupa blada , na Bałkanach zawieruchy,a nad Wisłą swój swojego napieprza ,zblazowaną miłością w łyżce wody topi bliźniego , na miesięcznicach, pielgrzymkach,sejmie i publicznych sraczach o Jezu,Matko przenajświętsza ,-rozlega.Do drugiego sortu należę ,w smoleńskich zadymkach nie gustuję,w pierwszych ławach przed ołtarzem nie siedzę i od zakrystii nie daję . Zwiedziłem kawał świata a teraz podróżuję wspomnieniami,a jeśli do prawdy droga daleka-to chwała prorokom co wiodą w krainę wspomnień człowieka Krzewiciele  miłości  katolckiej  ich nie zabiorą, mogą   zaś całować w cztery litery, .ale i tak ,czasu nie zatrzymają ,a wolności ducha nie ujarzmią..Amen

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 833
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1155
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1118
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 649
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1427
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1409
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1118
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1252
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1341
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 672
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 514
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 671
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 368
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  28/06/2017

Witaj na pokładzie. To już nas dwóch drugiego sortu. Jak mnie te dupki z pierwszego gdzieś zaproszą odmówię.

Mianuję ciebie kapitanem wielkiej żeglugi@Hamilton Starszy: Racja ,dwom raźniej,a mam nadzieję,że załoga będzie b.liczna.Pozdrawiam na pokładzie

  Hamilton,  28/06/2017

@Szymon Bachir: Kaczorka popiera ok 33 %. On się cieszy, ale z tego wynika, że 67 % jest przeciw. Przywódcy i ich przydupasy przemijają, ludzie zostają.

Racja,ale lud parafialny wspiera na swoja zresztą pohybel

  Filomena,  09/02/2018

@Szymon Bachir: Jestem tu nowa, nie piszę nic, bo polotu nie udzieliła natura, ale chciwie czytam. Przyjmiecie mnie na swój pokład? jam takoż drugi sort . Serdeczności łączę dla szacownego drugiego sortu.

@Filomena: witaj w klubie. Kto nie popiera "kiepskiej zmiany" to komuch, zdrajca, folksdojcz, resortowe dziecko, ubek, zomowiec, szmalcownik i kanalia. Za Gomułki przeciwnicy PZPR też byli odwetowcami z Bonn i zaplutymi karłami reakcji. Wracają stare czasy w nowym kaczym wydaniu.

@Filomena: "Jestem tu nowa, nie piszę nic, bo polotu nie udzieliła natura, ale chciwie czytam."-Witaj Filomenko:-)nie bądź taka skromna, już po tym jednym zdaniu śmiem twierdzić,że masz i polot i fajny pazurek.Udzielaj się więcej,bo brakuje tu świeżej krwi.A na co masz jeszcze chciwą chcicę, oprócz czytania?

@szubrawiec: Nie ufaj tym pazurkom, bowiem za upokarzanie Filona twej krwi nie zbraknie do gąsiorka Drakulo...

  hugohas  (www),  04/07/2017

Wspaniałe

@hugohas: Pozdrawiam,dziekujęDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska