Login lub e-mail Hasło   

Ruszyła machina manipulacji. Kto dorabia Polakom faszystowską gębę?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://wpolityce.pl
Kto nas szkaluje i jaki ma cel? autor: pixabay.com Dorabianie Polakom faszystowsko-rasistowskiej gęby rozpoczęte. Mnożą się fake newsy, ustawki, sączy się propagand...
Wyświetlenia: 276 Zamieszczono 29/06/2017

 Kto nas szkaluje i jaki ma cel?

autor: pixabay.com
autor: pixabay.com
 

Dorabianie Polakom faszystowsko-rasistowskiej gęby rozpoczęte. Mnożą się fake newsy, ustawki, sączy się propaganda. Niemieckie media nakręcają machinę, a polskojęzyczne przekaźniki nagłaśniają zmanipulowane treści. Ciemnoskóre dziecko niewpuszczone do kościoła, prześladowani niemieccy turyści, pobicia, mowa nienawiści – wszystko to ma złożyć się w całość, która nas upokorzy. Kto pomawia i szkaluje Polaków?

Wszystko wygląda na celowo spleciony ciąg zdarzeń. Pojedyncze incydenty łączone są ze sobą, wzmacniane fake newsami i nagłaśniane tak, by stworzyć wrażenie stałej, jednorodnej atmosfery. Ciekawostką jest to, jak idealnie wpasowuje się z tematem „Newsweek”, piszący o brunatnej Polsce.

Szczytem manipulacji ostatnich dni jest opowieść o niemieckiej wycieczce. Roi się w niej od niespójności. Jest niewiarygodna i nie poparta żadnymi dowodami. Nie ma ani jednego zdjęcia czy innego śladu, który świadczyłby o tym, że faktycznie jest tak, jak opowiadają młodzi ludzie, rzekomo przerażeni Polską.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Deutschlandfunk” nakręca histerię wokół „islamofobii” w Polsce. „Muzułmańscy uczniowie z Niemiec byli opluwani na ulicy, grożono im nożem, albo też….widelcem”

Bardzo możliwe, że dzieciaki przyjechały do Polski już z konkretnym nastawieniem. Przecież w swoich codziennych gazetach czytają, że Polska to kraj totalitarny i rasistowski. Siła sugestii bywa potężna. Znamy to doskonale na przykładzie młodzieży z Izraela, która przybywając do naszego kraju, otrzymuje często fałszywe informacje. Świetnie pokazuje to film „Zniesławienie” Yoava Shamira.

Histeria nakręcana jest bardzo precyzyjnie. Wykorzystywane są w tym celu stare, sprawdzone techniki manipulacji, które mają wpłynąć na nasze działania. Posłużę się tu schematem Volkoffa, który wylicza pięć metod:

  • biała propaganda, polegająca na stałym powtarzaniu „Jesteśmy od was lepsi”.

  • czarna propaganda, w której przypisuje się przeciwnikowi zamiary, których on wcale nie żywi, a które nie będą się podobały temu trzeciemu

  • intoksykacja, a wiec oszukiwanie za pomocą metod subtelniejszych niż zwykłe kłamstwo, ale z wykorzystaniem fałszywych informacji

  • dezinformacja

  • wywieraniu wpływu

Łatwo wyłapać każdą z tych metod. Prowokowanie incydentów, nagłaśnianie wydarzeń marginalnych, budowanie wrażenia ogólnego stanu społecznego, sięganie po słusznych „ekspertów” – każdy z elementów rozgrywany jest znakomicie. Liberalno-lewicowi dziennikarze i politycy podnoszą larum, upraszając się o międzynarodowe komentarze. Pod wpływem tych masowych działań Polacy mają zostać wbici w poczucie winy, a rząd upomniany lub zdyscyplinowany przez międzynarodowe gremia. Proste? Aż nadto. Na szczęście panika i determinacja obozu totalnej opozycji jest tak silna, że nie sublimują swoich działań i nie kryją intencji.

Co za tym stoi? Chęć przełamania niezłomności polskiego rządu. Pierwszym elementem jest z pewnością kwestia imigrantów, z którymi Niemcy zupełnie sobie nie radzą. Walka idzie jednak o coś więcej. O przerwanie dobrej zmiany, która stawia Polskę na silnych gospodarczo-politycznych nogach. Zarówno Niemcy, jak i Rosja nie mogą pogodzić się z konsekwentnym budowaniem suwerenności przez polski rząd. Atak idzie więc z obu stron. Jeden podsyca drugi. Działania gęstnieją i z pewnością gęstnieć będą coraz bardziej.

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1516
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 951
16
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1016
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 794
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 890
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 885
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 836
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 675
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1019
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 830
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 474
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 716
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

Te pięć wyżej wymienionych elementów jest na co dzień widoczne w TVPartyjnej. Kurski, Rachoń, Holecka i inni opanowali te sztuczki do perfekcji. Niezwykle łatwo to wyłapać.

@Hamilton Starszy:
TVN , POLSAT , RMF To są media ! Szkoda tylko,że rynsztokowe.

@milord36:
Posłuchaj Michnika ,Lisa itp.To są dopiero wiarygodne media.WYBORCZA gówno czytasz gówno wiesz.NEWSWEEK
kolejne szambo.

@milord36: Lipski ty jesteś wiarygodny jak dupa w sraczu. Gdybyś wydawał gazetę nie zarobiłbyś na sól do wody z tego rynsztoka.

@milord36: Inka (Danuta Siedzikówna) po to oddała życie za Polskę, by po kilkudziesięciu latach "Szycha" z rządu, protegowany ojca dyrektora krył się odważnie z kopertą "córki leśniczego" z zębach za jej spódnicą. To jest rynsztokowy obciach.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska