Login lub e-mail Hasło   

Co złego robi ksiądz Tadeusz Rydzyk? W obronie duchownego.

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://.neon24.pl
Mnóstwo krytyki wylewa się na Ojca Tadeusza Rydzyka - a co ten duchowny takiego złego robi, oprócz tego, że jego media są konkurencją dla mediów lewicowych?...
Wyświetlenia: 262 Zamieszczono 29/06/2017

 

Mnóstwo krytyki wylewa się na Ojca Tadeusza Rydzyka - a co ten duchowny takiego złego robi, oprócz tego, że jego media są konkurencją dla mediów lewicowych?

 

Gdyby był nieuczciwy, brał pieniądze do kieszeni i wydawał na luksusy (nie miał Maybacha wbrew temu co podawały media) nie stworzyłby tylu wartościowych dzieł - telewizji, radia, gazety, portalu internetowego, świątyni, szkoły wyższej, nie budowałby potrzebnej obywatelom geotermii (która produkować może czystą energię).

 

Inny zarzut to, że miesza się w politykę - ale co w tym dziwnego, że popiera partię, która jest przeciw aborcji, tzw. małżeństwom homoseksualnym i co za tym później przyjdzie adopcji dzieci przez homoseksualistów, powodującej choroby wielu (sztucznie stworzonych) dzieci metody in vitro, eutanazji starszych ludzi (tylko dlatego, że osiągnęli swój wiek i nie pracują)? Kościół musi walczyć o te sprawy i środkiem do celu jest popieranie polityków, którzy będą walczyć ze złem.

 

Nie można (jak robi to opozycja i część lewicowych mediów) twierdzić jednocześnie, ze Kościół nie ma się mieszać do polityki, a za chwilę jak dwóch czy trzech biskupów powie coś o uchodźcach czy imigrantach (zresztą bardzo ogólnie) powoływać się na to stanowisko w debacie publicznej. Albo głos Kościoła jest nieistotny w każdej kwestii, albo jest istotny w każdej kwestii. Nie krytykowało się też - do czasu ujawnienia kompromitujących taśm z jego udziałem - tak bardzo księdza Kazimierza Sowy, choć i mieszał się w politykę i angażował się w biznesie. To pokazuje, że mediom nie chodzi o krytykę wynikającą z dobrej woli, ale o zwalczanie konkurencyjnych mediów o prawicowym światopoglądzie.

 

Chyba ostatni zarzut związany z duchownym to to, że instytucje Państwa wspierają dzieła Ojca Tadeusza Rydzyka finansowo lub rzeczowo. Tyle, że rządy po 1989 roku wspierają milionami złotych wiele różnych inicjatyw, fundacji czy nawet poszczególnych ludzi (np. naukowców) i zdarza się, że nie są to najlepiej wydane pieniądze – tymczasem media, świątynia czy szkoła wyższa stworzone przez Ojca Tadeusza Rydzyka służą setkom tysięcy, a zapewne nawet milionom Polaków. Zatem jeśli krytykować wydatki na dzieła stworzone przez Ojca Tadeusza Rydzyka, to powinno się krytykować wszystkie wydatki Państwa na nie państwowe inicjatywy, a nie tylko gdy środki otrzymuje Kościół czy jeden z ośrodków Kościoła. Tymczasem takiej zmasowanej krytyki w mediach i internecie innych dofinansowań z budżetu Państwa nie ma. To potwierdza moją tezę, że powodem krytyki są względy ideologiczne i obawa o utratę odbiorców przez media lewicowe, a nie względy merytoryczne.

 

Czy są jakieś inne zarzuty wobec księdza Tadeusza Rydzyka?

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1521
16
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1025
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 954
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 894
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 796
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 836
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 676
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1020
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 885
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 718
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 478
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 733
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

Mam pytanie gdzie są pieniądze za ratowanie stoczni. Drugie pytanie ile kosztowała świątynia a ile zostało przekazane potrzebującym. A Jak na dzisiaj wystarczy bo mam wiecej pytań ale poczekam na odpowiedzi.

Pozwolę sobie zapytać kim dla Rydzyka jest Papież, bo jak widzę nie słucha nauki Papieża. JPII odciął się od od tego radia i jego mediów. Jeszcze jedno pytanko. Ojciec to słowo rozumiem, ktoś kto kieruje prawidłowym rozwojem dziecka. Dyrektor to człowiek instytucja gdzie tylko pracownicy powinni tak do niego mówić w przeciwnym wypadku jest to pycha człowieka. Masz rodzica płci męskiej i mówisz do ...  wyświetl więcej

Taki na przykład ksiądz Kazimierz Sowa, który mieszał się w politykę i angażował się w biznesie zamiast jak ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk modlić się i gardzić polityką i pieniądzami całymi dniami i nocami. Ojciec znany jest z tego, że gardzi polityką i pieniądzami od rana do nocy, a i w nocy spać nie może, tylko modli się i układa sobie w głowie plany jak pogardzić kopertami z pieniądzami i powst ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy:
Sowa to jest gość ! Nie to co Rydzyk.

@milord36: przecież piszę, że łojciec Rydzyk gardzi polityką i pieniądzami. Modli się i modli, leży krzyżem i znów się modli. Rence dałby se szybciej uciąć niż wziąć kopertę, język by se wyrwał, a nie wtrąci się do polityki. Taki jest skromny zakonnik. Jest z tego znany. Tobie znów źle. Kogo dziś obesrasz?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska