Login lub e-mail Hasło   

Dlaczego szatan istnieje?

Bóg chciał wystawić swoich aniołów na próbę,a gdy tak uczynił niektórzy z nich pod dowództwem Lucyfera,w swojej pysze powiedzieli Bogu "nie".
Wyświetlenia: 359 Zamieszczono 02/07/2017


Maria Simma (1915-2004) to prosta mistyczka z Austrii, która miała łaskę kontaktu z duszami czyśćcowymi. Trzykrotnie usiłowała wstąpić do klasztoru, ale ze względu na stan zdrowia za każdym razem spotykała się z odmową. Od 1940 r. zaczęła mieć widzenia dusz czyśćcowych. Widzeniom tym towarzyszyły dotkliwe cierpienia fizyczne.

Teolodzy i psychiatrzy wielokrotnie badali Marię Simmę i nie dopatrzyli się śladów oszustwa czy choroby psychicznej.

W rozmowie z dziennikarzem Nickiem Eltzem opisuje ona swoje życie, doświadczenia i przekazuje przesłanie, które usłyszała od dusz w Czyśćcu ciepiących.

Dlaczego szatan istnieje?
Maria Simma:Bóg chciał wystawić swoich aniołów na próbę,a gdy tak uczynił niektórzy z nich pod dowództwem Lucyfera,w swojej pysze powiedzieli Bogu "nie".Sam Lucyfer był najpiękniejszym i najinteligentniejszym ze wszystkich aniołów, chciał by wszystko działo się wg jego woli, a nie woli Bożej,

Czy piekło istnieje w takiej formie jak mówiły starsze pokolenia?
-Tak, istnieje.

Co może doprowadzić do definitywnej utraty duszy?
-Gdy w sercu zagości uparte, aroganckie i pełne pychy odrzucenie łask i miłości, którą jesteśmy obdarzani i jeśli ta zatwardziałość pozostanie aż do śmierci. Chodzi o miłość, nie tylko do Boga, ale i do innych ludzi.

Jakie są konsekwencje praktyk okultystycznych?
-Wszystko zależy od kilku rzeczy. Istnieje wielka różnica między tym czy ci ludzie wiedzą, że to wszystko pochodzi od szatana, czy angażują się całkowicie naiwnie w niewiedzy i niedojrzałości.

Jeśli postępują świadomie konsekwencje będą dotkliwe, jeśli nie mniej surowe,ale w obu przypadkach ten grzech musi być bezzwłocznie wyznany, a przy spowiedzi opisany szczegółowo i nazwany po imieniu.

Im głębsze było zaangażowanie w okultyzm, tym większe musi być doświadczenie spowiednika. Obawiam się że wielu dzisiejszych księży nie ma pojęcia o tych kwestiach, a jeszcze inni sami się angażują w okultyzm. W ich przypadku konsekwencje będą niewypowiedzianie dotkliwe.

Czy szatan kiedykolwiek oszukał panią podszywając się pod duszę czyśćcową?
-Zdarzyło się coś takiego. Mój kapłan zawsze napominał mnie, bym przyjmowała każdą duszę, nawet jeśli potrzebuje wielkiego cierpienia. Ale raz pojawiła się dusza i powiedziała bym innej nie przyjmowała, która miała przyjść jako następna.

Zapytałam dlaczego. Odpowiedziała że nie wytrzymam cierpienia, którego ona potrzebuje.To dlaczego Pan pozwoliłby jej do mnie przybyć - spytałam."Bóg sprawdzi cię, czy jesteś posłuszna czy nie!

Byłam smutna i zdezorientowana a zawsze wtedy modlę się do Ducha świętego. Wtedy dotarło do mnie, że to może być Zły. Sięgnęłam po wodę święconą i rozkazałam, by w imię Pana Jezusa odszedł i szatan zniknął.

Jak silny jest szatan i do jakiego stopnia jesteśmy chronieni przez naszego Anioła Stróża?
-Ta ochrona jest bardzo silna. Bez niej szatan zabiłby nas wszystkich bardzo szybko.

Co mami i popycha współczesnych ludzi do okultzymu?
-Początkowo okultyzm przyciąga przez jakieś atrakcyjne i pozornie niewinne opakowanie, które otwiera ludzi na takie doświadcznia. Dzisiejsza telewizja jest odpowiedzialna za znaczną część tego grzechu. Stała się ona ołtarzem 95% dzisiejszych salonów zachodnich domów.Telewizja nieustannie bombarduje pokusami pieniędzy, materializmu, seksu, przemocy i władzy.

Ponadto często pokazuje się w niej praktyki okultystyczne jako gry i niewinną zabawę obiecującą wielkie rzeczy. Współczesna muzyka jest również takim zagrożeniem,od którego zaczyna się proces brnięcia w okultyzm.
Rodzice które pozwalają oglądać cały dzień dzieciom telewizję oddają swoje dzieci szatanowi szybko i skutecznie.

To nie jest też tak, że cała telewizja to zło, nie należy tego tak rozumieć. Jednak szybko staje się czymś złym jeśli rodzice jej ściśle nie kontrolują.

Czy może pani powiedzieć coś konkretnie o szatanie i jego współczesnych działaniach?
-Szatan nigdy wcześniej nie był tak silny i aktywny jak dziś. Żaden inny wiek nie dorównałby XX wiekowi pod względem apostazji,morderstw, żądzy pieniądza, władzy, braku przebaczenia i modlitwy.

XX wiek-to szatański wiek! Jego wysoki poziom aktywności jest spowodowany również tym, że jesteśmy u progu wielkiego wydarzenia, które będzie służyło nawróceniu ludzkości. On wie, że jego gra się kończy, a on zawsze krzyczy najgłośniej przed zbliżającą się porażką.

Jak Bóg i my możemy być szczęśliwi w Niebie ,skoro bliskie nam dusze są w piekle na zawsze?
-w Niebie wszystko, ale to WSZYSTKO jest skoncentrowane na Bogu, a tego rodzaju problemy są daleko za nami. Wszystko w Niebie jest czystą radością, chwałą i czystym pięknem. Nie ma oprócz tego nic co zakłóca ten stan, przez co nie ma w ogóle miejsca na smutki, zmartwienia czy poczucie straty. Obecność Boga jest taką mocą, że wszystko inne pozostaje w tyle i jest całkowicie wyeliminowane.

Co się dzieje z Aniołami Stróżami dusz,które zostały potępione?
-Podobnie jak Aniołowie dusz w czyśćcu wracają do Nieba, gdyż dostają tylko jedno takie zlecenie od Boga.

Czy piekło, podobnie jak czyściec i Niebo ma rózne poziomy?
-Tak, ma nieskończoną liczbę poziomów,najgorszy znajduje się na samym dnie

Czy szatanowi wolno nas atakowac w momencie śmierci?
-Tak, ale my również otrzymujemy łaskę bycia mężnymi wobec tych ataków,jeśli człowiek nie chce wpuścić szatana, jest on bezradny.

Szatan ma tak wielką moc, że ludzie mogą zadawać pytanie o różnice między szatanem a Bogiem.
-Każdy z nas może wybrać w każdej chwili, komu chce służyć. Musimy wołać i uciekać się do Boga we wszystkim, co robimy. Możemy zrobić wiele by zabezpieczyć się przed szponami szatana.

Bóg zna nasze myśli, natomiast szatan nie, z wyjątkiem tych, które sam umieścił w naszych umysłach. Szatan robi duże postępy, widzi nasze uczynki,słyszy nas, obserwuje, odkrywa słabe punkty i atakuje.

Milczenie zawsze przynosi wiele dobrego. Bóg pragnie abyśmy ciągle mieli świadomość naszej grzeszności i dzięki temu trwali w pokorze i milczeniu.

Ucząc się milczenia zyskujemy możliwość usłyszenia Boga. Milczenie z samym Bogiem już samo w sobie jest wielką modlitwą.
Tylko spowiedź powstrzymuje szatana od zdobywania wiedzy na temat naszych grzechów.

Jeśli w czasie egzorcyzmu ktokolwiek z obecnych ma ma sumieniu jakieś nie wyznane grzechy, szatan często rzuca oskarżenie na tę osobę.

Jeśli wszyscy są w stanie łaski - demony nie mogą nic powiedzieć. Bóg jest pokorny,cichy i łagodny. Szatan dumny, głośny i szorstki.

Zostaliśmy stworzeni na obraz Boga, a więc musimy ciągle walczyć o to, by być takimi jak On chce -  w komunii z Nim.
Jedno z największych kłamstw wszech czasów to pogląd, że szatan nie istnieje. Nawet niektórzy współcześni księża głoszą takie nauki, utrzymując, że opętania to choroby ciała i umysłu. Jakże naiwni, płytcy, głupi i zarozumiali są ludzie, którzy tak twierdzą!

Szatan śmieje się z nich, a łóżka szpitalne znów się zapełniają. Wystarczy sprowadzić świętych księży i doświadczonych świeckich. a przekonamy się. że zostaną uwolnieni z tych chorób.

Szatan zwycięża dzięki temu, że wywołuje podziały. Bóg prowadzi nas w wolności i pokoju do niebieskiej chwały.
Szatan jest dziś wszędzie - w Kościele, w przepisach prawa, medycynie, prasie ,nauce, sztuce. Istnieje jednak obszar, gdzie wszystko jest jego grą, to banki.

Wspomniała pani, że zwierzęta również potrzebują naszych modlitw. Jakich zwierząt najbardziej nienawidzi szatan?
-Szatan nienawidzi w szczególności psa, bo jest jak to się mówi "najlepszym przyjacielem człowieka". Ale nienawidzi on też każdego stworzenia, które jest bliskie naszemu sercu.

Za co po śmierci ludzie są najbardziej karani?
-Wszystkie grzechy mogą zostać wybaczone oprócz bluźnierstwa przeciwko Duchowi Świętemu.  Poza tym grzechy przeciwko miłości, wrogość, brak przebaczenia, oszczerstwa, zniesławienia, obmowy, zatwardziałe serce, rozwody, brak żywej wiary, kiedy ktoś zwyczajnie nie chciał wierzyć, postępował wbrew niej. Rozwiązłość, nieczystość i niemoralność.

Co dusze mówiły o reinkarnacji?
Dusze czyśćcowe powiedziały, że życie człowieka na ziemi jest tylko jedno i jest niepowtarzalne. Dlatego reinkarnacja jest wymysłem szatana, który pragnie ludzi wprowadzać w błąd i odciągać ich do Boga. Reinkarnację trzeba więc traktować jako diabelski trick i podstępną pokusę ojca kłamstwa.

Na podstawie książki::Uwolnijcie nas stąd! O duszach czyśćcowych z Marią Simmą rozmawia Nicky Eltz"


(Autor książki chcąc szczególnie zadbać, by wszystko w książce odpowiadało prawdzie, zrobił trzy rzeczy: Najpierw poprosił teologów aby ją przeczytali tak krytycznie jak tylko możliwe. Żaden z nich nie zgłosił żadnej obiekcji. Następnie wziął książkę do egzorcysty słyszącym głosy i czującego fizycznie, czy w książce nic nie jest oszustwem, egzorcysta po modlitwie stwierdził, że w książce nie ma nic złego.

W końcu aby mieć absolutną pewność, Maria Simma dostała pozwolenie aby zapytać się dusz w czyśccu, czy zgadzają się z całą treścią ksiązki.

Odpowiedź dusz brzmiała:"Nie mamy żadnych zastrzeżeń.")

Podobne artykuły


25
komentarze: 84 | wyświetlenia: 2083
17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1094
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1783
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1472
14
komentarze: 119 | wyświetlenia: 1015
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 920
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 821
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 601
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 510
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 333
13
komentarze: 21 | wyświetlenia: 905
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 305
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 560
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 672
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  02/07/2017

Ciekaw jak traktowani są fanatycy religijni, pełni frazesów i nienawiści do wszystkiego co niekatolickie i do wszystkiego czego nie rozumieją. Swistak zadzwoń do tej pani i dowiedz się. Będziesz miał szanse zmądrzeć.

  Hamilton,  03/07/2017

"Bóg chciał wystawić swoich aniołów na próbę,a gdy tak uczynił niektórzy z nich pod dowództwem Lucyfera,w swojej pysze powiedzieli Bogu "nie". Jeśli Bóg jest wszechwiedzący to twierdzenie, że wystawił aniołki na próbę jest pozbawione sensu. Próby dokonuje tylko ten, kto nie wie.

  swistak  (www),  03/07/2017

@Hamilton Starszy: Dzięki wolnej woli możesz walczyć z Bogiem i służyć szatanowi jako pożyteczny bolszewik postępackiego lewactwa. Bez wolności nie ma prawdziwej Miłości, tylko strach przed cierpieniem, które jest łaską dla katolików.

@Hamilton Starszy: " Próby dokonuje tylko ten, kto nie wie."
Swistak tez nie wie, dlatego to co pisze jest OK.
Zostalo powiedziane ""Blogoslawieni ci ktorzy nie wiedza, albowiem oni posiada ziemie""
Dlatego swistak kupil parcele blisko Tworek, aby byc blisko, kiedy bog go powola !!
Od bialych otrzyma zaswiadczenie ktore pokaze Piotusiowi, aby ten wiedzial gdzie go posad ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  03/07/2017

@swistak: z Bogiem nie walczę, bo samo pojęcie walki z Bogiem jest pozbawione sensu. Pudzian toczący krwawe boje z wcześniakiem po urodzeniu jest bardziej realny, niż te twoje walki Boga z diabełkami. Szatanowi nie służę, bo nie wierzę w te twoje diabełki, więc ten strach mnie nie dotyczy. Ty jesteś poddany indoktrynacji, której głównym elementem jest strach. Religia bez strachu nie istnieje. Korp ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  03/07/2017

@swistak: "strach przed cierpieniem, które jest łaską dla katolików." Swistak codziennie się modlę, by dobry Bóg nie obdarzał mnie takimi "łaskami".

  Hamilton,  04/07/2017

@swistak: ziejesz tą "miłością" już kilka lat na eioba. Mam sceptyczny stosunek do religii i jestem zdeklarowanym antyklerykałem, ale nie ma we mnie nawet jednego procenta tej nienawiści i jadu jaki wycieka z ciebie w stosunku do innych. To, że nienawidzisz lewaków to pół biedy, ale ty nienawidzisz swoich braci w wierze, tylko dlatego, że nie są katolikami. Do tego kreujesz się na ostoję moralności, a jesteś małym obrzydliwym fanatykiem gotowym popełnić każde świństwo w imię swoich urojeń.

@Katarzyna Wasik: religia ma tyle wspólnego z logiką co kompot z kompostem. Dlatego wszechmocny mocuje się z diabełkami, topi swoje wyroby i się na nie obraża za to, że sam je spierdolił na etapie projektu, boi się by człowiek nie wlazł na wieżę Babel, ale nie ma nic przeciwko himalaistom i lotom w kosmos. Jaki wierny taki jego Bóg.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska