Login lub e-mail Hasło   

Państwo powinno objąć z urzędu, stałą opieką obywateli po 80-tce

Państwo Polskie stać na humanitarną pomoc dla islamskich uchodźców, nie stać na objęcie z urzędu stałą profesjonalną opieką prawno-lekarsko-opiekuńczą własnych starszych obywateli
Wyświetlenia: 1.506 Zamieszczono 03/07/2017

W 2030 r będziemy mieli w Polsce 2 mln osób w wieku ponad 80 lat. Dożywanie sędziwego (starczego) wieku wiąże się ze znaczącym rozwojem medycyny. Jednakże wydłużanie życia u ludzi, prowadzi do pojawiania się w strukturze społeczeństwa znacznego odsetka osób nie będących samodzielnymi, ze względu na niedołężność związaną z przekroczeniem 80 roku życia, z chorobami Alzheimera, Parkinsona, demencją starczą, otępieniem starczym, itp.

 

Wraz z rozwojem cywilizacji i wzrostem dochodów, zmieniał się model rodzinny z wielopokoleniowej na nuklearną (rodzice i dzieci), i dzisiaj tylko ok. 7 procent rodzin mieszka wielopokoleniowo, wspólnie. Dopóki dziadkowie są użyteczni (opieka nad wnukami, pomoc w utrzymaniu rodziny, mieszkania), dzieci odwiedzają rodziców raz na tydzień (dwa tygodnie). Gorzej gdy dzieci stają się ludnością „napływową” dużych miast, emigrantami do bogatych krajów zachodnich, wtedy dom rodzinny odwiedzają tylko od święta.

 

Rodzice (dziadkowie) się starzeją i ze względu na swoje dolegliwości i postępujące niedołęstwo stają się utrapieniem, dla dzieci i wnuków (powiedzenie: „skończyło się babci sranie”, skądś się wzięło) i częściowo dla sąsiadów (zbieractwo śmieci i starych ubiorów, rzeczy - bo się przydadzą). Starsi emeryci i renciści ze względu na dolegliwości chorobowe związane z wiekiem i wiarę w słowo mówione, są najwdzięczniejszą grupą którą można nakłonić do zakupów, urządzeń do masażu, różnorodnych leków, o strukturze „eliksirów młodości”, więc przedstawiciele różnych firm sprzedających kosztowne „buble”, wybrali sobie tą grupę wiekową do prezentacji i wciskania im swoich wyrobów, za znacznie (dziesięciokrotnie) zawyżoną cenę.

 

Ponieważ starzejący się renciści i emeryci, chcą być dalej użyteczni, wyspecjalizowały się specjalne grupy, gangi a nawet przestępcze przedsiębiorstwa, które żerują na sklerozie i otępieniu starczym dzisiejszych emerytów i rencistów. Stało się to możliwe dzięki rozbiciu patriarchalnego modelu rodziny (dziadkowie, rodzice, wnuki) i tęsknocie tych pierwszych, aby czuć się użytecznym, być pomocnym dzieciom i wnukom. Dlatego też, pomimo ciągłych ostrzeżeń, nasi dziadkowie i babcie padają ofiarą różnej maści oszustów, żerujących na uczuciach rodzinnych, pociągu do szukania tzw. "okazji" i podatności do wmówienia sobie, że "zdrowie musi kosztować".

 

Oszuści typu "na wnuczka", ciągle udoskonalają swoje metody (w 2015 r ich ofiarami padło wielu staruszków po 80-ce, na sumę 32 miliony złotych). Staruszkowie są też ciągle namawiani do kupowania dodatkowych, niepotrzebnych suplementów leków iubezpieczeń.

 

Jak wiemy z definicji starości, starość zaawansowana zaczyna się w 75 roku życia, a starość niedołężna w wieku 85 lat i przy dzisiejszym nuklearnym i „odpływowym” (do dużych miast i za granicę) modelu rodziny, nie można liczyć na stałą opiekę rodziny (dzieci czy wnuków) nad zniedołężniałymi dziadkami. Dlatego to państwo powinno przejąć z urzędu stałą, profesjonalną opiekę prawno-lekarsko-opiekuńczą nad osobami powyżej 80 roku życia.

 

I to jest niestety sprawa nie cierpiąca zwłoki, bo inaczej narazimy naszych przodków i siebie jako społeczeństwo na: zbieractwo śmieci i starych ubrań przez staruszków (zapluskwienie i zainsektowanie domów), zakupy przez staruszków niepotrzebnego drogiego sprzętu pseudo-leczniczego (za który raty będą musieli spłacać, jeszcze po ich śmierci dzieci i wnuki), na zadłużenie się staruszków, aby tylko pomóc potrzebującym wnuczkom (metoda na wnuczka), na zagłodzenie się na śmierć przez staruszków, nie wychodzących już z domu, na utratę zdrowia staruszków ze względu na brak opieki lekarskiej, na smród, który będzie oznaką że leżą nieżywi od jakiegoś czasu w swoim mieszkaniu.

 

Państwo Polskie stać na humanitarną pomoc dla islamskich uchodźców, a nie stać na przejecie z urzędu stałej profesjonalnej opieki prawniczo-lekarsko-opiekuńczej, nad własnymi starszymi zniedołężniałymi obywatelami?. To tragiczny absurd.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1319
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1168
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 728
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 605
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 766
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 796
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 725
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 825
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 435
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Państwo Polskie stać na humanitarną pomoc dla islamskich uchodźców, nie stać na objęcie z urzędu stałą profesjonalną opieką prawno-lekarsko-opiekuńczą własnych starszych obywateli" Polska przeznaczy w 2017 r 1,5 mln euro na międzynarodową pomoc uchodźcom. To tyle co 20 prezesów TVPis. Staruszków będzie 2 miliony, to każdy z nich poszaleje za 3 złote rocznie, tj 25 groszy miesięcznie. Panie Sadowski przestań pan pierd.... i zacznij pan wreszcie myśleć. Już najwyższy czas.

@Hamilton Starszy: "Panie Sadowski przestań pan pierd.... i zacznij pan wreszcie myśleć"
Wolasz na pustyni !
Zamiesc anons w.....Sachara News !!

@zakrawarski: on już chyb leży nieżywy od jakiegoś czasu w swoim mieszkaniu albo kupił sobie zestaw do lewatywy i spłaca zbierając śmieci i pluskwy. A wszystko przez te tabuny uchodźców w Polsce.

Jak zwykle doskonały artykuł Zdzisława, poruszający bardzo ważną społecznie sprawę!

@Z. Kostka: troska Zdzisława na miarę 3 złotych rocznie. Oj będą szastać staruszki pieniędzmi po dyskotekach i szaleć. Na WC im braknie panie Kostka, a pan zachwycony jak emeryt z przerostu prostaty. Artykuł ma 49 odsłon. Zdzisław jest jak zwykle rozchwytywany.

Moja troska jest na miarę set albo i tysiąca złotych, patrz artykuł: http://eiba.pl/5

@Zdzisław Sadowski: mieszasz pojęcia. Piszesz, że państwo stać na pomoc dla uchodźców, a nie stać na .... Udowodniłem ci, że pomoc dla uchodźców to ok 6 milionów złotych rocznie (dane znajdziesz na stronach gov.pl). Mam nadzieję, że potrafisz korzystać z kalkulatora i podzielić tę kwotę przez ilość polskich emerytów (wszystkich ok. 9 mln.) Takie są relacje tej pomocy dla uchodźców do skali emerytó ...  wyświetl więcej

@Zdzisław Sadowski: Państwa nie stać? No, słabo się orientujesz, bo stać. Osobom po 75 roku życia dodatki do emerytur są przyznawane z urzędu. To 208,67 zł miesięcznie. Dobrze czasem wpierw poczytać, a potem pisać. Mniej szlochania. Nie odwodnisz się tak szybko.

@Zdzisław Sadowski: najlepiej jakby wszyscy zarabiali tyle samo, jedli to samo, chodzili w takich samych gumiakach, onucach i kufajkach.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska