Login lub e-mail Hasło   

W jaki sposób sterować inteligentnym domem?

Kiedy myślimy o inteligentnym domu, bardzo często popadamy w różnego rodzaju skrajności.
Wyświetlenia: 299 Zamieszczono 18/07/2017

Najczęściej, sugerując się reklamami, uważamy że jest to dom, w którym światła włączają się po klaśnięciu w dłonie, a expres zaczyna przyrządzać nam kawę kiedy otworzymy bramę do garażu. Oczywiście, to wszystko jest możliwe, jednak czy na pewno praktyczne? Możliwości sterowaniem domu jest naprawdę bardzo dużo. Najważniejsze to dobrać odpowiednie metody do indywidualnych potrzeb

Sterowanie inteligentnym domem według potrzeb

Sterowanie inteligentnym domem może odbywać się na wiele sposobów. Do każdego z tych sposobów możesz się przyzwyczaić, jednak po co, jeśli możesz od razu wybrać ten, który zarówno dla Ciebie jak i dla Twojej rodziny będzie najwygodniejszy.

Sterowanie włącznikiem. Jest to najprostsze z możliwych rozwiązań, choć tylko pozornie wydaje się być opcją „klasyczną”. Wprawdzie jest to włącznik, który umieszczony zostaje na ścianie i bardzo przypomina zwykły, klasyczny włącznik światła. Jednak w tym miejscu podobieństwa się kończą. Sensor taki może bowiem posiadać kilka klawiszy, przy pomocy których można wykonywać wiele działań; nie tylko zapalać światło, ale również sterować ogrzewaniem czy systemem rolet. Sterowanie może odbywać się zatem z jednego sensora. Sensory można również dobierać do naszych indywidualnych preferencji, a także do zaawansowania systemów w naszym domu oraz jego wystroju.  Niektóre z nich mogą mieć jeden lub dwa przyciski, inne mogą być wyposażone w kilka, jeszcze inne  zamiast przycisków wyposażone są w wyświetlacz lub reagująca dotyk. Kiedy wybieramy sterowanie włącznikiem, musimy pomyśleć o obszarze sterowania. Niektóre z włączników oferują sterowanie wyłącznie w obrębie jednego pomieszczenia – należy zwrócić na to szczególną uwagę.

Sterowanie pilotem. Do pilotów jesteśmy przyzwyczajeni od lat. Najczęściej służą nam do sterowania telewizorami czy odtwarzaczami. Jednak, pilot świetnie nadaje się również do sterowania inteligentnymi systemami w naszych domach. W tym momencie na pewno wiele osób myśli, ze nie chce już więcej pilotów w swoim domu – niema takiej konieczności. Uniwersalny pilot sprawdza się bardzo dobrze – można obsługiwać nim zarówno wszyte kie urządzenia domowe, jak i inteligentne systemy. Jeżeli chcesz sterować swoim domem nie ruszając się przy tym z przed telewizora (a jest to naprawdę bardzo wygodne), to rozwiązanie to będzie wręcz idealne!

Sterowanie telewizorem.  Bardzo dużą zaletą tej metody jest przejrzystość funkcji sterowania inteligentnymi systemami. Zazwyczaj mamy do czynienia z bardzo przejrzystym oraz przyjaznym. Plusem takiego rozwiązania jest to, że podobnie jak w przypadku pilota, nie trzeba w ogóle wstawać z przed telewizora, aby zasłonić żaluzje lub zmniejszyć temperaturę, albo wyłączyć światło w przedpokoju czy na piętrze. Rozwiązanie to ma jednak również minusy; jeżeli chcemy podjąć się sterowania, musimy na ten czas zrezygnować z rozrywki, np. z przerwać film, który oglądamy. Sterowanie może odbywać się przy pomocy pilota lub też przy pomocy gestu.

Sterowanie przy pomocy urządzenia mobilnego. Obecnie jest to jedna z bardzo popularnych form sterowania – wygodna i komfortowa. Urządzenia mobilne, takie jak tablety czy też smartfony, doskonale sprawdzają się do sterowania, ponieważ nosimy je prawie cały czas ze sobą. Sterowanie może odbywać się zatem z dowolnego pomieszczenia w domu czy z posesji. Urządzenia mobilne dają nam również inne możliwości; sterowanie oraz obserwowanie własnego domu może odbywać się z dowolnego miejsca na świecie. Warunkiem jest tylko posiadanie dostępu do Internetu.

Innowacyjne technologie oferują nam wiele możliwości, z jakich możemy skorzystać. Warto dokładnie przemyśleć, co będzie dla nas najodpowiedniejsze i najwygodniejsze. http://grupainteligentnydom.pl/

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 62126
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31810
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33289
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64453
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65787
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29823
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23950
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29277
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24504
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26819
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 13094
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska