Login lub e-mail Hasło   

Gdyby media grillowały Tuska za podwyżki podatków........

, tak samo jak krytykują PiS za opłatę drogową, to dziś PO by nie istniała foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0) Ekipa Tuska, kiedy rządziła krajem, miała w mediac...
Wyświetlenia: 203 Zamieszczono 21/07/2017

, tak samo jak krytykują PiS za opłatę drogową, to dziś PO by nie istniała

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

Ekipa Tuska, kiedy rządziła krajem, miała w mediach wyraźną "taryfę ulgową". Widać to szczególnie teraz, gdy PiS próbuje przeforsować ustawę o Funduszu Dróg Samorządowych. Media mainstreamowe słusznie grillują partię Kaczyńskiego za to posunięcie. A teraz spróbujmy sobie przypomnieć, czy TVN-y, Wyborcze oraz inne media uchodzące za "wiodące i opiniotwórcze" tak samo mocno jechały po Platformie, gdy posłowie tej partii podnosili akcyzę na paliwo, podatek VAT, składkę rentową dla przedsiębiorców czy likwidowali ulgi budowlane/internetowe?

          


            

"Przysięgam Polakom, że każdy, kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony" - w ten sposób Donald Tusk zachęcał Polaków w 2007 roku do głosowania na swoich ludzi. Tymczasem tuż po dojściu do władzy, zamiast zostawić podatki na takim samym poziomie, platformiana ekipa rozpoczęła prawdziwy festiwal ich podwyższania i dorzucania nowych obciążeń publiczno-prawnych. Przypomnijmy - pod koniec 2010 roku Sejm głosami PO-PSL zatwierdził ustawę podnoszącą wysokość płaconego przez Polaków podatku VAT z poziomu 7 do 8 proc. oraz z 22 do 23 proc. Efekt? Do budżetu kraju zaczęło wpływać od 4 do 5 mld zł więcej. Pod koniec grudnia 2011 roku w życie weszła przyjęta w ekspresowym tempie ustawa podwyższająca składkę rentową aż o 1/3, z poziomu 6 proc. do 8 proc. Podwyżka ta przełożyła się na zwiększenie wpływów do budżetu ZUS o około 6-7 mld zł w skali roku. Po drodze podwyższono jeszcze akcyzę na paliwo (x2), zlikwidowano ulgi podatkowe (budowlana / internetowa), objęto tzw. podatkiem Belki lokaty 1-dniowe, podwyższono VAT na ubranka dziecięce z 8 do 23 proc., zmniejszono zasiłek pogrzebowy, uchwalono podatek miedziowy czy wprowadzono podatek śmieciowy. Ktoś kiedyś oszacował, że Platforma wprowadziła 13 ustaw gwarantujących łącznie 21 podwyżek podatków!

      


     

Taryfa ulgowa, jaką media mainstreamowe zastosowały wobec partii Donalda Tuska spowodowała, że wszystkie wyżej wymienione i większości obciążające kieszenie zwykłych Polaków podwyżki podatków spływały po Platformie niczym woda. Proces zaciskania fiskalnej pętli nie miał specjalnego przełożenia na preferencje wyborcze polskiego społeczeństwa, bowiem medialnego grillowania, jakie widzimy np. teraz, przy próbie wprowadzenia opłaty drogowej przez PiS, najzwyczajniej w świecie nie było. 

Gdyby takie grillowanie ze strony TVN-ów, Gazet Wyborczych, Polsatów oraz innych mediów uchodzących za "wiodące i opiniotwórcze" jednak wystąpiła, to prawdopodobnie Platforma dziś by nie istniała. Nikt bowiem, przy jednoczesnym braku realizacji obietnic przedwyborczych oraz tak potężnym wzroście obciążeń fiskalnych, w normalnych okolicznościach medialnych nie byłby w stanie utrzymać się na powierzchni politycznego życia.

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1522
16
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1027
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 954
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 894
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 797
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 836
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 676
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1020
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 885
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 718
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 478
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 733
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

Lipski nie dziw się. Te media to komuniści, złodzieje, esbecy, ubecy, mordercy, chłam drugiego sortu, zomo, ormo, łajdacy, resortowe dzieci, barbarzyńcy i kanalie. Na szczęście mamy Radyjo, TRWAM i TVP - rzetelne i uczciwe. Nikt i nigdy tam nie jest grillowany. Za opozycję się modlą i odmawiają różańce. Ostatnio nawet pan prezes odmówił specjalną litanię.

@Hamilton Starszy:
I tak niech zostanie !

@milord36: Lipski wiemy, że boisz się prawdy. Pan prezes nie po to reformuje tak pieczołowicie sądy byś ty mówił "I tak niech zostanie !". Posłuchaj i zastosuj się:
https://www.youtube.com/watch?(...)MRpKZ6E

@Hamilton Starszy:
Twój kumpel się już się szykuje ?
https://www.youtube.com/watch?(...)KBazN50

@milord36: idź w jego ślady. Będziesz miał większe szanse na spotkanie się ze swoimi politycznymi idolami na spacerniaku.

Gdyby Kaczyński był Tuskiem rządziłby 8 lat, ale nie jest i z trudem dodreptał do połowy kadencji schowany za spódniczką pani premier. Przez niecałe 2 lata wywołał więcej konfliktów niż wszystkie polskie rządy od 1918 roku. Ten wódz jest nagi i bosy.

@Hamilton Starszy:
A to od kumpla. Prosił bym ci przesłał.
https://www.youtube.com/watch?(...)mkDQyY0

@milord36: problem polega na tym, że chorego na anginę nie leczy się amputując mu nogi. Co to ma wspólnego z zawłaszczaniem wszystkiego przez jedną partię. Za rok Kaczor będzie decydował kiedy mam położyć się z żoną i w której z dwóch pozycji zalecanej przez ojca z Torunia. Szybkość i zwykłe niechlujstwo z jaką przygotowali te cyrki sądowe dyskwalifikuje te ustawy. Reszta jest bez znaczenia. To nie jest żadne naprawianie państwa. To jest demontaż państwa.

@milord36: towarzysz Stalin jechał pociągiem. Stanęli na małej stacji. Po kwadransie tow. Stalin pyta dlaczego stoją. Zawiadowca odparł, że jest jeden tor i trzeba poczekać aż przyjedzie pociąg z przeciwka. Stalin go zastrzelił i zawiadowcą został czerwonoarmista - swój człowiek. PIS działa podobnie. Jak Kaczor i Ziobro wszędzie powsadzają swoich ludzi będzie ci lepiej? Będą dbać o twoje interesy? Naiwniaczku, ja i ty w tej grze nie jesteśmy nawet pionkami. Oni chorują na władzę.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska