Login lub e-mail Hasło   

Przemoc w rodzinie

Przemoc w rodzinie. Psychoterapia rodzin i par Zanim podejmiesz decyzję o przeciwstawieniu się osaczającej ciebie przemocy ze strony najbliższej osoby, ze strony męża lub żony...
Wyświetlenia: 288 Zamieszczono 22/07/2017

Przemoc w rodzinie. Psychoterapia rodzin i par

Zanim podejmiesz decyzję o przeciwstawieniu się osaczającej ciebie przemocy ze strony najbliższej osoby, ze strony męża lub żony czy partnera życiowego powinieneś wiedzieć, że sprawca przemocy uwielbia czuć się panem sytuacji i twoja bierność jest dla niego motorem do dalszych działań podporządkowujących ciebie jego woli. Twoja bierność ośmiela go do eskalacji agresywnych zachowań. Twoja bierność bardzo często odbierana jest jako akceptacja jego zachowań i formy w jakiej twój partner - oprawca odreagowuje stress dnia powszedniego.

Sprawca przemocy

Twój oprawca uwielbia pokazywać jaki jest silny, a tak naprawdę też się czegoś boi.
Boi się, że przestaniesz milczeć. Boi się,że opowiesz o sytuacji w rodzinie swoim przyjaciołom.
Boi się, że powiesz "to już koniec" i "nigdy więcej nie pozwolę się poniżać". Boi się utraty swojej własnej ale chorej stabilizacji.
Boi się instytucji i osób które mogą ci pomóc i wyrwać cię spod jego kontroli i dominacji.
Twój oprawca wie, że są ludzie i instytucje, którzy są silniejsi od niego.

Ofiara przemocy

Bardzo często chęć zachowania pozorów istnienia prawdziwej rodziny ofiara przemocy decyduje się na poświęcenia. Poświęcenia nazywane dobrem dzieci lub poświęcenia podyktowane wstydem przed otoczeniem. Źle pojętym wstydem, który podpowiada przemilczanie aktów przemocy, zarono psychicznej jak i fizycznej i jej akceptację.
Twój wstyd przed otoczeniem i twoje milczenie jest dla twojego oprawcy siłą napędową i utwierdza go w takim zachowaniu ale w każdej chwili możesz przerwać ten stan.

Profesjonalna pomoc psychoterapeutyczna

W każdej chwili możesz wyrwać się z tego zaklętego kręgu przemocy i upokorzeń. Dlatego zastanów się poważnie nad wizytą u psychologa i psychoterapeuty, a jeśli w twoim związku partner ucieka się również do stosowania przemocy fizycznej wobec ciebie to nie zawahaj się zwrócić się o pomoc do organów ścigania.
Zasięgnij porady i pomocy profesjonalistów, ponieważ tylko profesjonaliści będą w stanie pomóc ci szybko i z jak najlepszym skutkiem.
Tylko doświadczony psychoterapeuta specjalizujący się w psychoterapii rodzin i psychoterapii par, będzie wiedział w jaki sposób szybko i w miarę "bezboleśnie" wyrwać ofiarę spod dominacji partnera, który tak naprawdę już nie darzy swojego partnera prawdziwym uczuciem, a potrzebuje go jedynie do odreagowywania własnych złych emocji.
Jeśli z jakiś względów pragniesz uniknąć tej pierwszej wizyty w gabinecie psychologa ale wiesz , ze bez pomocy terapeuty nie poradzisz sobie w walce z przemocą w swojej rodzinie to powinieneś wiedzieć, że wielu psychologów i specjalistów od psychologii par i rodzin ma do zaoferowania psychoterapię online, najczęściej za pośrednictwem Skypa. Taki rodzaj terapii też bywa bardzo skuteczny i może być pierwszym krokiem, a następny to już spotkania terapeutyczne w gabinecie psychologa.
Pamiętaj, nigdy nie jest za późno na szukanie pomocy. Im wcześniej to zrobisz tym szybciej uporządkujesz swoje życie i odzyskasz równowagę psychiczną tak mocno zachwianą doświadczeniami związanymi z pozostawaniem w toksycznym związku partnerskim z dominatorem oprawcą.
Wszystkim ofiarom przemocy sugeruję niezwłoczny kontakt z dobrym, doświadczonym tej dziedzinie psychologiem i psychoterapeutą.

Więcej w temacie psychoterapii na szczepaniak-psychology.eu

Podobne artykuły


25
komentarze: 84 | wyświetlenia: 2083
17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1095
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1783
15
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1474
14
komentarze: 119 | wyświetlenia: 1015
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 920
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 822
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 602
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 510
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 333
13
komentarze: 21 | wyświetlenia: 906
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 305
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 561
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 673
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska