Login lub e-mail Hasło   

Czym kierować się przy wyborze sali weselnej?

Ślub i wesele – jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dni w życiu. Jest to uroczystość, na której spotyka się cała rodzina i przedsięwzięcie, o które trzeba zadbać.
Wyświetlenia: 359 Zamieszczono 22/07/2017

Zacznijmy od tego, że wybór sali weselnej nigdy nie jest prosty. Poszukiwania idealnego miejsca należy rozpocząć przynajmniej kilka miesięcy przed wyznaczoną datą ślubu. Na co więc zwrócić uwagę wybierając wymarzoną salę weselną?

Koszty:
Wybór sali jest w znacznej mierze uzależniony od budżetu, jakim dysponujemy.  Cena wynajęcia lokalu najczęściej uzależniona jest od standardu lokalu, rodzaju menu, ilości i wykwintności dań. Warto wiedzieć też o dodatkowych kosztach, jakie możemy ponieść przy okazji wynajmu lokalu.

Wielkość sali:
Powinna być dopasowana do ilości gości. Poszukiwania będą uzależnione od tego, czy planowane wesele jest na 50 czy 200 osób. Sala na przyjęcie weselne nie może być za mała, musi swobodnie pomieścić wszystkich zaproszonych. Zbyt duża restauracja również nie jest dobrym pomysłem, ponieważ goście za bardzo rozproszą się po sali.

Lokalizacja:
Sala musi znajdować się w miejscu, które będzie odpowiednie dla wszystkich uczestników wesela. Najlepiej gdy zabawa jest niedaleko kościoła czy urzędu stanu cywilnego. Miłym gestem Młodej Pary jest organizacja transportu na imprezę i zastanowić się nad wynajęciem autokaru, busa lub taksówki.

Menu weselne:
Podstawą udanego przyjęcia weselnego jest pyszne jedzenie. Warto wcześniej odpowiednio ułożyć kartę dań. Narzeczeni mogą umówić się wcześniej z szefem kuchni i popróbować dania, aby wspólnie wybrać odpowiednie menu. Warto zaplanować godziny podawania posiłków, żeby goście w każdej chwili mogli zjeść coś ciepłego. Napoje na stole powinny być różnorodne: od wody, soki, po gazowane trunki.

Obsługa:
Obsługa musi być czujna na potrzeby gości. Puste butelki oraz brudne talerzyki powinny być biegle wymieniane.

Wystrój sali:
Wystrój lokalu jest kwestią gustu. Od organizatorów wesela zależy, czy zdecydują się na wystrój nowoczesny, czy starodawny. Warto więc na początku wszystko ustalić, żeby później nic nas nie zaskoczyło, ani nie rozczarowało.

Podsumowując.
Wybór sali weselnej to ważna sprawa. O powodzeniu przyjęcia decyduje wiele czynników. Wybierając lokal, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jego wielkość, wystrój, cenę, lokalizację, oraz menu. Wybierając salę weselną nie powinno kierować się jedynie tym, że ktoś daną salę polecił. Warto zdać się na własne, osobiste odczucia.


Artykuł powstał przy pomocy:
http://parkowa.info/

Podobne artykuły


31
komentarze: 69 | wyświetlenia: 8685
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1383
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 6201
70
komentarze: 34 | wyświetlenia: 8623
7
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1198
45
komentarze: 11 | wyświetlenia: 138466
34
komentarze: 9 | wyświetlenia: 3665
27
komentarze: 6 | wyświetlenia: 23191
27
komentarze: 18 | wyświetlenia: 12803
27
komentarze: 10 | wyświetlenia: 19472
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska