Login lub e-mail Hasło   

Będzie konfrontacja? ONR ostrzega „Sorosa i jego psy”

Protesty opozycji wobec wprowadzanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zmian w przepisach reformujących system wymiaru sprawiedliwości wywołują skrajne emocje. Wśród or...
Wyświetlenia: 301 Zamieszczono 24/07/2017
 

 

 

Protesty opozycji wobec wprowadzanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zmian w przepisach reformujących system wymiaru sprawiedliwości wywołują skrajne emocje. Wśród organizatorów akcji protestacyjnej zaczynają pojawiać się wezwania do „polskiego majdanu”, co wywołuje reakcję środowisk do tej pory zdystansowanych wobec sporu. 

Wprowadzane przez PiS zmiany w sądownictwie napotkały na silne protesty opozycji, do której dołączają lewicowe organizacje społeczne, a także czynniki zagraniczne. W wielu miastach Polski odbywają się demonstracje protestacyjne wobec reformy. Do sytuacji w Polsce odnieśli się nawet przedstawiciele Komisji Europejskiej, którzy – ustami jej wiceprzewodniczącego Fransa Timmermansa – zagrozili wprowadzeniem sankcji jeśli władze w Warszawie nie wycofają się ze swoich posunięć.

Tymczasem w mediach społcznościowych pojawił się artykuł niejakiego Bartosza Kramka z Fundacji Otwarty Dialog. Artykuł stanowi w istocie dobrze zaplanowaną instrukcję obalenia polskich władz. Autor powołuje się na doświadczenia ukraińskiego majdanu, który przed kilkoma laty zmiótł rządy Janukowycza w Kijowie. Teraz Kramek instruuje środowiska protestujące, aby te poszły o krok dalej i zdecydowały się na realizację wariantu ukraińskiego również nad Wisłą.

W Internecie zawrzało. Użytkownicy mediów społecznościowych „prześwietlili” Fundację Bartosza Kramka i szybko wytknęli jej powiązania z zagranicznymi instytucjami, w tym z samym Georgiem Sorosem. Dla wielu stało się jasne, kto pociąga za sznurki „spontanicznych” protestów przeciwko reformie sądownictwa w Polsce. Pisaliśmy o tym szerzej TUTAJ.

Ta informacja podziałała aktywizująco na środowiska, które do tej pory zachowywały dystans do całego konfliktu widząc w nim kolejną odsłonę zwykłej walki partyjnej. Na profilu Obozu Narodowo-Radykalnego pojawił się mocny wpis. Jeśli Soros i jego psy będą chcieli montować w Polsce Majdan, muszą liczyć się ze zdecydowaną reakcją. – czytamy. Wpis opatrzono hasztagami: #StopMajdan oraz #PreczZSorozem.

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1521
16
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1025
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 954
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 893
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 796
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 836
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 676
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1020
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 885
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 718
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 478
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 733
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

Soros stoi nad grobem. Ma 86 lat. Odważni ci młodzieńcy z ONR. Powinni chodzić trójkami.

  Kitek,  24/07/2017

„Jeśli Soros i jego psy” zmontują „ w Polsce Majdan”… to zachodzi pytanie: Czy ktoś z PO, KOD-u, Nowoczesnej będzie strzelał do protestujących? – jak na Majdanie. Może K…?

@Kitek nie słyszałem by ktoś z PO, KOD-u, Nowoczesnej strzelał do protestujących na Majdanie. Naoglądałeś się kurwizji i pleciesz bzdury. 24 lipiec 2017 to data gdy pewien mały, zwykły poseł i jego świta dowiedzieli się, że nie są właścicielami Polski. Będziemy nimi dzieci straszyć.

  Hamilton,  24/07/2017

@Kitek: to nie były żadne protesty. Kurwizja poinformowała, że te dziesiątki tysięcy ludzi ustawiali się w kolejkach po bilety na film "Smoleńsk".

@Hamilton Starszy: Posiadasz zadziwiajaca informacje i wiedze ! Masz wtyczke w pis-(g)dzie ?
Zadziwiony !Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska