Login lub e-mail Hasło   

Sprawy spadkowe, czyli skorzystaj z pomocy kancelarii!

Prawidłowy wybór kancelarii prawnej/adwokackiej ma ogromne znaczenie na rozstrzygnięcie procesu oraz uzyskanie konkretnych przywilejów.
Wyświetlenia: 218 Zamieszczono 24/07/2017

Specjalista będzie w stanie pomóc pod kątem formalnym, wnikliwie przeanalizuje sytuację i wybierze odpowiednie rozwiązania, dzięki którym klient osiągnie swój cel. Jedna z dziedzin prawa, gdzie wsparcie kancelarii jest szczególnie potrzebne, to prawo spadkowe, w przypadku którego konieczna jest specjalistyczna wiedza oraz określone działania. W jakich sytuacjach z zakresu prawa spadkowego warto zwrócić się o pomoc? O tym dowiecie się państwo z niniejszego artykułu.

Zachowek

Pierwszą kwestią, jaką warto poruszyć, jest tzw. zachowek, czyli roszczenie osób bliskich spadkodawcy, którzy mogą domagać się uzyskania określonej części spadku w formie pieniężnej. Do kancelarii może więc zgłosić się osoba bliska zmarłemu, np. należąca do rodziny, która nie otrzymała żadnego lub wystarczającego udziału w spadku – celem specjalisty jest w takim wypadku podjęcie wszelkich działań, by klient uzyskał choć część spadku. Konieczne jest w takim wypadku podjęcie konkretnych działań, w tym ustalenie udziału spadkowego, wszelkiego rodzaju darowizn, zapisów windykacyjnych oraz ich wartości. W tym wypadku często stosowaną metodą, między innymi przez Kancelarię Adwokacką Prawa Rodzinnego WINIAREK & WSPÓLNICY, jest RIPARI, na którą składają się kolejno: rozpoznanie, interpretacja, proces, analiza, rozstrzygnięcie oraz implementacja. Ważna jest szczegółowa analiza wszelkich kwestii związanych ze spadkiem, by skuteczność działań prawników była w tym wypadku jak najwyższa i by klient otrzymał jak największą część spadku.

Nabycie spadku

Co w sytuacji, kiedy osoba zmarła nie pozostawiła testamentu i nie wiadomo, kto będzie dziedziczył pozostawiony przez nią majątek? W takiej sytuacji konieczne jest stwierdzenie nabycia spadku przez konkretne osoby oraz wykazanie uprawnień do spadku przez osoby trzecie. Kancelaria prawna jest w stanie pomóc również w tym zakresie, jest w stanie zapoznać się dokładnie z sytuacją, przeanalizować ją oraz wyciągnąć konkretne wnioski. Dzięki temu możliwe będzie określenie kręgu spadkobierców i wielkości ich udziałów w spadku, a przede wszystkim – udowodnienie, że do tego kręgu zalicza się również klient kancelarii.

Podział spadku

Podobnie, w przypadku braku testamentu, sprawa ma się jeżeli chodzi o podział spadku – w tym przypadku nadrzędnym celem jest odpowiednie rozdzielenie majątku, który wchodzi w skład spadku. Należy ustalić co wchodzi w skład majątku, jaka jest jego wartość i w jaki sposób sprawiedliwie go podzielić. W efekcie osoba, która otrzyma spadek, będzie miała możliwość dowolnego rozporządzania nim.

Unieważnienie testamentu

Ważną rolą kancelarii są również działania na rzecz klienta, mające na celu unieważnienie testamentu, gdy dochodzi do wątpliwości, czy został on sporządzony w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Dochodzi do ustaleń, czy testament sporządziła właściwa osoba, w danym czasie i miejscu, a także czy była w pełni świadoma w czasie jego tworzenia lub czy wpływu na jej decyzje nie miały osoby trzecie (groźba, przymus). Efektem działań kancelarii może być odziedziczenie przez klienta całego majątku rodzinnego.

Jak wybrać odpowiednią kancelarię?

Przede wszystkim – po dokładnym porównaniu oferta poszczególnych kancelarii i dokładnym przeanalizowaniu tego, co mają do zaoferowania klientowi. Niezwykle ważny wpływ na wybór specjalisty powinno mieć jego wykształcenie oraz doświadczenie – zarówno pod kątem podjętych praktyk, jak również realizacji i klientów. Najlepiej zaufać takim kancelariom, jak WINIARSKI & WSPÓLNICY, które działają od lat, posiadają szerokie grono zadowolonych klientów i posiadają stosunkowo wąską specjalizację – dzięki temu mamy pewność, że rozwijają się płynnie, nie podejmują się wszystkich spraw z każdej gałęzi prawa i są rzeczywiście ekspertami w danej dziedzinie. A to bardzo ważne, by mieć pewność tego, że będą w stanie spełnić nasze oczekiwania i zapewnić nam profesjonalną obsługę.

Źródło - http://www.kancelariarodzinnawarszawa.pl/

Podobne artykuły


17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1521
16
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1025
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 954
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 893
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 796
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 836
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 676
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1020
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 885
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 718
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 478
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 733
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska