Login lub e-mail Hasło   

Jak skutecznie plakatować?

Bardzo często porównuje się różne metody i narzędzia marketingowe, określając jedne skuteczniejszymi, a inne mniej.
Wyświetlenia: 245 Zamieszczono 25/07/2017

Oczywiście różne narzędzia generują różne poziomy konwersji, a więc rzeczywistych efektów, jakie przynosi reklama, jednak prawda jest taka, że każda metoda jest dobra – jednak tylko wtedy, gdy zadba się o jej wysoką jakość i dostosuje się do wszystkich czynników, które decydować będą o skuteczności przekazu reklamowego. W tym artykule skupimy się na skuteczności plakatów reklamowych, a konkretnie na spełnieniu wszystkich niezbędnych warunków, dzięki którym plakatowanie spełni swoją rolę i będzie mogło równać się pod względem efektów nawet z tymi teoretycznie najskuteczniejszymi narzędziami marketingowymi. Bo co do tego, że plakatowaniu tkwi ogromny potencjał reklamowy, zdecydowanie nie ma żadnych wątpliwości.

Czy plakatowanie wciąż jest skuteczne?

Odpowiedzi na to pytanie udzieliliśmy wyżej, jednak wartą ją powtórzyć – tak, jest skuteczne, ale tylko pod kilkoma warunkami, o których więcej powiemy za chwilę. Głównym czynnikiem, który mówi o skuteczności tej formy reklamy, jest przede wszystkim jego masowy zasięg – w większości przypadków z plakatami reklamowymi ma się do czynienia w często i chętnie uczęszczanych miejscach, a przechodzień najczęściej kieruje wzrok w jego kierunku. Kontakt z plakatem jest więc nieunikniony i często wielokrotny, np. gdy pokonujemy tę samą drogę wiele razy. Dzięki temu przekaz reklamowy utrwala się, a marka pozostaje w pamięci odbiorcy, nawet jeżeli nie jest w danym momencie zainteresowany ofertą. Co więcej – plakatowanie pozwala dotrzeć do różnych odbiorców, którzy są w rozmaitym wieku, posiadają odmienne zainteresowania i pasje. To zwiększa naszą szansę na to, że wśród dziesiątek tysięcy osób (i więcej) znajdzie się choćby odsetek, który zainteresuje się produktem, usługą albo danym wydarzeniem. Oczywiście nie mamy wpływu na to, do kogo skierujemy swoją reklamę, jednak w tym wypadku ilość ma znaczenie, bowiem im więcej par oczu zwróci uwagę na plakat, tym większe będą szansę na to, że wiele osób skorzysta z oferty. Skuteczność plakatów wynika także z faktu, że operują one grafikami, obrazami i kolorami, powodując pozytywne odczucia u odbiorcy i przyciągają wzrok. Są także niezwykle elastyczne jeżeli chodzi o rodzaj reklamowanych produktów, usług czy też wydarzeń, a plakatowanie może mieć miejsce w różnych skalach – miejskiej, wojewódzkiej, krajowej itd.

Skuteczne plakatowanie – o tym trzeba pamiętać!

Aby skutecznie plakatować trzeba pamiętać o kilku rzeczach, mianowicie:

  • Miejscu plakatowania – ma ono kluczowe znaczenie, ponieważ to od niego zależy jak wiele osób zapozna się z naszą reklamą i w efekcie jak wiele osób skorzysta z naszej oferty. Muszą to być odpowiednio uczęszczane, dobrze kojarzące się miejsca, w których nasz plakat będzie przyciągał wzrok. A wybór jest naprawdę duży, bo do dyspozycji mamy tablice i słupy reklamowe, wiaty przystanków, ściany budynków, citylighty i wiele innych.

  • Jakości plakatu – to drugi najważniejszy czynnik. Warto zlecić wykonanie projektu plakatu odpowiedniej firmie, która zadba o to, aby forma graficzna i przekazu była jak najlepsza i by dzięki temu plakat dobrze się kojarzył, przyciągał wzrok i był łatwy w odbiorze. Znaczenie ma również rozmiar, jakość papieru, a także liczba przekazanych informacji – czasami minimalizm jest lepszy niż ogromna ilość różnych danych, które przytłaczają odbiorców!

  • Odpowiedniej dystrybucji plakatów – tym powinna zająć się wykwalifikowana firma, dzięki której plakaty zajmą się w najlepszych miejscach i zostaną rozprowadzone szybko oraz w odpowiednim czasie. Oczywiście można zająć się tym samodzielnie, jednak warto pamiętać, że jest to czasochłonne i nie zawsze skuteczne, jeśli nie wiemy jak, kiedy i gdzie.

  • Pozwoleniach – bez nich możemy zapłacić kary, co nie jest korzystne dla wyników kampanii. O pozwolenia jednak również zadba firma, z którą podejmiemy współpracę jeżeli chodzi o plakatowanie.

Warto więc podjąć współpracę ze specjalistami, dzięki czemu niczym nie ryzykujemy, a jedynie możemy osiągnąć sukces!

Więcej informacji na stronie - https://roznoszenieulotek.pl/plakatowanie/

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 721
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 784
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1082
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 798
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 882
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 549
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1104
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 636
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1154
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 627
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1178
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 557
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 853
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 714
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 360
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska