Login lub e-mail Hasło   

Negatywne emocje

Czasem wydaje ci się, że kogoś dobrze znasz...
Wyświetlenia: 518 Zamieszczono 22 dni temu

 

 

 

 

Gdy negatywne emocje tobą zawładną,

stworzą sytuację akceptującą energię, nastrojoną na własną częstotliwość. Emocje moją wtedy czym się karmić. 

Ból może się żywić tylko bólem. Nie może się żywić radością. Po prostu jej nie trawi. 

Z chwilą gdy  emocje przejmie władzę, twój apetyt na ból wzrośnie. Staniesz się ofiarą lub oprawcą. Zechcesz zadawać cierpienie albo cierpieć - jedno drugiego zresztą nie wyklucza: tak naprawdę niewielka to różnica. Oczywiście nie jesteś tego świadom i będziesz twierdził z zapałem, że wcale bólu nie pragniesz. Ale jeśli uważniej się przyjrzysz, zobaczysz, że twoje myślenie i zachowanie podporządkowane jest temu, aby ból nie ustawał -zarówno twój własny, jak i cudzy. Gdybyś był tego świadom, cały ten schemat by się rozsypał, bo trzeba być obłąkanym, żeby pragnąć bólu, a nikt nie jest obłąkany świadomie.

Każde bolesne emocjonalnie doznanie pozostawia w pamięci po sobie cierpienie. Żyje ono w tobie jeszcze długo po fakcie, miesza się z zadawnionym bólem, który wcześniej w sobie miałeś, i wrasta w umysł i ciało.

Zasada ta oczywiście dotyczy także wszystkiego, co wycierpiałeś w dzieciństwie z powodu nieświadomości świata, w którym zdarzyło ci się urodzić. Z nagromadzonego bólu powstaje negatywne pole energetyczne, wypełniające twoje ciało i umysł. Jeśli masz wrażenie, że jest to niewidzialny, odrębny byt, niewiele się mylisz. Z bólu emocjonalnego powstaje bowiem ciało emocjonalne.

Ma ono dwa tryby istnienia: utajony i czynny. U jednej osoby może przez dziewięćdziesiąt procent czasu pozostawać w uśpieniu, natomiast u innej, głęboko nieszczęśliwej, potrafi być stale aktywne.

Niektórzy ludzie uczestniczą w życiu niemal wyłącznie za pośrednictwem swojego ciała emocjonalnego, inni zaś mogą odczuwać jego obecność tylko w pewnych okolicznościach - na przykład w związkach osobistych albo w sytuacjach kojarzących się z niegdysiejszą stratą lub porzuceniem, z fizycznym bądź emocjonalnym zranieniem itp. Ciało emocjonalne może dać znać o sobie pod wpływem jakiegokolwiek bodźca, zwłaszcza gdy uruchamia on echa dawnej bolesnej prawidłowości. Kiedy gotowe jest zbudzić się ze snu, wystarczy myśl czy też niewinna uwaga kogoś z najbliższego otoczenia, żeby je uruchomić.

Niektóre ciała emocjonalne są nieznośne, ale stosunkowo mało szkodliwe - trochę jak rozkapryszone dziecko. Zdarzają się też jednak złośliwe, niszczycielskie potwory, istne demony. Część z nich posługuje się przemocą fizyczną, ale znacznie liczniejsze uciekają się do przemocy w sferze emocjonalnej. Jedne napastować będą ludzi z twojego bliższego lub dalszego otoczenia, podczas gdy inne zaatakują ciebie - swojego żywiciela. Myśli i uczucia, które budzą w tobie własne życie, przybierają wtedy głęboko negatywny, autodestrukcyjny odcień. Często bywa to przyczyną schorzeń i nieszczęśliwych wypadków. Niektóre ciała emocjonalne doprowadzają swoich żywicieli do samobójstwa.

Drodzy z Eioba ... Kogoś ten opis Wam przypomina? 

 

 

 

Podobne artykuły


19
komentarze: 3 | wyświetlenia: 843
15
komentarze: 13 | wyświetlenia: 857
15
komentarze: 14 | wyświetlenia: 797
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1511
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 725
11
komentarze: 8 | wyświetlenia: 983
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 220
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 900
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 925
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 595
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 835
9
komentarze: 58 | wyświetlenia: 987
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 185
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 684
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 658
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

http://www.yeezyboost350.us.com/ Yeezy Boost 350 V2 Zebra

http://www.max2017.us/ Max 2017

http://www.vapor-max.org/ Vapor Max

http://www.spinnerfidgettoy.us/ Spinner Fidget Toy

...  wyświetl więcej

Piękne widoki.... Tylko pozazdrościć!!

http://potv.pl/titan-gel-dzial(...)-opinie

@progettofit: SuperDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska