Login lub e-mail Hasło   

Klimatyzacja w domu, w pracy – dobrodziejstwo czy utrapienie?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://klimatyzacjauslugi.pl/zadbaj-o-sw(...)-power/
Mimo powszechnych narzekań na pogodę w trakcie szarej jesieni i chłodnej zimy, wraz z nadejściem upałów zaczynamy utyskiwać na wszechobecny, trudny do wytrzymania gorąc i duchotę.
Wyświetlenia: 221 Zamieszczono 26/07/2017

Po początkowej euforii związanej z pierwszymi promieniami słońca, powoli zaczynamy mieć go dość i pragniemy szybkiego ochłodzenia. Z pomocą przychodzi nam współczesna technika, która oferuje szereg różnych systemów klimatyzacji, dzięki którym, możemy uzyskać dowolną temperaturę w różnego rodzaju pomieszczeniach. Coraz częściej, instalujemy też klimatyzację w domu, aby po powrocie z pracy móc odpocząć w przyjemnym chłodzie i nie przejmować się upałem na zewnątrz.

Klimatyzacja w domu, a przeziębienie

Każdego lata, do gabinetów lekarskich zgłasza się duża ilość pacjentów z anginą i stanami zapalnymi dróg oddechowych. Wydawałoby się, że to zimą jesteśmy bardziej narażeni na takie choroby, jednak prawda jest taka, że latem chcąc się szybko schłodzić, często sami doprowadzamy do infekcji.

Niestety, często odpowiedzialna za to jest klimatyzacja, a właściwie nieumiejętne korzystanie z jej możliwości. Wiele osób, decydując się na montaż klimatyzatorów, nie do końca zdaje sobie sprawę, że gwałtowne obniżenie temperatur otoczenia, może źle wpłynąć na zdrowie.

Pamiętaj, że jeśli masz w domu klimatyzację, musisz używać jej rozsądnie, aby nie narazić domowników na przeziębienie. Lekarze apelują, aby programując chłodzenie, wziąć pod uwagę fakt, że nasz organizm najlepiej znosi różnicę temperatur w zakresie 5 - 6 stopni. Jeśli zatem, na zewnątrz jest 30o, to ustawmy nasz domowy klimatyzator na 24o. Wówczas nie grozi nam ból gardła, ucha czy katar spowodowany nagłą zmianą temperatury.

Ponadto, pamiętajmy o regularnym przeglądzie klimatyzacji, dzięki któremu urządzenia zostaną zdezynfekowane i odgrzybione. Zaniedbana klimatyzacja, stanowi zagrożenie dla zdrowia, ze względu na możliwość pojawienia się w powietrzu toksycznych bakterii i grzybów, które mogą wywołać zakażenia i infekcje dróg oddechowych.

Nie zawsze mamy wpływ na klimatyzację…

No właśnie… O ile, klimatyzację w domu, sami programujemy i dbamy o jej systematyczny serwis, to nie mamy żadnego wpływu na pracę urządzeń zainstalowanych w galeriach handlowych, biurach i innych budynkach użyteczności publicznej. Zapewne, każdy z nas niejeden raz doświadczył zimnego podmuchu lub lodowatej temperatury po wejściu do klimatyzowanego pomieszczenia. Nie jest to przyjemne i grozi prawie natychmiastowym bólem gardła.

Chroniąc swoje zdrowie, możemy w takich sytuacjach cieplej się ubrać oraz w miarę możliwości unikać przebywania w bezpośrednim strumieniu wdmuchiwanego zimnego powietrza.

Używaj klimatyzacji z głową

Klimatyzację stworzono, aby podnieść komfort życia i naprawdę szkoda z tego rezygnować. Jak wiele innych zdobyczy techniki, należy jednak używać jej rozsądnie. Kupując samochód, większość ludzi stara się jeździć bezpiecznie i nie szarżować bez potrzeby. Podobnie jest z klimatyzatorami – jeśli zastosujemy się do zaleceń producentów i lekarzy, instalacja klimatyzacji w domu, dostarczy przyjemności podczas dokuczliwych upałów. Jeśli natomiast zlekceważymy zdanie specjalistów, może się okazać, że inwestycja w urządzenia chłodzące obróci się przeciwko nam.

Dlatego, pamiętajmy, że tak popularna „klima”, wymaga od nas minimalnego rozsądku, dzięki któremu zapewnimy sobie wypoczynek w komfortowej temperaturze bez obaw o własne zdrowie.

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60499
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 64850
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23178
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23260
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26583
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19610
26
komentarze: 20 | wyświetlenia: 15993
23
komentarze: 18 | wyświetlenia: 38253
21
komentarze: 9 | wyświetlenia: 33909
21
komentarze: 9 | wyświetlenia: 12440
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2269
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 13722
17
komentarze: 40 | wyświetlenia: 5068
14
komentarze: 7 | wyświetlenia: 14626
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska