Login lub e-mail Hasło   

Tablicowa rewolucja czyli kilka słów o tablicach magnetycznych, korkowych i inny

Tablice, zwykle kojarzone ze szkołą, przestały być już tylko i wyłącznie jej domeną.
Wyświetlenia: 231 Zamieszczono 26/07/2017

Tablicowa rewolucja czyli kilka słów o tablicach magnetycznych, korkowych i innych.

 

Tablice, zwykle kojarzone ze szkołą, przestały być już tylko i wyłącznie jej domeną. Weźmy na przykład tablice magnetyczne – trudno sobie teraz bez nich wyobrazić jakiekolwiek nowoczesne biuro, salę wykładową na uniwersytecie, a nawet klasę szkolną, nie mówiąc już o wszelkiego rodzaju salach szkoleniowych, czy konferencyjnych, gdzie są po prostu niezastąpione.  Czy też np. tablica korkowa, którą możemy spotkać nie tylko na szkolnym korytarzu, ale też coraz częściej w dziecięcym pokoju. Co spowodowało, że te oraz inne rodzaje tablic stały się tak popularne w ostatnim czasie?

 

TABLICA MAGNETYCZNA JAKO POLE DLA WYOBRAŹNI

 

Tablica, bez względu na rozmiar, formę oraz materiał wykonania, stanowi uniwersalną płaszczyznę na której mogą być prezentowane różnego rodzaju treści. Jest więc niezastąpiona wszędzie tam, gdzie przekaz informacji ma kluczowe znaczenie, a więc w biurach, szkołach, uniwersytetach, czy salach konferencyjnych. Jeśli wyposażyć ją jeszcze w magnetyczne właściwości - tak jak ma to miejsce w przypadku tablic magnetycznych - które pozwalają nam umieszczać na niej różnego rodzaju elementy, urozmaicające przekazywanie informacji, to staje się ona niezastąpionym narzędziem. Dzięki niemu możemy nie tylko w przystępny sposób przedstawiać różnego rodzaju strategie sprzedażowa i inne, ale również tworzyć swoiste mapy myśli, które pomogą w ich zespołowemu opracowaniu. Jednym słowem - tablica to prawdziwe pole dla naszej wyobraźni, które może być niezwykle pomocne szczególnie w kreatywnej pracy, a te stają się przecież coraz bardziej powszechne.

NIE TYLKO TRADYCJA, CZYLI NOWOCZESNE TABLICE KREDOWE

 

Wiele osób z nie wyobraża sobie klasy szkolnej bez tablic kredowych, twierdząc że pisanie na niej znacznie ułatwia naukę kaligrafii dzieciom. I rzeczywiście - jeśli coś jest dobre i sprawdza się od wielu lat to po co zamieniać to na coś innego? Można to jednak udoskonalić, nie pozbywając się jednak sprawdzonych przez lata właściwości. Z takiego właśnie założenia musieli wyjść projektanci pierwszych tablic kredowych, które cieszą się obecne nie mniejszą popularnością niż tablice magnetyczne. Choć tradycyjna, kojarzona ze szkołą tablica kredowa w nowoczesnym wydaniu wciąż nie daje się tak łatwo ścierać jak tablice suchościeralne, to wzbogacona o właściwości magnetyczne zyskała zupełnie nowe oblicze i z pewnością stała się jeszcze bardziej użytecznym, dydaktycznym narzędziem. Oto kolejny przykład jak tradycyjne narzędzia mogą być udoskonalane przy użyciu właściwości charakterystycznych dla nowoczesnych tablic magnetycznych.

 

DO POKOJU DZIECIĘCEGO – TABLICA KORKOWA

 

Coraz większą popularnością cieszy się również tablica korkowa, dotychczas kojarzona głównie z gazetkami szkolnymi, czy wywieszaniem ogłoszeń na korytarzach. W nowoczesnym wydaniu tablicę korkową możemy ujrzeć przede wszystkim w pokoju dziecięcym, ale również w kuchni, czy przedpokoju współczesnego mieszkania. Może tam pełnić wiele różnorakich funkcji. W pokoju dziecięcym jest to najczęściej przestrzeń do zawieszania planu lekcji, ważnych informacji, zdjęć, kluczy itp. Mogą się też na niej pojawić elementy z ulubionych gier, filmów, czy książek. W tym wypadku jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, a ta u dzieci, jak wiadomo, jest ogromna. Tablica korkowa którą zawiesimy w kuchni, czy przedpokoju może poza wymienionymi wcześniej funkcjami, służyć również jako miejsce do pozostawiania sobie wiadomości przez domowników, czy też jako kronika naszych wspólnych wyjazdów, ważnych rodzinnych wydarzeń. Nic również nie stoi na przeszkodzie, by wszystkie te funkcje pełniła jednocześnie.

 

INNE TABLICE

 

Wymienione powyżej tablice magnetyczne, kredowe oraz korkowe to cieszące się obecnie największą popularnością rodzaje nowoczesnych tablic.  Nie są jednak one jedynymi ich rodzajami. Oczywiście, warto zaznaczyć że każda z nich występuje w wielu wariantach, jak np. mobilne wersje tablic magnetycznych zwane flipchartami, tablice tryptyki, które mogą być wykonane praktycznie z każdego materiału, a także tak zwane wersje duo, składające się z dwóch przestrzeni z różnego rodzaju materiału. Osobną kategorią tablic są tablice wykonane z mało popularnych materiałów, jak np. ceramiczne, czy szklane. Cechuje je niezwykle wysoka wytrzymałość na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, czy zarysowania, a także – co ma niebagatelne znaczenie np. przy aranżowaniu biura – estetyczny wygląd, dzięki któremu mogą doskonale wkomponować się w różnego rodzaju przestrzenie, czego niestety nie zawsze można powiedzieć o ich tradycyjnych wariantach.

 

TABLICOWA REWOLUCJA

 

Jak więc widzimy tablice dzięki znacznemu unowocześnieniu i dostosowaniu do współczesnych potrzeb stały się niezwykle ważnym narzędziem w wielu dziedzinach naszego życia, poczynając od pracy, a skończywszy na życiu domowym. Ich przykład pokazuje, że mimo wszędobylskości internetu, wciąż potrzebujemy użytecznych narzędzi w realnym świecie, które nie tak łatwo jest zastąpić.

 

Artykuł powstał przy współpracy z:

https://tableo.eu/

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1233
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1593
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1016
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 847
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 956
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 888
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 932
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 768
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 766
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 885
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 551
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 523
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska