Login lub e-mail Hasło   

„Kwiaciarnia wiecznie żywa”, czyli kilka słów o kwiatach w nowoczesnym wydaniu.

Zapraszamy do przyjrzenia się z nami obliczu współczesnej kwiaciarni i florystycznych usług.
Wyświetlenia: 281 Zamieszczono 01/08/2017

 „Kwiaciarnia wiecznie żywa”, czyli kilka słów o kwiatach w nowoczesnym wydaniu.

Na horyzoncie ważna rocznica lub urodziny kogoś bliskiego? Kwiaciarnia wydaje się w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem. Kwiaty bowiem towarzyszą nam w ważnych momentach życia, podkreślając je i wyróżniając swoim ulotnym pięknem. Można powiedzieć, że są one cichym bohaterem naszych podniosłych chwil bez którego trudno je sobie wyobrazić. Choć zawsze pozostają „wieczną klasyką” to również one zmieniają się wraz z nami, a  usługi z nimi związane stają się coraz bardziej nowoczesne. Zapraszamy do przyjrzenia się z nami obliczu współczesnej kwiaciarni i florystycznych usług.

 

NOWOCZESNA KWIACIARNIA

 

Mimo wciąż zmieniających się trendów, również tych dotyczących prezentów, kwiaty wciąż są uniwersalnym i wiecznie modnym sposobem na obdarowanie bliskich przy różnych ważnych okazjach, jak np. śluby, rocznice, narodziny dziecka, czy ważne jubileusze. Za ich pomocą wyrażamy wdzięczność, szacunek oraz wiele innych pozytywnych emocji. Również w towarzystwie kwiatów żegnamy naszych najbliższych. Kwiaty w naszej kulturze to coś zdecydowanie więcej, niż tylko ozdoba, choć i ta ich funkcja jest z pewnością ważna. Nie powinien zatem dziwić fakt, że w większych miastach znajdziemy kwiaciarnię praktycznie na każdym rogu, szczególnie w pobliżu miejsc, które wiążą się z różnego rodzaju ceremoniami, jak np. kościoły, urzędy stany cywilnego, czy cmentarze. Do większości z nich rośliny dostarczane są z samego rana, więc zwykle możemy mieć pewność, co do ich świeżości i pięknego wyglądu. Ze względu na wciąż wysokie zapotrzebowanie na usługi florystyczne oraz ewoluujące gusta, florystyka wciąż zmienia swoje oblicze i staje się coraz bardziej nowoczesna. Oto kilka głównych nowości, charakterystycznych dla nowoczesnej kwiaciarni i oferowanych przez nie kwiatowych (i nie tylko) usług:

 

1. „KWIATY PRZEZ INTERNET”, CZYLI KWIACIARNIA INTERNETOWA

 

W dzisiejszych czasach kwiaty możemy kupować nie tylko stacjonarnie, ale również za pośrednictwem kwiaciarni internetowej. Jest to niewątpliwie wygodny sposób dla tych, którzy ze względu na pracę, czy inne okoliczności nie mogą sami kupić kwiatów i podarować ich bliskiej osobie. Wiele kwiaciarni posiada swoje internetowe sklepy, gdzie szybko możemy wybrać i zamówić daną kompozycję, jak i również dostarczyć ją bezpośrednio do danej osoby. Przy coraz większej mobilności współczesnego świata, kiedy to wielu ludzi dojeżdża do pracy, często roboczy tydzień spędzając niemalże poza domem, lub pracuje za granicą, jest to niewątpliwie duże ułatwienie. Kwiaciarnia internetowa to również ostatnia deska ratunku dla tych, którzy zapomnieli o ważnej rocznicy, czy jubileuszu i chcą jak najszybciej dostarczyć bukiet, czy kompozycję kwiatową do wskazanej osoby. W ramach poczty kwiatowej możemy przesłać także inne prezenty, jak np., butelkę wina, kartki okazjonalne, pamiątkowe albumy ze zdjęciami, słodycze oraz wiele innych podarunków, które zależą tylko od naszej inwencji. Choć wiele osób wciąż woli zakupy stacjonarne, to niewątpliwie kwiaciarnię internetową możemy uznać za coraz bardziej rozpowszechniony trend i istotną alternatywę dla tradycyjnej kwiaciarni.

 

2. DIZAJN I KLASYKA

 

Oprócz usług internetowych, prawdziwym novum na rynku usług florystycznych jest powstawanie kwiaciarni w ultranowoczesnym wydaniu, które wyróżniają się niezwykle nowoczesnym podejściem do kwestii projektowania i wykonywania kompozycji kwiatowych. Co jest jego istotą? To przede wszystkim przenikanie się różnego rodzaju nowych wpływów florystycznych,  w których mocny akcent kładziony jest na aspekt eko, a także związany z nim, minimalizm w projektowaniu. Nie znaczy to jednak, że kompozycje wykonane w takim stylu są skromne. Często wręcz przeciwnie! Będąc przeciwieństwem „rozbuchanych” wieloelementowych kompozycji zachwycają subtelnymi elementami, oraz konceptualnością, która zbliża je do prawdziwych dzieł sztuki. Ich ulotność tylko dodaje im uroku. Tego typu model kwiaciarni cieszy się coraz większą popularnością, jednak nie powoduje to, że tradycyjne kwiaciarnie zanikają, a wręcz przeciwnie. Jedne i drugie funkcjonują równolegle, gdyż wiele osób w kwestii kwiatów wciąż stawia przede wszystkim na klasykę, co jest całkowicie zrozumiałe.

 3. NIE TYLKO ROŚLINY

 

Kwiaciarnia to dziś już zresztą nie tylko miejsce z roślinami. Możemy w nich kupić również różnego rodzaju dekoracje i ozdoby, jak np. świece, czy też ceramikę, które mogą stać się świetnym uzupełnieniem aranżowanych przez nas przydomowych kwietników, ogródków, a nawet balkonów w naszych mieszkaniach. Dzięki temu możemy na własną rękę komponować różnego rodzaju zestawienia dekoracyjne, lub też zapytać o nie florystę.

KWIATY WIECZNIE ŻYWE

 

Kwiaciarnie stają się  coraz bardziej kompleksowe i nowoczesne, stawiając nie tylko na same kwiatowe usługi, ale też na szersze spojrzenie na kwestię dekoracji oraz designu. Nie zmienia to jednak faktu, że same kwiaty wciąż stanowią w nich centralny element i pomimo wielu „unowocześnień” pod postacią np. kwiaciarni internetowej, to właśnie one gwarantują piękno bukietu i uśmiechu obdarowywanej nim osoby.

 

W powstaniu artykułu pomogli specjaliści z: http://rogatka.pl/

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1233
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1593
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1016
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 847
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 956
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 888
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 932
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 768
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 766
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 885
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 551
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 523
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Super artykuł , jednak ja jestem trochę nowocześniejszy i wolę zamawiać kwiaty w kwiaciarni internetowej. Mam taką ulubioną w Lublinie https://www.kwiaty-prezenty.pl(...)lin/348Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska