Login lub e-mail Hasło   

Odchudzanie za pomocą powietrza. Endermologia.

Endermologia to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Na czym polega?
Wyświetlenia: 249 Zamieszczono 03/08/2017

Odchudzanie za pomocą powietrza. Endermologia.

Endermologia, nazywana również masażem podciśnieniowym, spośród licznych zabiegów odchudzających, które ma do zaoferowania współczesna medycyna estetyczna, cieszy się szczególną popularnością wśród pacjentów. Obecna na polskim rynku od kilku lat, dostępna jest już niemal w każdym znaczącym salonie SPA, oferującym również usługi z zakresu medycyny estetycznej. Co spowodowało, że to właśnie endermologia uważana jest przez kobiety za jedną z najbardziej efektywnych metod usuwania cellulitu oraz ujędrniania skóry? Przyjrzymy się dla kogo jest rekomendowana, na czym polega i jakie daje efekty. Czy rzeczywiście jest tak skuteczna? A jeśli tak, to co powoduje, że jest lepsza od innych metod.

 

ENDERMOLOGIA – GDY DIETA ZNOWU ZAWIODŁA

 

Sytuacja gdy za wszelką cenę próbujemy schudnąć, ale wciąż nie możemy osiągnąć zadowalających rezultatów, potrafi być bardzo frustrująca. Przekonała się o tym w większym, lub mniejszym stopniu duża część kobiet. Współczesny świat w dość jednoznaczny sposób sugeruje nam to, jak powinnyśmy wyglądać. Do tego ideału nie warto jednak dążyć za wszelką cenę i jeśli wszystkie metody zawiodły, a my wciąż nie możemy zrzucić kilku zbędnych kilogramów, nie warto załamywać rąk, czy też zwracać się w stronę radykalnych metod z zakresu operacji plastycznych. Istnieją metody mnie radykalne i inwazyjne, które dają często porównywalne, jeśli nawet nie lepsze efekty, niż kosztowne operacje.

Za taką metodę odchudzania możemy z powodzeniem uważać endermologię, która należy do zabiegów z zakresu bezpiecznej medycyny estetycznej, zyskującej sobie w ostatnich latach coraz więcej zwolenniczek. Jej istotę stanowi (podobnie jak i entomologii) stymulowanie odpowiednich bodźców w organach oraz tkankach naszego ciała w taki sposób by one same regenerowały się oraz zmieniały swoją strukturę, a tym samym wyglądały bardziej młodo i zdrowo, podczas gdy chirurgia plastyczna zajmuje się w głównej mierze bezpośrednią ingerencją w owe organy, co może mieć katastrofalne, i co najważniejsze, nieodwracalne skutki dla naszego zdrowia oraz wyglądu.

W przypadku medycyny estetycznej nie mamy się czego obawiać, bowiem do zabiegów z jej zakresu nie używa się przysłowiowego skalpela, a ingerencja w nasze ciało jest zawsze minimalna i bezpieczna. Również endermologia, ze swoim działaniem za pomocą „powietrza” doskonale wpisuje się w ideę bezpiecznego i kontrolowanego odchudzania i stanowi często sensowną alternatywę dla wymęczających diet i treningów, które nie zawsze przynoszą pożądany efekt.

 

ENDERMOLOGIA – DLA KOGO?

 

Zabieg endermologii, jak już wcześniej mówiliśmy, pomaga przede wszystkim w kwestiach związanych z ujędrnianiem skóry, a tym samym z pozbywaniem się zbędnej tkanki tłuszczowej. Może on również służyć, jako wspomaganie przy modelowaniu sylwetki i określonych części naszego ciała. Oprócz samego pozbywania się cellulitu ma on również pozytywny wpływ na odnowę biologiczną skóry –  dzięki niemu usuwane są z niej m.in liczne toksyny, co jest skutkiem silnego pobudzenia metabolizmu, które uzyskujemy w czasie masażu. Tym samym endermologia poprawia wygląd naszej skóry oraz cery, dlatego też używana jest często przy zabiegach z zakresu poprawiania konturów twarzy. Kolejnym z zastosowań endermologii jest leczenie różnego rodzaju bólów mięśniowych, z reumatycznymi oraz kręgosłupa na czele.

Przy tak szerokim spektrum różnorakich zastosowań, najpopularniejsze pozostają jednak przede wszystkim jej odchudzające właściwości, o których przekonało się już wiele kobiet.

           

JAK WYGLĄDA ZABIEG?  

 

Jak mówiliśmy wcześniej, ma on charakter całkowicie bezinwazyjny i nie jest nawet w najmniejszym stopniu radykalny. Po przebraniu się w odpowiedni kombinezon oddzielający głowicę masującą od bezpośredniego kontaktu ze skórą, rozpoczyna się masaż określonych części ciała. Jego dobroczynne działanie polega na wpływie ciśnienia, za pomocą którego pomiędzy rolki głowicy wsysany jest określony fałd skórny. Dzięki temu skóra zostaje „pofalowana”, co z kolei przekłada się na oddziaływanie na głębokie warstwy skóry, które jako jedyne mogą pobudzić jej całość do regeneracji, a tym samym pozbycia się zbędnej tkanki tłuszczowej.

 

ENDERMOLOGIA – ZAMIAST RADYKALNYCH METOD

 

Endermologia trwa zwykle około 30 minut i może być z powodzeniem stosowana na różne partie ciała. Jedynym efektem ubocznym jest charakterystyczne mrowienie, które może utrzymywać się jakiś czas po wykonanym zabiegu, i oczywiście widoczne już nawet po pierwszej sesji, ujędrnienie oraz odchudzenie. Dla pełnego efektu warto jednak zabieg powtarzać, tak by regeneracja skóry mogła działać na pełnych obrotach.

Jak zdają się świadczyć liczne rekomendacje osób stosujących endermologię, za jej pomocą można uzyskać bardzo wiele w kwestii odchudzenie. Endermologia połączona z dietą i ćwiczeniami da nam z pewnością  pożądane rezultaty. Warto o tym pamiętać zanim uciekniemy się do bardziej radykalnych metod.

Artykuł powstał przy współpracy ze specjalistami z: http://www.specialdayspa.pl/oferta/endermologia

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1316
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 980
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 743
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1054
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 557
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1023
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 767
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 425
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 541
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 855
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1371
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 402
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 621
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 460
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 965
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska