Login lub e-mail Hasło   

Szczyt obłudy Platformy.

po tej akcji nawet Wielowieyskiej puściły nerwy Lukasz Szelemej/Gazeta Polska Przywrócenie 50 proc. ulgi dla twórców, niezależnie od wartości uzyskanego...
Wyświetlenia: 1.400 Zamieszczono 04/08/2017

 po tej akcji nawet Wielowieyskiej puściły nerwy

 

Lukasz Szelemej/Gazeta Polska

Przywrócenie 50 proc. ulgi dla twórców, niezależnie od wartości uzyskanego przez nich przychodu - wspaniałomyślnie ogłosili posłowie PO w projekcie nowelizacji ustawy o podatku od osób fizycznych. Problem w tym, że kilka lat temu sami ulgę zabrali. Takim przejawem hipokryzji zezłościli nawet dziennikarkę "Gazety Wyborczej". A to spora sztuka...

Najzabawniejsze są jednak tłumaczenia polityków Platformy. Posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska mówiła na dzisiejszej konferencji prasowej, że wprowadzenie limitu w 2012 r. (50-proc. można odpisać od przychodu nie przekraczającego 85 528 zł rocznie) było "spowodowane kryzysową sytuacją budżetową, koniecznością wywalczenia zniesienia procedury nadmiernego deficytu przez UE" .

A więc wreszcie potwierdzają, że obecnie - pod rządami Prawa i Sprawiedliwości - sytuacja gospodarcza poprawiła się?

W uzasadnieniu projektu wskazano, że wprowadzenie w 2012 r. limitu "rozbudziło wielkie niezadowolenie środowiska twórców".

"Szczególnie poszkodowani czuli się filmowcy, pisarze i muzycy uzyskujący znaczne wynagrodzenie za dzieła raz na dwa, trzy (a nawet rzadziej) lata. Także wykonawcy estradowi, nieliczni dziennikarze, niektórzy naukowcy i wynalazcy" - wskazali autorzy propozycji.

To zrobiła wprawdzie koalicja PO-PSL, ale "winę zrzucają" na światowy kryzys.

Obecnie - jak mówiła Śledzińska-Katarasińska - "według słów wicepremiera Mateusza Morawieckiego budżet ma się znakomicie, finanse jeszcze lepiej, a wpływy do budżetu są wyższe niż projektowano, więc nie ma żadnego powodu, by utrzymywać to nadzwyczajne rozwiązania".

Inna posłanka Platformy, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska zwróciła uwagę, że jeśli rozwiązanie to miałoby wejść w życie od przyszłego roku, to Sejmu musiałby uchwalić nowelizację jesienią.

"Mamy nadzieję, że tak się stanie" - podkreśliła.

Platforma Obywatelska zabrała, a teraz wspaniałomyślnie chce oddać? Takiej obłudy PO nie wytrzymują nawet przeciwnicy obecnego rządu.

 

Platforma nie musi robić pokazówek. Przywrócenie 50-proc. ulgi dla artystów zapowiedział już podczas lipcowej konwencji Zjednoczonej Prawicy prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zastrzegł jednak, że nie nastąpi to w najbliższym roku, ale wyraził nadzieję, że dojdzie do tego jeszcze w tej kadencji.

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1477
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1630
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1060
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1008
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 890
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 919
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 972
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 814
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 604
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 946
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 800
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 818
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

Jednak są obiektywni dziennikarze jak Wielowieyska. Gdyby przynajmniej był jeden w kurwizji.

http://www.jewelrys-swarovski.com/, http://www.hollister-clothings(...)e.com/, http://www.long-champoutlet.com/, http://chiefs.nflvstore.com/, http://www.mizu ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska