Login lub e-mail Hasło   

Leczenie kręgosłupa metodą FED – co należy wiedzieć?

Z dnia na dzień w pojawia się coraz więcej artykułów, których tematem jest leczenie kręgosłupa. Przyjrzyjmy się metodzie FED.
Wyświetlenia: 395 Zamieszczono 08/08/2017

Leczenie kręgosłupa metodą FED – co należy wiedzieć?

Z dnia na dzień w internecie pojawia się coraz więcej artykułów, których tematem jest leczenie kręgosłupa oraz jego różne sposoby, jak np. metoda FED, nabierająca w ostatnim czasie znacznej popularności. Artykuły te reprezentując różny poziom, mniej lub bardziej profesjonalny, dlatego też postanowiliśmy zebrać sprawdzone informacje w jednym miejscu, by zapobiec rozpowszechnianiu się różnych fałszywych przekonań, dotyczących leczenia kręgosłupa i metody FED. Nasz artykuł ma charakter czysto informacyjny i pozwoli zrozumieć kluczowe zagadnienia z tego zakresu, jak np. profilaktyka i leczenie skoliozy. Do jego lektury szczególnie zapraszamy tych, którzy doświadczają pierwszych niepokojących sygnałów, mogących sugerować że z ich kręgosłupem zaczyna dziać się coś niepokojącego.

 

LECZNIE KRĘGOSŁUPA – ODPOWIEDŹ NA POWSZECHNE ZJAWISKO

 

Zainteresowanie kwestiami związanymi z leczeniem kręgosłupa nie wzięło się znikąd. Choroby kręgosłupa, różnego rodzaju zwyrodnienia, wady postawy, takie jak np. powszechna wśród dzieci skolioza (Patrz więcej w akapicie „Leczenie skoliozy”), stały się w ostatnich latach, jedną z najpowszechniejszych, jeśli nie najpowszedniejszych, chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Składa się na to wiele czynników, spośród których najczęściej wymieniany jest powszechny w epoce wielkich korporacji, siedzący tryb życia, mający katastrofalne wpływ na naszą postawę, a także złe odżywianie, które powoduje słabość kośćca, przekładającą się na większą podatność kręgosłupa na zwyrodnienia, oraz zła profilaktyka na etapie dziecięcym, która w przyszłości może prowadzić do poważnych problemów z kręgosłupem, a przez to do zaburzenia pełnej równowagi zdrowotnej. Jeśli uwzględnić wszystkie te czynniki, zupełnie nie dziwi już fakt, że leczenie kręgosłupa staje się ważnym tematem medycznych blogów oraz programów zdrowotnych. Świadomość co do jego zdrowia również się zwiększa, a prawdziwi specjaliści w tej dziedzinie stają się coraz bardziej znani. W naszym kraju pojawiają się również różnego rodzaju metody, jak np. niezwykle popularna metoda FED (Patrz akapit poświęcony metodzie FED) , specjaliści od której zanotowali bardzo wysoką skuteczność w ostatnich latach.

 

LECZENIE SKOLIOZY – WCZESNA DIAGNOSTYKA

 

Co jednak istotne, i o czym warto wspomnieć na początku, to kwestia prawidłowej diagnostyki mająca niebagatelne znaczenie przy leczeniu kręgosłupa, a o której często zapominamy. Bóle kręgosłupa mają bowiem często nerwowe podłoże, które daje o sobie znać w chwilach, gdy nasz kręgosłup jest osłabiony – po fizycznej pracy, lub gdy przez długi czas nie zażywamy ruchu. Te dwa czynniki połączone ze sobą często mogą wywołać silny, nieznośny ból.

Inaczej rzecz ma się z takimi kwestiami jak np. wady postawy u dzieci, które często potrafią wywołać np. problemy z oddychaniem oraz nieprawidłowości innych układów, prowadzące często do zaburzenia pracy całego organizmu, a tym samym – jeśli nie są nawet w najmniejszym stopniu leczone – do poważnych zdrowotnych problemów, mogących skończyć się nawet śmiercią, oczywiście tylko i wyłącznie w skrajnych wypadkach.

W przypadku takich dolegliwości trudno mieć wątpliwości, a im wcześniej zajmiemy się leczeniem skoliozy i innych schorzeń tym lepiej. Podstawową diagnozę możemy przeprowadzić nawet sami w domu.

 

METODA FED I JEJ ZASTOSOWANIA. KIEDY SIĘ NA NIĄ ZDECYDOWAĆ?

 

Z różnych metod leczenia kręgosłupa postanowiliśmy wybrać i omówić tą, której popularność zatacza w ostatnim czasie coraz szersze kręgi. Jest to tzw. metoda FED, przez wielu specjalistów określana mianem „rewolucyjnej” i dostępna w coraz większej liczbie gabinetów zajmujących się leczeniem skoliozy i innych szczególnie powszechnych zwyrodnień kręgosłupa. Czy rzeczywiście możemy przypisać metodzie FED takie rewolucyjne właściwości i na czym miałaby polegać jej ewentualna rewolucyjność?

Obecna w Polsce od 2002 roku, metoda FED, określane jest przez swojego twórcę jako „trójwymiarowe ustabilizowanie kręgosłupa przy jednoczesnym jego wydłużeniu i derotacji”, które to ma służyć korekcji postawy i neutralizowaniu będącego skutkiem jej wad, bólu kręgosłupa. Dzięki zaawansowaniu technologicznemu metody FED, a przede wszystkim służącego do jej wykonania urządzenia FED, jest to metoda bezinwazyjna, która stanowi znaczącą alternatywę dla ewentualnych operacji, które stanowią ostateczność przy leczeniu kręgosłupa, z czego doskonale zdają sobie sprawę wszyscy specjaliści zajmujący się leczeniem skoliozy i innych wad postawy. Profesjonalne informacje na temat metody FED znajdziecie na fedmed.com.pl.

PRZEDE WSZYSTKIM PROFILAKTYKA

 

Choć opinie na temat sposobów leczenia kręgosłupa są różne, lekarze zgadzają się ze sobą w jednej kwestii, a mianowicie wszyscy podkreślają szczególnie duże znaczenie profilaktyki, która powinna być wdrażana już na etapie wczesnoszkolnym, a szczególną uwagą powinno się otoczyć kwestie kręgosłupa w okresie dojrzewania, kiedy to organizm gwałtownie rośnie, co może przekładać się na problemy z postawą, którym jeśli wcześnie nie zaczniemy zapobiegać mogą stać się w przyszłości poważnym problemem. Metoda FED w tym procesie powinna być ostatnią deską ratunku.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1225
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1026
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1104
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 779
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 751
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1903
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 588
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1045
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 551
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 556
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 899
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

[url=http://www.pusatbesibaja.co.id(...)ributor]Pabrik Welded Beam[/url]
[url=http://www.pusatbesibaja.com/h(...)or-jual]Pabrik Welded Beam[/url]
[url= ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska