Login lub e-mail Hasło   

JUŻ WKRÓTCE będzie możliwa jazda bez prawka i dowodu rejestracyjnego.

Musimy spełnić tylko JEDEN WARUNEK Zgodnie z obietnicą, kierowcy będą mogli jeździć bez dokumentów do kontroli, czyli prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego....
Wyświetlenia: 327 Zamieszczono 21/08/2017

Musimy spełnić tylko JEDEN WARUNEK

Zgodnie z obietnicą, kierowcy będą mogli jeździć bez dokumentów do kontroli, czyli prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego.

Stanie się tak, kiedy wdrożony zostanie projekt mDokumenty. Jest to odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na interpelację posła Tomasza Jaskóły z Kukiz’15. Według posła wożenie przy sobie takich dokumentów jak ubezpieczenie OC, dowód rejestracyjny i prawo jazdy jest pozbawione sensu. Zaznacza, że szczegółową informację o historii pojazdu można zdobyć za pomocą portalu www.historiapojazdu.gov.pl.
 

Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Kazimierz Smoliński, w odpowiedzi przypomina, że obecnie trwa pilotaż projektu mDokumenty. Jego celem jest elektroniczny dostęp do dokumentów i brak potrzeby noszenia ich przy sobie.

 

Projekt jest już testowany na dowodach osobistych w kilku miastach m.in. Łodzi, Koszalinie czy Ełku. W przyszłości na tej zasadzie mają być wprowadzane kolejne dokumenty, czyli m.in. dowód rejestracyjny czy prawo jazdy.

 

Co prawda wersje papierowe nadal zostaną w użytku, jednak w przyszłości dokumenty kierowcy i pojazdu będą dostępne elektronicznie. Według resortu wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoli na "nieposiadanie przez kierującego podczas kontroli ruchu drogowego dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz prawa jazdy.

 

Jest jeden warunek, właściciel pojazdu i kierowca uprzednio będzie musiał dokonać dedykowanej dla tego celu aktywacji w telefonie komórkowym.

 

Do tego czasu kierowca zobowiązany jest posiadać przy sobie obowiązujące dokumenty. Poruszanie się bez nich po drodze publicznej grozi karą grzywny nawet 250 zł.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1221
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1025
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1102
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 774
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 748
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1900
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 585
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1045
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 550
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 898
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

W Wielkiej Brytanii ten system funkcjonuje juz od dluzszego czasu. Wszystko maksymalnie uproszczone. Wiele informacji po prostu na "gebe" i jakos dzialaDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska