Login lub e-mail Hasło   

Czy Bruksela zabierze matkom czas z dziećmi i zmusi ojców do 4-mies urlopu.

Czy Bruksela zabierze matkom czas z dziećmi i zmusi ojców do 4-miesięcznego urlopu rodzicielskiego? Projekt dyrektywy w sprawie równowagi między życiem zawodow...
Wyświetlenia: 1.053 Zamieszczono 21/08/2017

Czy Bruksela zabierze matkom czas z dziećmi i zmusi ojców do 4-miesięcznego urlopu rodzicielskiego?

Projekt dyrektywy w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów to kolejny pomysł Unii Europejskiej, który mając na celu aktywizację zawodową kobiet, jednocześnie może przyczynić się do destabilizacji rodziny i więzi matki z dzieckiem oraz odebrania rodzicom prawa wolności wyboru odnośnie do życia rodzinnego i pracy zarobkowej.

Dokument przedstawiony przez KE przewiduje m.in. redefinicję unijnego urlopu rodzicielskiego. Ma on być płatnym urlopem przysługującym każdemu pracownikowi indywidualnie w wymiarze co najmniej 4 miesięcy, bez możliwości przeniesienia go na drugiego rodzica. Jeśli zatem rodzic go nie wykorzysta – urlop przepadnie. Bruksela argumentuje pomysł dążeniem do aktywizacji zawodowej kobiet i do równego podziału obowiązków domowych i rodzinnych między kobietami i mężczyznami jako realizację równouprawnienia płci.

Przy obecnie obowiązujących przepisach polskiego kodeksu pracy powyższe zmiany oznaczają, że matka miałaby prawo maksymalnie do niecałych 9 miesięcy płatnego urlopu związanego z opieką nad nowonarodzonym dzieckiem. Pozostałe 4 miesiące w pierwszym roku życia dziecka musiałby wykorzystać ojciec – w przeciwnym razie prawo do płatnego urlopu rodzicielskiego przepadnie. Jeśli Polska chciałaby utrzymać prawo matki do rocznej, płatnej opieki nad dzieckiem, ustawodawca musiałby wydłużyć prawo do płatnego urlopu do 16 miesięcy lub wprowadzić zasiłek za część urlopu wychowawczego.

W opinii Magdaleny Olek, analityka Ordo Iuris: „Projekt nowej dyrektywy regulującej urlopy rodzicielskie, który zaproponowała Komisja Europejska w oczywisty sposób ingeruje w życie rodzinne Europejczyków, odbierając im prawo do swobodnego kształtowania relacji rodzinnych, zmuszając ich do przyjęcia określonego przez Brukselę modelu funkcjonowania oraz narażając na szwank więź matki z dzieckiem”.

Proponowane zmiany stanowią wyraz prowadzonej od lat przez Unię Europejską polityki, mającej na celu osiągnięcie równouprawnienia płci, którego wskaźnikiem ma być wysoki odsetek zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy kobiet (zgodnie z obowiązującą Strategią Europa 2020 – 70%) – nawet wbrew woli tych kobiet. Aktywizacja zawodowa kobiet ma również być doraźnym panaceum na problemy demograficzne Unii, borykającej się z niedoborem pracowników. Tymczasem, we Francji jako główną przyczynę wzrostu dzietności w drugiej połowie lat 90. wskazuje się wprowadzenie świadczenia finansowego dla rodzin z minimum dwojgiem dzieci, którego warunkiem uzyskania była osobista opieka rodzica nad dzieckiem.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1225
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1025
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1103
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 779
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 750
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1901
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 587
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1045
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 550
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 898
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł  Hamilton,  22/08/2017

Moja babcia brała kopaczkę i szła w pole by było co żreć. Dzieci były same w domu. Nie wiedziała co to jest urlop. W kościele mówili jej, że władza dziedzica pochodzi od Boga i tak musi być. Dziś ojciec z Torunia stoi w pierwszym rzędzie obrońców kobiet przed zgnilizną płynącą z Unii. DZIECI - KUCHNIA - KOŚCIÓŁ. A nagrodą za dobre sprawowanie kolejna ciąża. To wszystko masoni i esbecy. Chcą nas zd ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy:
Kopacz z Tuskiem i resztą bandy w tysiącach ich chcieli przyjmować !

  Hamilton,  22/08/2017

@milord36: nie w tysiącach a w milionach. Podobno było tajne porozumienie Tuska z Merkel, że zagłodzą 160 milionów Polaków i sprowadzą tyle samo muzułmanów.

@Hamilton Starszy: Godne podziwu, ze jaszcze chcesz sie paprac z tym gównem !

  Hamilton,  23/08/2017

@zakrawarski: jak oddamy pole bitwy głupocie to nas zeżre.

@Hamilton Starszy: Prawda, wiec podziw jeszcze raz, a nawet dwa !!

  nse,  23/08/2017

@Hamilton Starszy: Chłopie ty pole bitwy głupocie już dawno oddałeś tylko o tym jeszcze nie wiesz, wystarczy spojrzeć ile jej tu teraz rozsiewasz, żałosny kabotynie. :)))))))

@...: gamoniu ty dostaniesz po raz setny pod rząd wpierdol, będziesz miał złamany nos, połamane ręce, nogi, żebra, wybite oko, śledzionę na czole i będziesz seplenił przez łzy, że jesteś mistrz świata na którego nie ma mocnych. W przyrodzie są analogie. Weź taką wesz, ona też.

  nse,  23/08/2017

@Hamilton Starszy:
"gamoniu ty dostaniesz po raz setny pod rząd wpierdol, będziesz miał złamany nos, połamane ręce, nogi, żebra, wybite oko, śledzionę na czole i będziesz seplenił przez łzy, że jesteś mistrz świata na którego nie ma mocnych. W przyrodzie są analogie. Weź taką wesz, ona też."
... hehe, i mamy groźby karalne :) Wyłazi szydło z worka :))))) ... no śmiało ulżyj sobie :)
Myślałeś że jak nie będziesz używał wulgaryzmów, to się chama nie zauważy ?

@...: Kajstura nie podniecaj się tak, bo jak ci przyślą rachunek z pralni to braknie ci na te suche bułki. Admin znów cię zbanuje i społeczność eioby straci możliwość podziwiania wulkanu intelektu i gejzera inteligencji jaki reprezentujesz. Czerwono przy twoich komentarzach jak na Placu Czerwonym w Moskwie za czasów Stalina. A ty swoje. :"Kajstura Mistrzem Świata".

  nse,  23/08/2017

@Hamilton Starszy: ... już pokazałeś kim jesteś, ty i twoi minusatorzy :)
"gamoniu ty dostaniesz po raz setny pod rząd wpierdol, będziesz miał złamany nos, połamane ręce, nogi, żebra, wybite oko, śledzionę na czole i będziesz seplenił przez łzy, że jesteś mistrz świata na którego nie ma mocnych. W przyrodzie są analogie. Weź taką wesz, ona też."

@...: ja jestem winien, że dają ci minusy, że nie potrafisz napisać niczego mądrego, że nie chcą czytać i głosować na Sadowskiego i Kostkę. Powiem ci w zaufaniu (tylko nie mów nikomu), że zamach smoleński to moja robota. Dwie wojny światowe i ostatnie wichury też. Wyprodukowałem rakiety dla Korei i odebrałem poród braci Kaczyńskich podając się za położną.

  nse,  23/08/2017

@Hamilton Starszy: "Obietnicy" dotrzymasz osobiście, czy kogoś wyślesz ?
Dla ciebie jest jedynie mądre to co jest zgodne z twoją "prawdą", żałosne :(

@...: tak to jest z kurduplami. Zawsze winni są inni.

  nse,  23/08/2017

@Hamilton Starszy:
"gamoniu ty dostaniesz po raz setny pod rząd wpierdol, będziesz miał złamany nos, połamane ręce, nogi, żebra, wybite oko, śledzionę na czole i będziesz seplenił przez łzy, że jesteś mistrz świata na którego nie ma mocnych. W przyrodzie są analogie. Weź taką wesz, ona też."

Jak bluzgający hejterzy zostali wywaleni przez admina to teraz trzeba samemu grozić i chwycić stery do rąk.
Oto twoja światłość i prawda objawiona jedynie słuszna, Hamiltonie :)

@...:kto ci gamoniu grozi? Ja nie biję moralnych kurdupli. Brzydzę się.

  nse,  23/08/2017

@Hamilton Starszy:
"kto ci gamoniu grozi? Ja nie biję moralnych kurdupli. Brzydzę się."
... co dziennie takiego oglądasz przy lustrze się goląc. :))))
Żal mi upadający karierowiczów żebrzących o chwilkę chwały.

@...: zadzwoń na 997 i zgłoś pobicie przez internet. Dostaniesz tytuł debila roku. Coś ci się od życia należy za ten trud komentowania na eioba. Kończymy bo ci się zwoje w mózgu już przepalają.

  nse,  23/08/2017

@Hamilton Starszy: Już zgłosiłem, nawet nie chcę myśleć co robisz bez świadków. Trzeba się tobie lepiej przyjrzeć, bo to wygląda na syndrom tłumionego gniewu. Odpowiadaj szczerze bijesz żonę, znęcasz się nad bezbronnymi ?

@...: powiem ci szczerze syndromie głupoty, ale przysięgnij, że nikomu nie powiesz. Nawet swojemu psychiatrze i pielęgniarzowi. Miałem harem i cały harem już zabiłem. W przyszłym tygodniu żenię się z kolejnym haremem. Będzie się działo.

  nse,  23/08/2017

@Hamilton Starszy: Dobra, dobra teraz w żart nie uciekaj, takie typy jak ty są znane niby społecznie szanowane, a w domowym zaciszu tłuką i się znęcają ile w lezie byle tylko udowodnić swoją racje. Właśnie to ewidentnie pokazałeś, a teraz chcesz się płytkim dowcipem wywinąć.
Masz poważne kłopoty.

@...: tego typu insynuacje też stanowią przestępstwo z art. 212. kk płytki znawco prawa. Możesz mieć jeszcze poważniejsze kłopoty .

  nse,  23/08/2017

@Hamilton Starszy: Pożyjemy zobaczymy. To ty tu taki obraz wykreśliłeś, nie ja. Ja tylko uporządkowałem fakty.
Teraz trzeba się im lepiej przyjrzeć. Tym już się zajmą odpowiednie służby i specjaliści.
To jest ewidentna groźba karalna i żartem pominięta być nie może.
"gamoniu ty dostaniesz po raz setny pod rząd wpierdol, będziesz miał złamany nos, połamane ręce, nogi, żebra, wy ...  wyświetl więcej

@...: poproś pana pielęgniarza by ci poluzował kaftanik. Będzie ci łatwiej analizować i porządkować. Wulkanie inteligencji. W powyższym zwrocie jest opis twojego zachowania po przegranym pojedynku. Możesz mnie pocałować w d... Leć do prokuratury, może jeszcze otwarta.

  nse,  23/08/2017

@Hamilton Starszy: Ty się lepiej módl, by mi się nic nie stało.

@...: ze strachu zrobiłem w portki, nie rób mi tego, błagam. Mam na utrzymaniu harem i małe haremiątka. I nie zapomnij !!! Oddychać, bo się udusisz i będzie na mnie. To tyle na dziś. Weź lewatywę i połóż się spać.

  nse,  23/08/2017

@Hamilton Starszy: Hamilton,Liwa,Kolo ... grupa hejterska eioby. Żałosne te wasze naciski :)))))
Stary kabotyn i dwoje życiowych popaprańców. Na ciebie to szkoda nawet moczu, kabaretowa grupa trzymająca władzę. :))))))))))
Oj dobierze się wam mafia kabaretowa do zadków, za robienie konkurencji.

@...: Kajstura twardo bronisz swoich poglądów jak ja, ale ja jestem zboczeńcem, który bije żonę, a ty q..wa jesteś kryształek. Wyślę ci 2 złote. Kup sobie banana i spadaj na drzewo. Do kabaretu też się nie nadajesz. IQ cię nie puszcza.

  nse,  23/08/2017

@Hamilton Starszy: "twardo bronisz swoich poglądów jak ja, ale ja jestem zboczeńcem" ..., ano jesteś, jak masz 2 zł to sobie jakoś pomóż, bo żal mi ciebie.

@...: ha ha. Mam na świeże bułki z masłem. Wyślę ci też jedną. W domu tego nie masz. A na 500 + już się nie załapiesz. Jak widzisz w d... mam twoje gorzkie żale. Eioba to sami idioci, tylko Kajstura jest gut.

  nse,  24/08/2017

@Hamilton Starszy: Smacznego, może jak coś zjesz zaczniesz pisać z sensem. :)
" Eioba to sami idioci, tylko Kajstura jest gut."
Nieprawda, bo Hamilton Starszy vel stary kabotyn. :)))))))

@...:
Tako rzecze Kajstura do swojego ogóra
jakiś Ty piękny, jakiś ty gładki
zaraz zaniosę cię do sąsiadki
wypustek na nim oż, że nie miara
zrobić trza z niego dildo - ogara

Niesie Kajsturka swego ogórka
w kieszeni trzyma kłębuszek sznurka
do drzwi sąsiadki puka z impetem
woń czuje z chaty macy z kotletem

Otwiera Luba, widząc ogóra
ktorego trzyma w reku Kajstura
...

  nse,  24/08/2017

@Gwizdun:
"Tako rzecze Kajstura do swojego ogóra
jakiś Ty piękny, jakiś ty gładki "

Co fakt to fakt, piekny i nabrzmiały, wielki i twardy ..., i takie tam pierdolety. :))))))

@...: to do której grupy ...pan się zaliczasz panie Kajstura ? widzi się pan wraz z panem sadowskim i kostką ? czy bardziej w stronę magistrów Goralskiego i Dzitkowskiego ? Listę " poważnych ludzi " zrobił tu kiedyś niejaki dyl - kasia wasik ale wykasowano Kasię i art znikł, pewnie dlatego, że jakby z listy owej odeszli pisarze typu Sznajder czy sadowski to na eiobie zostałyby reklamy parabanków i bram wjazdowych, kazda wieś chce mieć na wyłączność swoich wiejskich ...gl...ków*

@...: szkoda, że wielki nie jest mózg w główce proszę pana, od mln lat mózg się rozrastał u człekokształtnych u niektórych raczej przestał "pęcznieć" a co do ogóra ... zazwyczaj w duże ogóry są wyposażeni ci, którzy myślą tą "drugą" główką.

  nse,  24/08/2017

@Gwizdun: " to do której grupy ...pan się zaliczasz panie Kajstura ? "
Żadnej, jestem sobą, a ty pajacem :)

@...: przykro,że pajaca od małpy nie potrafi pan odróżnić, obserwując co pan tu wypisuje mam wrażenie, że zatrzymał się pan w rozwoju, lub ma pan już tak spłaszczony światopogląd, że ratunek tylko u specjalisty. Nie doradzam, tylko opiniuję, a co do pajacy to zdecydowanie wolałbym z pajacem zgubić niż cokolwiek z panem znaleźć. Zagubiony człowieku, korzystaj z własnego mózgu wtedy zaczniesz odróżniać naczelnych od pajacy.

  nse,  24/08/2017

@Gwizdun: Pajac, małpa, a co za różnica, skoro jedno i drugie małpuje i robi głupie miny ?
Sory, jakoś te przepychanki na błazeństwa nie były moja mocną stroną i też mnie nie kręcą.
Oddaje polę mistrzom błazenady, teksty masz zabawne podziwiam ten talent. Mam nadzieję że go nie zmarnujesz.
W pewnym sensie rozumie, lepiej się śmiać z niczego, niż płakać nad faktami.

@...: Ot, czasem dobrze coś usłyszeć rzeczowego, tak obserwuję od kilku dni tu ludzi i widzę spory przekrój ;-) awanturki jak to w polszie , gdzie 2 polaczków tam 3 zdania, haha dobrze, że powypędzali dylów vel kaśki i innych hejterków, choć pomidory też zakłócały spokój . Zastanawia fakt co nadal tu przyciąga , tę nieliczną garstkę ludzi ... powrócił duch eioby też niedawno, haha Widzę, też, że t ...  wyświetl więcej

@Gwizdun: Ty Gwidylka witaj ......wymieniajac "sile przewodnia narodu"
jak mogles przeskoczyc nad Zakrawarskim ?
Ta husaria wystraszyla ciebie ?
Obiecuje nie atakowac cie z galopu !
Tips.....wdrap sie na drzewo !!

@zakrawarski: @zakrawarski: żadna gwidylka ;-) po raz kolejny musisz publicznie mnie z kimś mylić ? dyla ni ma , umierł ... dekonspiracja nie uznana, falszywka i pozytywka w jednym ;-) panie , jak mu tam ... Zakwaszarski ;-) zakrawa mnie tu na spisek, dobry z niego lisek. Skrobnij coś pod artem o kałczach, heheDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska