Login lub e-mail Hasło   

Jak żyć bez lęku?

Pewien pies wyszedł na spacer w afrykańskim lesie.
Wyświetlenia: 151 Zamieszczono 31/08/2017

Już wrzosy kwitną, kolorowe liście się pojawiają ... jesień nadciąga. Może "babie lato" zawita? Dobry czas na opowieści. Będzie buddyjska, oczywiście dla dzieci.

W Płaskiej, gdzie aktualnie przebywam, porządkuje się  pomieszczenia przedszkola. Będzie radośniej kiedy czterolatki przybędą. W budynku Świetlicy Wiejskiej w której mieści się i hotelik, i przedszkole, i biblioteka, i Ochotnicza Straż  Pożarna... zawył alarm wieczorową porą. I cóż się okazało? Wezwano strażaków do pieska, który łapę włożył do otworu w betonie przy basenie.

Jeden ruch łomem i piesek był wolny... To mógł zrobić każdy... gospodarz też... Ale bał się? Ech... mówi się: "strach ma duże oczy". A mędrcy doradzają: "za lękami nic nie ma". 

"...Pewien pies wyszedł na spacer w afrykańskim lesie. Zaszedł trochę za daleko i zobaczył go lew. Powiedział: „Z tego psa będzie dobry obiad”, i pies to usłyszał. Ale jak pies może uciec lwu? Ten pies pewnie słuchał transmisji z tych spotkań, bo był bardzo mądry – na pewno był buddystą. Udało mu się znaleźć parę kości, więc usiadł przed nimi, plecami do lwa. Zupełnie nie okazywał lęku. Kiedy lew szykował się do skoku, pies oblizał się i powiedział: „Mmm, pycha. Te lwy są bardzo smaczne. Ciekawe, kiedy trafi mi się następny.” Lew to usłyszał. „O rety, to musi być bardzo groźny pies. Zjadł innego lwa!” – pomyślał lew, po czym odwrócił się i uciekł.

Pewna małpa widziała, co zrobił pies i postanowiła, że nie pozwoli, żeby uszło mu to płazem. Znalazła lwa i powiedziała: „Głupi jesteś, dałeś się oszukać. Ten pies nie zjadł żadnego lwa. Powiedział to tylko, żeby cię odstraszyć.” Lew się zdenerwował. „Zaraz wrócę tam i zjem tego psa!”, powiedział, a małpa postanowiła iść z nim i popatrzeć. Małpa wskoczyła na grzbiet lwa, który pobiegł w stronę psa. Pies, widząc, że lew i małpa wracają, podbiegł znów do kości i odwrócił się do tamtych plecami; kiedy się zbliżyli, znowu się oblizał i powiedział: „Gdzie ta małpa? Obiecała, że przyprowadzi mi następnego lwa!” I w ten sposób mądry pies, który słuchał transmisji ze spotkań z mnichami wywinął się z niebezpieczeństwa.

Ludzie są uprzedzeni i boją się – ale dlaczego się boją? Czego się boicie? Wiele razy jest to lęk przed dyskomfortem fizycznym. Z dyskomfortem można sobie poradzić; jesteście wystarczająco silni, możecie dać sobie z tym radę i czegoś się z tego nauczyć. To ból wzrostowy..."

Podobne artykuły


13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 925
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 431
12
komentarze: 7 | wyświetlenia: 946
11
komentarze: 10 | wyświetlenia: 591
11
komentarze: 7 | wyświetlenia: 788
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 451
10
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1198
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 803
9
komentarze: 59 | wyświetlenia: 1255
9
komentarze: 26 | wyświetlenia: 376
8
komentarze: 8 | wyświetlenia: 191
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 460
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 204
8
komentarze: 8 | wyświetlenia: 761
7
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1256
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  jeff,  05/09/2017

The Rolex Deepsea Challenge is essentially a beefed up Submariner Deepsea watch (originally released in http://www.replicawatchesuk.co/ 2008). With the same in-house made Rolex Caliber 3135 automatic COSC Chronometer movement, it is larger in most all ways but retains the same basic DNA. Think of the Rolex Deepsea Challege and ...  wyświetl więcej

@jeff: OK!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska