Login lub e-mail Hasło   

Jaki rodzaj okien wybrać?

Budując albo remontując dom musimy podejmować bardzo ważne decyzje, które w przyszłości będą miały decydujący wpływ na nasze zadowolenie oraz satysfakcję z codziennego życia.
Wyświetlenia: 238 Zamieszczono 01/09/2017

Często nie jest to jednak najprostsza kwestia, bowiem do wyboru jest wiele elementów, a ogromna różnorodność dostępnych produktów oraz duża konkurencja na rynku powodują, że łatwo się w tym wszystkim pogubić. Jednym z takich problemów jest z całą pewnością wybór odpowiednich okien, a konkretnie ich rodzaju. Obecnie na rynku dostępne są dla nas okna plastikowe (PCV), drewniane oraz aluminiowe, które znacząco różnią się od siebie, w związku z czym każde rozwiązanie warto dokładnie przeanalizować i dopiero potem wybrać to, które będzie odpowiadało nam najlepiej. Sprawdź, który rodzaj okien będzie najlepszy dla Ciebie!

Okna plastikowe (PCV)

Ten typ okien zdobył na przestrzeni ostatnich kilku lat ogromną popularność wśród architektów, projektantów, specjalistów i osób urządzających swój dom, wypierając w dużej mierze okna drewniane, które to do niedawna cieszyły się zdecydowanie największym zainteresowaniem użytkowników. Duża popularność tego rodzaju okien sprawia, że na rynku istnieje bardzo duża liczba producentów, zajmujących się ich tworzeniem. A co za tym idzie – mamy spory wybór i możemy znaleźć dokładnie takie rozwiązanie, jakiego poszukujemy. Swoją popularność zyskały przede wszystkim dzięki bardzo przystępnej cenie (są to dzisiaj generalnie najtańsze okna na rynku), a także wysokiej estetyce wykonania – sprawdzają się doskonale w aranżacji zarówno nowoczesnej, jak i tradycyjnej przestrzeni. Co więcej – nie ma konieczności ich konserwacji, w związku z czym zachowują swoją funkcjonalność przez długie lata. A jak wygląda kwestia owej funkcjonalności i skuteczności w zatrzymywaniu ciepła? Okna PCV są wyrobami typowo domowymi, sprawdzając się w pomieszczeniach prywatnych, szczególnie w mieszkaniach w blokach – zapewniają odpowiedni poziom ciepła oraz tłumienia hałasu, jednak warto poszukać wysokiej jakości rozwiązań, które będą dobrze ocieplone i w ten sposób nie będziemy musieli martwić się utratą ciepła.

Okna drewniane

Nowoczesne okna drewniane, produkowane przy wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów (nawet drewna egzotycznego, charakteryzującego się ponadprzeciętną twardością!) są dzisiaj synonimem trwałości oraz pięknego wyglądu. Są przede wszystkim produktami naturalnymi, nie wydzielając jakichkolwiek toksycznych substancji w trakcie produkcji albo np. pożaru domu. W dużej mierze przyczyniają się do regulowania wilgotności w pomieszczeniu, zapewniając komfort użytkownikom, a dzięki doskonałym parametrom termicznym i dźwiękoszczelnym, są w stanie dać możliwość spędzania czasu codziennie w doskonałych warunkach. Co więcej – okna drewniane prezentują się pięknie, mogą być dostępne w różnych kolorach i polecane są przede wszystkim do budownictwa rodzinnego, gdzie będą służyły przez bardzo długi czas. Oczywiście wymagają one odpowiednich działań konserwacyjnych, jednak nie są one tak wymagające i czasochłonne jak mogłoby się wydawać.

Okna aluminiowe

Nazywane często specjalistycznymi, trafiają obecnie w gusta najbardziej wymagających użytkowników. Często uznawane są za produkty prestiżowe – nie tylko ze względu na doskonałe parametry techniczne, ale również niezwykłą wytrzymałość i brak konieczności ich konserwacji. Ciepłe profile i przekładki termoizolacyjne sprawiają, że osoby w nie inwestujące zapewnią sobie maksymalny komfort cieplny, natomiast brak potrzeby zastosowania wzmocnień sprawia, że możliwe będzie wykorzystania w nich większych przeszkleń. Dzięki temu bardzo często okna aluminiowe stosowane są w najnowocześniejszym budownictwie, również tym użytkowym.

Podsumowując – wybierz to, co bardziej Ci odpowiada!

Jak widać każdy typ okien ma swoje plusy, a wybierając rozwiązanie sprawdzonej firmy, mamy pewność tego, że niezależnie od typu rozwiązania zainwestujemy w produkt wysokiej klasy. Wiele zależy od tego, gdzie mieszkamy, jakie mamy potrzeby oraz możliwości finansowe.

Więcej informacji - http://dobredrzwiokna.pl/

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61605
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 32975
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31612
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64077
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65466
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23656
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29392
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28913
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24052
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26584
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 12807
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska