Login lub e-mail Hasło   

Skup odszkodowań z oc sprawcy

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://z-ocsprawcy.pl
Z drugiej strony wie, że potraktowano go nieuczciwie i nie chce się pogodzić z zaistniałą sytuacją. Dla takich osób powstał skup odszkodowań. Prowadzą go kancelarie odszkodowawcze
Wyświetlenia: 274 Zamieszczono 01/09/2017

Klienci towarzystw ubezpieczeniowych narzekają na zaniżone odszkodowania.

Skup odszkodowań z oc sprawcy

Najczęściej przyjmują zaproponowane odszkodowanie i deklarują, że nie będą więcej korzystać z usług danego ubezpieczyciela i rozpowiedzą swoim znajomym o nieuczciwych praktykach ubezpieczyciela. Ich postawa nie wpływa na poprawę jakości usług firm ubezpieczeniowych. Pomimo coraz gorszej opinii o ich działaniach nie zaprzestają nieuczciwych praktyk, bowiem zaniżanie odszkodowań zapewnia im zysk.

Uczciwość, spełnienie oczekiwań klient, czy dobre imię nie są cenionymi wartościami. W wielu  sytuacjach klient wykorzysta już wszystkie drogi odwoławcze i nadal nie uzyskał wyższego odszkodowania. Na proces sądowy go nie stać, albo nie ma na niego siły psychicznej.

Z drugiej strony wie, że potraktowano go nieuczciwie i nie chce się pogodzić z zaistniałą sytuacją.

Dla takich osób powstał skup odszkodowań. 

Prowadzą go kancelarie odszkodowawcze. W imieniu swoich klientów – osób poszkodowanych w wypadkach lub ich rodzin negocjują wypłatę z ubezpieczalniami wypłatę wyższych odszkodowań. Są bardzo skuteczne. Pracują w nich prawnicy, rzeczoznawcy, negocjatorzy. Swój sukces zawdzięczają faktowi, że zaniżanie odszkodowań jest nie tylko nieuczciwe, ale również niezgodne z prawem. 

Oferują skup odszkodowań na podstawie umowy cesji.

Poszkodowana osoba wysyła kosztorys otrzymany w towarzystwie ubezpieczeniowym i wszystkie potrzebne informacje: swoje dane osobowe i numer polisy sprawcy. Firma odszkodowawcza analizuje przesłany kosztorys, ustala o ile odszkodowanie było zaniżone, wysyła klientowi swoją propozycję odszkodowania. Jeżeli poszkodowany zgodzi się na zaproponowaną kwotę to zostaje podpisana umowa cesji i pokrzywdzony otrzymuje pieniądze.

System jest prosty, korzystny dla klienta.

Pozwala szybko otrzymać należną dopłatę do odszkodowania i przeznaczyć ją na cele związane z naprawą uszkodzonej rzeczy. Brakujący kosztorys ubezpieczyciel musi dostarczyć pokrzywdzonemu w ciągu dwóch dni. Wystarczy zadzwonić na infolinię ubezpieczyciela podać numer PESEL i adres zamieszkania. Udostępnienie dokumentów z likwidacji szkody na życzenie klienta to obowiązek ubezpieczyciela. Nie może odmówić wykonania tej prośby.

Wiele osób obawia się, że skorzystanie z usług skup odszkodowań pozbawi ich zniżek na własnej polisie OC. Obawy te są bezpodstawne. Skorzystanie z dopłaty do odszkodowania nie ma żadnego wypływu na kolejne umowy OC zawierane z towarzystwem ubezpieczeniowym, nie wpływa na wysokość zniżek, ani na wypłacone odszkodowanie. Dopłata do odszkodowania nie ma również żadnego wypływu na sytuację sprawcy u jego ubezpieczyciela.

Aby móc skorzystać z usługi skup odszkodowań trzeba spełnić jeden warunek – uszkodzony samochód nie może mieć więcej niż 10 lat.Wyjątkiem są samochody ciężarowe, autobusy, pojazdy specjalistyczne oraz samochody luksusowe o dużej wartości. Nie można sprzedać wierzytelności, na którą została zawarta ugoda z ubezpieczycielem. Ugoda z towarzystwem ubezpieczeniowym definitywnie kończy sprawę odszkodowania.  Odszkodowania można sprzedać przez 3 lata od daty powstania szkody, później ulegają przedawnieniu.

Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy sprawca wypadku został skazany prawomocnym wyrokiem sądu, za przestępstwo drogowe, którego skutkiem był wypadek.

Wtedy okres przedawnienia wynosi 20 lat. Warto wiedzieć, że dopłata do odszkodowania to należne poszkodowanemu pieniądze, których samodzielnie nie potrafił wyegzekwować. Zwrot kwoty dla klienta oraz honorarium dla kancelarii są egzekwowane od ubezpieczyciela, najczęściej na drodze sądowej. Ilość sprzedawanych odszkodowań rośnie w ciągu ostatnich lat. Jest to wyraz wzrastającej świadomości klientów o swoich prawach.

Skup odszkodowań to dla wielu poszkodowanych ostatnia szansa na zdobycie odszkodowania w właściwej kwocie, która rekompensuje straty spowodowane szkodą. Odkup szkody gwarantuje gotówkę z góry, bez czekania na sądowe rozstrzygnięcie sprawy. Uzyskane w ten sposób pieniądze są własnością klienta bez względu na wynik rozprawy sądowej między kancelarią  a ubezpieczycielem.

Podobne artykuły


23
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1987
5
komentarze: 0 | wyświetlenia: 2056
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73630
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648278
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15173
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40553
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13162
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17479
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 18740
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23316
24
komentarze: 41 | wyświetlenia: 15093
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 27881
18
komentarze: 6 | wyświetlenia: 3900
17
komentarze: 6 | wyświetlenia: 10905
17
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19368
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska