Login lub e-mail Hasło   

Kosztowne darmowe wycieczki

W ostatnim czasie nasiliły się propozycje (w formie ulotek w naszych skrzynkach pocztowych) udziału w darmowej lub prawie darmowej wycieczce
Wyświetlenia: 2.655 Zamieszczono 11/09/2017

Każdy taki wyjazd do atrakcyjnych miejsc jest połączony z wykładem, prezentacją i sprzedażą produktów po „promocyjnej cenie”. Organizator obiecuje gratisowy transport autokarem, darmowy posiłek, prezent i czas na zwiedzanie, ewentualnie zakupy. Przed udziałem w takich darmowych wycieczkach ze szwajcarską firmą Arriva Swiss, w okolice Berlina przestrzegało nawet Niemieckie Centrum Informacji Konsumenckiej.

.

Sposób postępowania firm chcących wyłudzić od konsumentów pieniądze jest podobny. Wycieczkę obsługuje wynajęta przez organizatora firma transportowa, która dowozi uczestników do wybranej restauracji lub sali wykładowej, gdzie uczestnicy przez wiele godzin są poddawani obróbce, praniu mózgów, podczas których dowiadują się, że bez produktów firmy organizującej wycieczkę, nie można żyć.

.

Żeby nie być gołosłownym, wybrałam się na taką wycieczkę do Międzyzdrojów, zorganizowaną przez wchodzącą na rynek polski firmę Beck Imperial, którą obsługiwała firma Aven Travel. Ponieważ cena za wycieczkę (16,90 zł) z przejazdem w obie strony, z jednodaniowym obiadem, praktycznymi prezentami wydała mi się atrakcyjna, zgłosiłam swój akces. Myślę, że większość z 47 uczestników wycieczki (raczej w wieku emerytalnym) ze szczecińskich Pomorzan, chciała się jeszcze nawdychać jodu nad morzem.

.

Organizatorzy zapewnili wygodny autokar, więc pojechaliśmy. Ale najpierw trzeba było "odrobić lekcje", wysłuchać i obejrzeć prezentację firmy, na którą zatrzymaliśmy się w restauracji – kawiarni przy „rynku” w Golczewie. Tu uczestnicy wycieczki zostali poddani takiemu praniu mózgów przez wykwalifikowanych prezenterów, że pod psychiczną presją gotowi byli kupić niepotrzebne im wcale produkty po zawyżonych cenach.

.

Prezenterzy namawiali nas sugestywnie do kupna blendera za 1410 zł, odkurzacza z filtrem bakteryjnym za 3140 zł i cleaning system za 2890 zł (do zmywania powierzchni sprężoną do 4 atm. parą o temp 120 st. C, posiadający cyklon, chłodzenie i dekompresję), poduszki z lampami bioptronowymi do masażu w cenie 2800 zł, czy promiennika cieplnego z pilotem w cenie 1800 zł. Sama byłam już tak skołowana, że chciałam kupić poduszkę z lampami bioptronowymi do masażu w cenie 2800 zł. Dobrze, że był ze mną mąż, która nie poddaje się takiej zbiorowej histerii i udaremnił zakup.

.

Emeryci i renciści są najwdzięczniejszą grupą (dolegliwości chorobowe), którą można nakłonić do takich zakupów, więc przedstawiciele organizatorów nie próżnowali. Po każdej prezentacji, było promocyjne podpisywanie umów na zakup prezentowanych produktów z możliwością spłaty przez 2–3 lata. Prezentacje trwały od ok. godz. 10:00 do godz. 15:30 i wszyscy uczestnicy wycieczki, mieli już dosyć, bo kurczył się czas na Międzyzdroje.

.

Wszyscy byli już głodni i zmęczeni, więc po spożyciu posiłku (ziemniaki, kotlet mielony, surówka), rozdaniu upominków, kobiety: mop wielofunkcyjny, mężczyźni: kompresor samochodowy, pojechaliśmy wreszcie do Międzyzdrojów. Na zwiedzanie Międzyzdrojów czy posiedzenie na promenadzie lub molu mieliśmy ledwo godzinkę. O godz. 19:00 byliśmy już z powrotem w Szczecinie.

.

Pierwszy raz byłam na takiej wyjazdowej prezentacji i trzeba przyznać podziwiałam prezenterów, którzy z dużą znajomością rzeczy wykonali nam pranie mózgów pod hasłem „zdrowie, jakość, luksus”, aby zachęcić do zakupu właśnie swojego "niezawodnego” towaru. Tylko po co emerytom i rencistom towar „na lata”, jeżeli postęp techniczny idzie lawinowo i to co dzisiaj jest nowoczesne i luksusowe, za kilka lat będzie przestarzałe, nie funkcyjne i o wiele tańsze.

.

Reasumując, firmy znalazły nowy sposób, aby naciągnąć nas na kupno ich produktów, proponując atrakcyjną darmową wycieczkę, na której większość czasu spędzamy pod wpływem manipulacji przez wykwalifikowanych prezenterów. I niestety, nie wszyscy są tak odporni jak mój mąż i darmowa wycieczka może się zakończyć kosztownymi zakupami i prawdziwymi tarapatami związanymi z długoletnią spłatą tych nierozsądnych zakupów.

.

Najlepiej nie korzystajmy z ofert darmowych wyjazdów (jednodniowych wycieczek). Pamiętajmy, że z reguły cena produktów sprzedawanych podczas takich prezentacji wielokrotnie przewyższa ich prawdziwą wartość. Nie wpłacajmy zaliczek, nie podpisujmy umów na zakup i rozłożenie spłaty za produkt na kilka lat, a jeżeli już podpiszemy to pamiętajmy, że możemy odstąpić od niej w ciągu 10 dni.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1597
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 917
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1182
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1199
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 766
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 762
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 461
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1032
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 585
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 733
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 508
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 723
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 995
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  11/09/2017

"Co prawda polskie prawo, nie dopuszcza jeszcze na razie małżeństw jednej płci, ale można przecież żyć razem bez ślubu, zabezpieczając prawnie swoją niezależność we wspólnocie". Masowe przechodzenie emerytów na homoseksualizm w celach oszczędnościowych. A może zaapelować do ministranta Ziobro by zamykał ich do więzienia, albo przynajmniej do policyjnych aresztów. Tam będą bezpieczni i bezgrzeszni. Pięciu na 3 metrach kwadratowych. Za drobną opłatą.

błyskotka błyszczy ...jak chrzęść ....w salcesonie ze świni.
"mam propozycję obywatelskiego rozwiązania tego problemu." którą to propozycję przedstawiam na jakże poczytnym portalu Eioba z 1,5 mln użytkowników ... gdzie co drugi, to posieł co trzeci senator a i kilka kandydatur kreatur znalazłoby się na prezydenta ( Zdisław von Sadow, Żbiku Kostka czy znany wszystkim magister inżynier bohdan ...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzal: jak to jest, że poziom zidiocenia narodu jest wprost proporcjonalny do wydatków na oświatę, kulturę i sztukę.

@Hamilton Starszy: ;-) oświata od kiedy pamiętam , wychowywała głównie pachołków i służalcze gnidy , niszcząc jakikolwiek przejaw indywidualizmu i przedsiębiorczości ...
... kultura to dziś termin , którego chyba sam nie pojmuję ... za dużo by pisać ... a sztuka ? w naszym przypadku , haha przynajmniej w moim ...sztuką jest kurwa nie zwariować , wśród 30 milionowego pogłowia klęczącego, roz ...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzal: ostatnio w kurwizji jeden z dziennikarzy z radością oznajmił, że Polska to jedyny kraj w Europie w którym prezydent, premier, ministranty i prezes największej partii codziennie uczestniczą we mszy świętej. Teraz my NARUT WYPRANY.

@Hamilton Starszy: heh, biorąc pod baczną uwagę, fakt, że ponad 90% bydła ...piśmiennego i ponoć potrafiącego czytać ...choćby propagandowe gazety oraz internety ;-) deklaruje się jako katolicy, wiec trzeba fasadę prokatola pielegnować. Pamiętasz , że Gomułka też klękal na procesjach ... heheh i wiesz doskonale, że gnębili kler, pozabierali sk...nom dośc duzo majątku, choć kur..y dzis odebrali z n ...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzal: No tak, takie teksty powinny trafiać do młodych w szkole, do dyskusji i nauki myślenia, a oni dostaną Antygonę :). A to są już dylematy, bliskie poziomem, tym dyskusjom o zarodku i dyrdymałach o wartościach.

@Dyl Sowizdrzal:
Z tym gnębieniem kleru przez komunę to nie było takie proste. Sprawa była bardziej skomplikowana. Kościół był infliltrowany, stracił mnóstwo przywilejów, co jakiś czas jakiś ksiądz dostał wpier... Byli też tacy, co skończyli gorzej. Nie wiem ilu, bo słyszałem tylko o Popiełuszce. Jako dzieciak oglądałem w kościele zdjęcie jego zwłok. Ale z drugiej strony na przykładzie moje ...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzal: Watykan ma 44 hektary powierzchni. U nas na jednego w sutannie przypada 3 hektary.
Komisja Majątkowa w trakcie swej dwudziestoletniej działalności przywróciła bądź przekazała nieruchomości o powierzchni 65 tys. 705,2 ha. Oprócz tego w wyniku działalności Komisji Majątkowej do osób prawnych Kościoła katolickiego powróciło 490 budynków i lokali oraz skarb państwa przekazał im ...  wyświetl więcej

@pasjonatpl: ;-) tajemnica spowiedzi ...
poszedł chłop do karczmy ...
nachlal się jak świnia ... wiadomo, po pijaku szczery , gdy karczmarz z pejsami zapytał
skąd ma dukaty na alkohol , głupi i bidny chłopina w chwili słabości odparł ...
ukradłem " swemu panu" worek żyta i sprzedałem ..
...
niedziela ...
chłop wytrzeźwiał, jak to ojce nakazywali, tr ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Jak zwykle zajebista riposta.

  eugen,  13/09/2017

Eugen "Na starość tak jak na głupotę nie ma lekarstwa..". Bogaty nigdy nie zrozumie biednego...
Jedno z rozwiązań problemu - pobudować dla tych ludzi osiedle z małych parterowych domków typu tzw M2 z "ochroną obywatelską". Pieniądze ze sprzedaży swoich mieszkań bez problemu zrefundują kupno takiego małego mieszkanka. Starsi ludzie potrzebują spokoju wśród swojego towarzystwa.
Będą wśród swoich i nikomu nie będą zawadzać...

  Hamilton,  13/09/2017

@eugen: no, a jak będą zawierać związki partnerskie jednopłciowe to co prawda po bożemu nie będzie, ale będzie jeszcze taniej. W wieloosobowych związkach mogą sobie pokazywać prostaty albo przepukliny i będzie im lżej.

  eugen,  13/09/2017

@Hamilton Starszy: Ja im nie zazdroszczę wieku i "uciech cielesnych" ale zawsze są potrzebni jako liczny i zdyscyplinowany elektorat wyborczy...

@eugen: Mawiają, że starość się Bogu nie udała ..., choć przyglądając się nieco z innej perspektywy to strach przed nią i ona sama sporo uświadamiają, kiedy właściwie wszystko zaczyna iść pod górkę i coraz trudniej ufać własnym zmysłom, a coraz więcej trzeba ufać najbliższym ... Są motocykliści którzy jeżdżą mając przywiązane głowy stalową linką do szyi tak by sobie zapewnić szybką śmierć, czyżby strach przed starością samotnością, niedołężnością, przed drugim człowiekiem ?

  eugen,  14/09/2017

@pokrzywiony: "Nic nie jest wieczne, nawet diamenty". O starości proponuję zacząć myśleć kiedy skończy się 50 lat - tylko wybór kierunku działania, szkic. Liczyć tylko na siebie, obecnie trudno coś dostać od Państwa za darmo.
Realizację skonkretyzowanych planów zaczynamy z chwilą sześćdziesięciu lat.
Oczywiście staramy się przedłużyć wiek średni o co najmniej 20 lat co nie jest skomp ...  wyświetl więcej

@eugen:
"Normalni po prostu spokojnie zasypiają zadowoleni ze swojej drogi życia i osiągnięć - takich miło wspominać. "
Przykładowo ?
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)Chaplin

  eugen,  14/09/2017

@pokrzywiony: Osobiście nie darzę sympatią cmentarzy i nie zamierzam tam "figurować"...
Rozdrapują i rozszarpują "rany" zamiast je goić. Wędrując po świecie nieświadomie pozostawiamy cząstkę siebie - są to włosy, cząstki paznokci. One tam zostają na zawsze - wieki i wtapiają się w otoczenie. To mi wystarcza.
Energia, która nas otacza zamiast ranić jak cmentarna pozwala szybko pogodzi ...  wyświetl więcej

@eugen: "Osobiście nie darzę sympatią cmentarzy i nie zamierzam tam "figurować"...
Rozdrapują i rozszarpują "rany" zamiast je goić." ... podobnie do tego podchodzę, tylko nie rozsiewamy wyłącznie cząstki siebie w postaci odpadków cielesnych, ale również cząstki własnej osobowości które wgrywają się w pamięć tych których spotykamy na swej drodze życia, myślę że to drugie jest istotniejsze od paznokci, itt ... :)

  eugen,  14/09/2017

@pokrzywiony: Nie wiesz o DNA , to jest nasza matryca może i energetyczna, czytelna w Wszechświecie a nie zapach gnijącego ciała. Do odszyfrowania nadają się też paznokcie...
Niektóre narody uznają za bardzo ważny dokument "informacje" zapisane w łańcuchu DNA, między innymi przynależność do odmiennej grupy ludzi, rasy ...
Zawsze łatwiej jest żyć we dwoje - nawet pies a tym bardziej k ...  wyświetl więcej

@eugen: To słuszne, materia to właściwie uwięziona w przestrzeni energia, obserwując energie Życia, musiałem zweryfikować swój pogląd na energie ..., nasze postrzeganie energii zostało ukształtowane w oparciu o prawa fizyki w której pojęcie energii opiera się na iloczynie 3 składowych, z pominięciem tego najistotniejszego informacji ..., a to powoduje błędne rozumienie funkcjonowania rzeczywistośc ...  wyświetl więcej

@eugen: przed wyborami samorządowymi zupełnie przypadkowo zapadnie decyzja o 500 + dla emerytów.

  eugen,  14/09/2017

@Hamilton Starszy: Powiedzonko - "Im konkretniejszą zorganizujesz akcje tym bardziej udana będzie reakcja"
na artykuł

@eugen: nie lepiej by emeryci sami o sobie decydowali i nie byli uszczęśliwiani przez "obywatelskie" rozwiązania Sadowskich i blyskotki.

@eugen: "Jedno z rozwiązań problemu - pobudować dla tych ludzi osiedle z małych parterowych domków typu tzw M2 z "ochroną obywatelską"." ... Może lepiej dobrze zorganizowaną wioskę ?, na przestrzeni której odbywała by się również wymiana doświadczeń pomiędzy pokoleniami, osiedle zorganizowane w oparciu o dożywanie wyłącznie starych ludzi nie rozwiąże kompleksowo problemów starzenia się ludzi, to b ...  wyświetl więcej

  eugen,  14/09/2017

@pokrzywiony: Ja bym starszych nie odsuwał od ośrodków miejskich, lokował osiedle na granicach miast to zapewni im spokój a jednocześnie możliwość niektórym sprawniejszym dostęp do środowiska miejskiego.
Osiedle czy wioska to nie jest ważne, ale ważne jest to aby nie czuli się odrzuceni i byli objęci opieką i pomocą medyczną. Kogo by było stać to nawet taras z małym ogródkiem kwiatowym z wy ...  wyświetl więcej

@eugen: "Ja bym starszych nie odsuwał od ośrodków miejskich ..." ... przysłowie "Starych drzew się nie przesadza" nie wzięło się z znikąd i stanowi spore wyzwanie do rozwiązania. :)

@eugen: poruszyłeś ciekawy wielowątkowy temat ...
W końcu 2013 r. liczba ludności Polski wynosiła 38,5 mln, w tym około 5,7 mln
stanowiły osoby w wieku 65 lat i więcej. W latach 1989-2013 liczba osób w starszym wieku
wzrosła o prawie 1,9 mln... zważywszy na fakt, iż starsi ludzie to 100% moherowe towarzystwo, na którym żeruje parazit Rydzyk ... stanowią calkiem spory target , gdzie dzisiejsze pisowstwo robi co chce.

Jakakolwiek próba izolowania pewnej kategorii ludności od innych to nic innego jak getto. Pomysł jest dość głupi i brzydko pachnie. Każdy ma prawo tak sobie urządzić starość jak chce i niech tak zostanie. Jeśli jakaś grupa zorganizuje sobie wzajemną pomoc to nic nie stoi na przeszkodzie. Ich wybór. Takie "obywatelstwo" to powrót do PRL.

@Hamilton Starszy: puenta jak zazwyczaj na 100 ;-) popieram

  eugen,  15/09/2017

@Hamilton Starszy: Nie lekceważył bym tej zgodnej w działaniach coraz liczniejszej "grupy ludzi". Wystarczy umiejętnie nią pokierować i pomoc istnieć , w końcu zasłużyli na uznanie i docenienie...
Sami się opowiedzą w jakich warunkach żyją a marzą tylko o godnym spokojnym życiu na starość...

Pomysł może i dobry ale niewykonalny i spóźniony.
Niewykonalny bo na starość ludzie cenią sobie wolność i niezależność. Stają się drażliwi i nieskorzy do ustępstwa i kompromisów (sądząc po sobie).
Spóźniony bo rozwiązanie jest już za progiem.
Uchodźcy tak masowo napływają do Europy bo tu społeczeństwo nie lubi dzieci i starszych osób (tak usłyszałem na YouTube). Nie robią dzi ...  wyświetl więcej

  eugen,  26/09/2017

@Koriolan: O starości należy myśleć kiedy wchodzi się w wiek tzw średni np. po 50-tce
Dzieci mają już swoje rodziny i zazwyczaj nie mieszkają z rodzicami. Zmiana mieszkania na mniejsze ale wygodniejsze dopasowane pod wiek i sprawność a nadwyżka z zamiany pozwoli na spełnienie marzeń albo marzenia...
Mieszkanko zawsze może być ostoją na starość dla dzieci.
Ten trend staje się już widoczny jako najmniej skomplikowany.

bez tej "społecznej" inicjatywy. Ludzie ogólnie, powinni szukać oparcia pośród siebie

@Felicjanna: O starych młodym pisać łatwo,przeczytajcie to co napisaliście tu i teraz w moim wieku,mam 83 lata ,pozdrawiam was wszystkich z ogródka swoich marzę,wiosna w nim już spaceruje

@Szymon Bachir: "O starych młodym pisać łatwo,przeczytajcie to co napisaliście tu i teraz w moim wieku,mam 83 lata ,pozdrawiam was wszystkich z ogródka swoich marzę,wiosna w nim już spaceruje"-my, młodzi również Ciebie, Szymciu pozdrawiamy(Felka Ci nie odpowie, wyjechała)Powiedz mnie tylko jak Ty to robisz, w tamtym roku miałeś 85 lat, w tym 83?Zdrowia i ubywających lat:-)

@Dyl Sowizdrzał: Ano,tak to już jest, widzimy w innych te wady, które sami posiadamy:-)

@Dyl Sowizdrzał: he he, jeszcze tu jestem mój przyjacielu-wybieram się na odwyk, ale nie chcą mnie przyjąć(trzeba mieć na liczniku zero)więc została mnie póki co eiobka:-)A to? Znasz historię i dylematy Stachury?https://m.youtube.com/watch?v=(...)oVKPEdY

@Dyl Sowizdrzał: I jeszcze na koniec:-)https://m.youtube.com/watch?v=(...)uAMkSnA

@Dyl Sowizdrzał: A to dla wszystkich eiobowych staruszków:-) https://m.youtube.com/watch?v=(...)c3Vp6Fo

To niezły pomysł!

@Zdzisław Sadowski: patrz artykuł Zdzisława Sadowskiego: "Jak żyć w kraju, w którym banki dołączyły do lichwiarskiej braci", hahaha - w którym pan Zdziś pisze, że polskie banki pożyczają pieniądze na kilka tysięcy procent.
http://eiba.pl/5Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska