Login lub e-mail Hasło   

Studia z przyszłością, czyli Data Science i Big Data w Zarządzaniu

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie we współpracy z Sages sp. z o.o. uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych. Data Science i Big Data w Zarządzaniu.
Wyświetlenia: 31 Zamieszczono 13/09/2017

Zapotrzebowanie na menadżerów posiadających kompetencje z zakresu Data Science i Big Data w firmach dynamicznie rośnie. Wynika to z faktu, że w dzisiejszych czasach o sukcesie rynkowym przedsiębiorstwa w dużej mierze decyduje umiejętność wykorzystania dostępnych danych w celu optymalizacji procesów biznesowych. Jeśli firma potrafi je pozyskać i, przede wszystkim, wyciągnąć z nich wnioski, wtedy jej szanse na zdobycie przewagi konkurencyjnej rosną. Zbieranie, analizowanie i przetwarzanie danych niesie bowiem ze sobą potencjalnie dużą wartość. Im więcej firm wykorzystuje tego rodzaju działania do zwiększenia swojej przewagi konkurencyjnej, tym bardziej napędza to ogólny wyścig, w którym nikt nie chce zostać w ogonie.

Jak to wygląda w praktyce? W branży finansowej na przykład kluczowe jest analizowanie danych o transakcjach bankowych i wspomaganie decyzji kredytowych, takich jak między innymi wykrywanie nadużyć. Umożliwia to zidentyfikowanie najbardziej podejrzanych operacji i przekazanie ich do dalszej analizy przez człowieka. W marketingu natomiast warto analizować zachowania użytkowników na stronach internetowych, np. sklepów online. Pozwala to między innymi na tworzenie coraz lepszych i bardziej efektywnych systemów rekomendacyjnych podpowiadających klientowi takie produkty, które z dużym prawdopodobieństwem jest skłonny kupić. Analiza danych o sprzedaży, czyli przewidywanie trendów sprzedażowych czy segmentacja klientów umożliwia podejmowanie decyzji wpływających na strategię firmy w zakresie oferty produktowej, czy funkcjonowanie działu handlowego.


Podsumowując, to umiejętności kadry managerskiej i sposób zarządzania specyfikacją projektów big data i data science stanowią o przyszłym sukcesie. Składają się na to właściwe zrealizowana transformacja biznesowa, skuteczne sposoby pracy działów Data Science, adekwatna struktura organizacyjna oraz wysoka świadomość managerów co do tego jakie są dostępne możliwości i jak właściwie definiować cele .

Studia są skierowane do średniej i wyższej kadry managerskiej z co najmniej 6-letnim łącznym stażem zawodowym przede wszystkim z obszarów marketingu, finansów, IT, zarządzania łańcuchem produkcji, HR i zarządzania strategicznego.

Kadra dydaktyczna składa  się z osób z wieloletnią praktyką w pracy w dziedzinie Big Data i Data Science oraz szkoleń z dziedziny IT, a także z zaproszonych gości pełniących funkcje managerskie  w różnych branżach.

RAMOWY PROGRAM STUDIÓW:

  1. Wprowadzenie do Big Data i Data Science
  2. Statystyka
  3. Podejmowanie decyzji w oparciu o dane: Metody
  4. Podejmowanie decyzji w oparciu o dane: Narzędzia wizualizacji i Business Intelligence
  5. BigData – Strategia, wdrożenie, transformacja przedsiębiorstwa
  6. Infrastruktura Big Data i zarządzanie danymi
  7. Zagadnienia bezpieczeństwa danych
  8. Studium Przypadku
  9. Seminarium projektowe

Rekrutacja na studia Data Science i Big Data w Zarządzaniu na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie trwa do 15 września 2017 roku.

Więcej informacji:

http://www.kozminski.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/studiapodyplomowe/kierunki/data-science-i-big-data-w-zarzadzaniu/o-studiach/?L=%2F

Podobne artykuły


16
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1877
15
komentarze: 22 | wyświetlenia: 2910
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1659
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2261
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2265
8
komentarze: 25 | wyświetlenia: 164
8
komentarze: 13 | wyświetlenia: 2789
7
komentarze: 41 | wyświetlenia: 1830
7
komentarze: 89 | wyświetlenia: 282
7
komentarze: 30 | wyświetlenia: 2656
7
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1121
123
komentarze: 51 | wyświetlenia: 137248
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska