Login lub e-mail Hasło   

Naga prawda o Krzyżakach.

Jeżeli uważasz, że telewizja kłamie, że w książkach nie ma prawdy, Koniecznie zweryfikuj to.
Wyświetlenia: 162 Zamieszczono 20/09/2017

Było ciepłe popołudnie, król Jagiełło właśnie kończył pisanie SMS-a „.... tak więc drogi Witku, dzięki za pomoc w potyczce z Krzakami ależ daliśmy im w p... (w pieprz), siemka, pozdrowienia dla małżonki”


Król odłożył telefon, pociągnął spory łyk wina z wielkiego złotego kielicha.
- Dawać mi tu tego naszego kronikarza, no jak mu tam?- Donośnym głosem zawołał król.
- Henio Sienkiewiczowski – odpowiedział szybko służący – Już po niego lecimy Wasza Wysokość – dorzucił wysoki sługo i szybko zniknął za drzwiami.
Po kilku minutach wbiegli: Służący i mężczyzna średniego wzrostu z hiszpańską bródką, zwaną podówczas, „Gdy masz bródkę na Hiszpana, panna wyrwie ciebie sama”. Młodzian ukłonił się głęboko.
- Heniu, Heniu-zaczął Król pośpiesznie – Dałem ci 500 + dukatów na stworzenie powieści o moich bohaterskich czynach na polach Grunwaldu.
- O tak Panie jestem Waszej Wysokości szalenie wdzięczny za zaufanie, jakim mnie Wasza Wysokość obdarzył. Wysłałem już pełna wersje na mejla Waszej Wysokości, jeżeli dobrze pamięta, to był adres Jagiello1@azot.pl, czy dotarł?
- Tak dotarł, ale mam szereg zastrzeżeń. Po pierwsze tytuł „Krzyżacy, rodacy czy nie rodacy”. To nie może być coś takiego, tytuł musi być krótki prosty, a nie jak rozprawa naukowa, książka ma podobać się ludziom, a zwłaszcza młodzieży.
- Ok, to może „Czy Krzyżacy to cwaniacy?”
- Lepsze, ale jeszcze popracuj nad tym – powiedział król – Haniu, a postacie jakie masz, są nie do zaakceptowania. W książce nie mogą być sami faceci. Co na to feministyczne organizacje w Królestwie?
- Panie ależ tam są kobiety.
-Babcie klozetowa w Malborku to nie postać to epizod, tam ma być gorąca miłość, namiętność. Może być trochę scen rozbieranych, gdzie latają części odzieży takie jak chustki i powiedzmy niech mówi tamta laska „Mój ci on, mój ci on... „– wykrzyknął z wypiekami Jagiełło.
Po chwili ochłonąwszy trochę, dodał.
- Nich jest jeszcze jakaś laska, no powiedzmy dla odmiany brunetka i niech robi cuda, z powiedzmy no orzechami... – rozmarzył się król.
- No i postacie męskie też trzeba trochę zmienić. Ostatnio Zawisza pożyczył mi powerbank więc mogę na nim polegać, a niech ma i niechże też będzie w powieści, i, mimo że jest Czarny, niech będzie białym bohaterem.
- Natomiast – ciągnął dalej władca – Zbyszek z Wygwizdowa i Maćko z Wygwizdowa Dolnego mają niedobre imiona, znaczy Zbyszek i Maćko mogą być, ale nich, że są z na przykład ` czy też z Dzielni, coś tam wymyślisz i zmienisz im tę miejscowość.
- A na koniec najważniejsze, jak wiesz, nie lubię tego ministra od zdrowia tego Radziwiłła, pięknie, żeś go obsmarował w „Potopie”. Niech tez będzie dla moich inteligentnych poddanych wskazówka, że gdy jeden z bohaterów okrutnie pokaleczony przez Krzyżaków, nie będzie mógł nic mówić i jak napotka innych, to będzie robił krzyż na piersi. Od razu ci inteligentni poddani będą wiedzieli, że chodzi o służbę zdrowia i że to ona im to zrobiła na czele z Radziwiłłem.
- No to Heniu, działaj, działaj, ja natomiast zajmę się rządami.
Wyszedł szybko pisarz, natomiast król pogrążył się w zadumie nad niewiastami nad chustkami i nad orzechami, tak się zamyślił, że wkrótce zasnął.

Jeżeli jesteś zainteresowany, jak naprawdę było po stronie przeciwnika, zapraszam tu.

Podobne artykuły


24
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1778
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1594
16
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1484
15
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1954
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1057
14
komentarze: 1 | wyświetlenia: 976
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 679
14
komentarze: 23 | wyświetlenia: 1263
13
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1162
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 798
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1211
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 939
13
komentarze: 14 | wyświetlenia: 401
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1001
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska