Login lub e-mail Hasło   

Unia spienięża polskie maszyny

Najbardziej na dotacjach korzystają młodzi rolnicy, którzy spełniają określone wymogi. Ci, którzy wymogów nie spełniają coraz częściej sięgają po kredyty bankowe lub fabryczne.
Wyświetlenia: 788 Zamieszczono 24/09/2017

Obecnie sprzedaż maszyn cieszy się cały czas tendencją zwyżkową. Unijna pomoc ma coraz większy wpływ na modernizację szczególnie małych i średnich gospodarstw. Rejestracja nowych ciągników w pierwszym kwartale bieżącego roku wynosiła prawie dwa tysiące, to duży wzrost względem roku 2016. Największym zainteresowaniem rolników w pierwszych miesiącach roku cieszyły się maszyny New Holland i odpowiednio – Zetora, Kubota, Deutz Fahr i John Deere. Najwięcej maszyn kupowali mieszkańcy województwa mazowieckiego, wielkopolskiego oraz podlaskiego.

Rynek maszyn osiąga rekordy w trakcie żniw

W lipcu na rynku nastąpiło duże ożywienie, rolnicy chętnie kupowali nie tylko ciągniki, ale także pługi, agregaty oraz siewniki zbożowe. W sierpniu tego roku zarejestrowanych zostało prawie 800 nowych maszyn, analogicznie w tym samym miesiącu w roku ubiegłym maszyn było około 640. Producenci i pośrednicy w handlu maszynami przyznają, że połowa transakcji odbywa się przy wykorzystaniu unijnych dotacji.

Polski rolnik zaczyna doceniać maszyny używane

Nie wszystkich rolników stać jednak na nowe maszyny. Rozwiązaniem mogą być zatem dotacje lub wybór maszyn z drugiej ręki. Okazuje się, że z tym drugim rolnicy nie mają problemu i coraz chętniej decydują się na kupno używanego sprzętu rolniczego. Zwiększone zainteresowanie tą kategorią transakcyjną zauważyli też założyciele serwisu giełda rolna - ceny rolnicze. Nic w tym dziwnego, skoro nowa maszyna kosztuje około 200 tys., a używana 40 tys. Dlatego zdaniem rolników warto inwestować w maszyny używane importowane zwykle z zagranicy. W pierwszym kwartale obecnego roku zostało zarejestrowanych prawie pięć tysięcy używanych maszyn, to o ok. pięćset sztuk więcej niż w roku poprzedzającym. To sprawia, że rozkwita także biznes części zamiennych czy branża oponiarska – wymiana opon to priorytet po dokonaniu zakupu maszyny używanej. Rolnicy decydujący się na zakup używanych zwykle wybierają ciągniki rolnicze o zakresie mocy między 70-130 km, a ceny ciągników nie przekraczają wówczas kwoty 90 tys. zł.

giełda rolna - ceny rolnicze

Podobne artykuły


17
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2189
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 899
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1559
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 974
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 472
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1325
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1037
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 1022
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 733
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 733
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 672
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 278
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 609
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1007
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 553
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Jonas  (www),  24/09/2017

Mimo, że chętnie kupujemy zagraniczne maszyny to marka Ursus nadal przoduje

Unie dotuje zakup maszyn, a nie spienięża. Spienięża się maszyny w celu uzyskania gotówki. Przeczytają to Lipski i Kajstura i narobią plotek.

@Hamilton Starszy: "Unie dotuje zakup maszyn" ... literówka, pewnie ma być "Unia dotuje zakup maszyn" ?

@pokrzywiony: jakiś ty q akuratny. Złapałeś mnie, napisz donos. Najlepiej powołać komisję sejmową i sprawę wyjaśnić. Ty pilnuj sąsiadów, bo sobie coś kupią, albo spieniężą i nie będziesz wiedział.

@Hamilton Starszy:
"jakiś ty q akuratny. Złapałeś mnie, napisz donos. Najlepiej powołać komisję sejmową i sprawę wyjaśnić. Ty pilnuj sąsiadów, bo sobie coś kupią, albo spieniężą i nie będziesz wiedział."
...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Donos
"Donos, denuncjacja – poufne lub tajne (anonim) pismo oskarżające daną osobę l ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: ty rzeczywiście masz alzheimera. Szczekasz o tym już 31 raz. Ty zgłaszasz - ja czekam. Doucz się zasad, bo klepiesz bez sensu już prawie miesiąc.

@Hamilton Starszy: Powtarzam to za każdym razem kiedy piszesz na mnie "kapuś", "donosiciel" przecież to ty cały czas powtarzasz, a ja cierpliwie cię koryguje, zapyziały bucu.

@pokrzywiony: nie ściemniaj. Wiesz o co chodzi i rżniesz głupa.

@Hamilton Starszy: Nie wiem, wyjaśnij to ?

@pokrzywiony: zapytaj admina

@pokrzywiony: zrobiłem sobie skany, gdzie oskarżasz mnie o kradzieże, oszustwa i morderstwa. O języku menela nie wspomnę, też tego się nazbierało. O chamstwie w stosunku do kobiet. Nie tylko Liwy. Chętnie z tobą pogawędzę przed sądem uperfumowany moralnie cwaniaczku.

  liwa,  24/09/2017

@Hamilton Starszy: został już zgłoszony, czekam na zablokowanie, może (ip) na stałe...

@Hamilton Starszy: "zrobiłem sobie skany, gdzie oskarżasz mnie o kradzieże, oszustwa i morderstwa. " Ja też mam skany. :)

@liwa: Mam nadzieję że też napisałaś, by mnie stąd ostatecznie usunął. ?

  liwa,  24/09/2017

@pokrzywiony: chamstwo, jakie ty uprawiasz na eiobie, powinno cię samoistnie zniszczyć, ale to trzeba mieć mózg, tu już go nie masz; sam się usuń. .. szkoda słów...

@pokrzywiony: Nie wątpię. Pogadamy przed sądem.

@liwa: i co z tego. Wróci jako wykropkowany, wyprostowany albo jakiś inny zdezelowany i będzie truł. Ratlerek w 20 dni naszczekał 235 razy. Uciekł ze schroniska.

@liwa: Chamstwo ?, przez wiele lat sączysz na mnie swoją nienawiść, rozumie że możesz mieć jakiś żal, ale przez tyle lat, niczego złego ci nie zrobiłem, to ty uparcie dążyłaś do tego bym stracił cierpliwość ..., toczyliście tu jakieś gierki wkręcając w nie postronnych ludzi, nie można być pewnym kto pisze prawdę, a kto nie bo gierki są ważniejsze od wartości życia. Nie jestem odpowiedzialny za two ...  wyświetl więcej

  liwa,  24/09/2017

@pokrzywiony: hahahaa, hahaahhaaaa... :))) idź się lecz, może jakiś dobry medyk da ci szansę na wypróbowanie nowych leków na psychozy, jesteś chory na głowę dość poważnie, rokowania na życie - ostrożne...
nie zwracaj się już do mnie, jesteś dla mnie zbukiem...

  liwa,  24/09/2017

@Hamilton Starszy: jeśli zablokuje ip z którego pisze, to będzie musiał zmienić wifi albo kartę, albo modem (nie wiem co on tam ma) , nie jest ważne... spotkałam w swoim życiu wielu debili, żaden nie wyciągał wniosków i niczego nie nauczył się z rad, jakie dostawał... psychol nie wie, że jest chory, nieświadomy swojej ułomności, wpada w samozachwyt i próbuje wywrzeć presję na innych, bo mądrość wydaje mu się zagrożeniem...

@liwa: "jesteś dla mnie zbukiem..." ... tak jak ty dla mnie, zepsutym powietrzem.

@pokrzywiony: wszyscy są źli, podstępni, chamscy. Ja jestem złodziej, morderca, oszust i w zaciszu domowego ogniska biję żonę. I Kajstura - krzywa ogóra - ostoja kultury, uczciwości, rycerski wobec dam jak naćpany alfons. Przestań już kajsturzyć i bajdurzyć. Jesteś szuja i kawał chama. I to jest do u d o w o d n i e n i a . Ty nawet nie wyobrażasz sobie ile tego twojego tałatajstwa jest. Teraz rozumiem dlaczego tak zmieniałeś nicki, ale już nie uciekniesz.

@Hamilton Starszy: "Jesteś szuja i kawał chama. I to jest do u d o w o d n i e n i a ." ... wzajemnie :) Tobie wolno obrażać, ale ciebie to już nie, ty możesz popełniać błędy, ale inni nie. Po za tym poczytaj sobie dokładniej to co się do ciebie pisze. Tobie wolno lawirować tekstem, ale już innym nie. A to oznaki faryzeusza, teksty wymierzone na efekciarstwo są wskazaniem na kabotyna, a groźby kar ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: na twoim miejscu nie byłbym taki pewny siebie. Pokazałem te materiały mojemu prawnikowi. Rozczaruję cię, swoimi bredniami o groźbie karalnej możesz się podetrzeć, natomiast publiczne insynuacje kradzieży, oszustwa, morderstwa i przemocy domowej to coś co może cię dupku sporo kosztować. Mam zaprzyjaźniony dom dziecka. Bardzo chętnie wygrałbym z tobą 10 tys. dla tych dzieciaczków. Działaj. Czekam z utęsknieniem na pozew.

  vivi91,  24/09/2017

Smutno mi jest czytać to co od lat dzieje się w tym miejscu. Zaczęłam właściwie TU pisać.
Żałuje, że straciłam tak wiele czasu i zawiodłam się na osobach, którym ufałam. Ale taka jest specyfika internetu.
Cieszę się, że teraz patrzę na to z dystansem, bez emocji i życzę wszystkim, aby znaleźli radość i spełnienie w realnym świecie. Bo ten na eiobie nie jest wart niczego

@VIVI.: Już kiedyś pisałem o tym, jak zawodna jest jest wiara w człowieka ze wszystkimi jego ograniczeniami ..., może dlatego że od ludzi wymagamy tyle samo co od Boga, gdy jako ludzie zaczynamy się od niego odwracać chcemy swoją wiarę lokować w ludziach tak samo ułomnych jak my sami ? Bez Bożej woli nigdy nie osiągniemy doskonałości jaka oczekujemy od Boga, nie rozumiemy większości tego co się z ...  wyświetl więcej

@VIVI.: czasem tak w życiu bywa, aby nie dać się zagryź psu trzeba go odgonić kijem. Po co zagryzionemu radość i spełnienie.

@pokrzywiony: aleś się hipokryto zrobił nagle pobożny. I jak ci na sercu leży dobro ludzi i kryzys wiary. Q... i te upadające imperia. Śliń się, śliń.

@Hamilton Starszy: Jestem pobożny i co z tego ? , i tak niczego nie zrozumiesz, wydaje ci się że wiesz wszystko najlepiej i duraczejesz.

@pokrzywiony:I ta twoja pobożność ci nie przeszkadza być tak skrajnie chamskim wobec kobiet. Posądzać innych o kradzieże, oszustwa, morderstwa i przemoc domową. Taka pobożność to właśnie faryzeuszostwo. Tak chętnie tym szermujesz. Przypisujesz innym wszystkie swoje negatywne cechy. To się nazywa w psychologii projekcja. Ty chyba sam siebie nienawidzisz i nie możesz znieść.

@Hamilton Starszy: "I ta twoja pobożność ci nie przeszkadza być tak skrajnie chamskim wobec kobiet. "
Uściślijmy, narobiono tu tyle zamieszania i hejtu że nie można awatarów intranetowych traktować poważnie jak osoby, namnożyło się ich tu tyle żeby wywierać naciski na innych użytkowników. Nie mam najmniejszych podstaw by uznać liwę jako kobietę czy osobę, a skąd wiadomo czy to nie twój klon ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: nie ściemniaj. Ile miałeś nicków? I ty masz czelność oskarżać mnie, że mam ileś tam kont i beblesz o atawarach i innych pierdołach. Ja nie wiem czy można obrażać atawary i czy można je oskarżać o kradzieże, oszustwa, morderstwa i przemoc domową, ale sąd na pewno wie i niech się wypowie. I jeszcze jedno. To nie prawda, że tu nie można pogadać. Można, ale nie z tymi co zaczynają dyskus ...  wyświetl więcej

@Hamilton Starszy: Ten co zablokowany i teraz ten co mam, tak samo mogę ciebie podejrzewać o wiele nicków, zaraz, zaraz, a czy oby liwa i kolo to nie twoje awatary ? Nie widzisz co się tu dzieje od lat ? No chyba że to twój styl gry ? Jak można mieć do ciebie jakiekolwiek zaufanie, skoro na wskazanie ewidentnych błędów jakie popełniłeś reagujesz agresywnie, albo arogancko. Przecież po tym widać jaki masz charakterek.
Masz problem, nie umiesz się przyznawać do błędów.

@pokrzywiony:facet nie wq mnie. Od 2 tygodni nie ma dnia byś nie piszczał co mi zrobisz za rzekome groźby karalne. Teraz twierdzisz, że to ja cię straszę sądami. I jeszcze będziesz pierdolił, że to ja mam taki charakterek. Co z ciebie za szuja maruda.

@pokrzywiony:nie mam ani siły ani ochoty na szczekanie z tobą ratlerku. Niech się tobą zajmie admin i sąd.

@Hamilton Starszy: "facet nie wq mnie. Od 2 tygodni nie ma dnia byś nie piszczał co mi zrobisz za rzekome groźby karalne."
...
Masz schizę, niczego takiego nie pisałem, pisałem że jesteś zgłoszony tylko tyle, to co napisałeś uznałem za groźbę karalną, choć takie kwestie lecą już z automatu. Żebym przestał obrażać wystarczy jak zaczniesz gadać jak człowiek, nie jak pan i władza manife ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Czekam na decyzję admina i w niedalekiej przyszłości sądu. Na koniec wróćmy jeszcze do sedna spraw.
- obaj mamy różne poglądy i mamy do nich prawo,
- i ja i ty bronimy swoich racji i też mamy do tego prawo,
to teraz wytłumacz mi dlaczego :
ja jestem bandytą, złodziejem, oszustem, biję żonę i mam problem, bo nie chce się przyznać do jakiś tam błędów,
...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: na ringu stoi dwóch pięściarzy. Zaczynają rundę. Obaj zadają sobie ciosy zgodnie z regułami walki. Jeden z nich jest z tego powodu bandytą, złodziejem, oszustem, mordercą, a drugi uczciwym, głęboko wierzącym, yntelygentnym jak ty obywatelem. He he he. Zeskanuj. Masz dowód, że ci grożę.

@Hamilton Starszy: Nie napisałem że jesteś, tylko że tak się zachowujesz, a to spora różnica ... Ulegasz takim samym przeinaczeniom jak każdy człowiek, wyrywasz z kontekstu słowa na które jesteś uczulony i na nie reagujesz. Jak ci ktoś wskazuje błąd to wystarczy sprawdzić, czy przypadkiem nie ma racji zamiast atakować rozmówcę i na siłę udowodniać swoją racje, wszyscy jesteśmy ludźmi omylnymi i mi ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: o tym wszystkim opowiesz przed sądem. Sąd ma obowiązek cię wysłuchać, a ja nie. muszę. Wystarczy mi ostatnie 2 tygodnie. Zeskanuj. To ewidentny dowód, że rzuciłem się na ciebie z pięściami przez internet i byłeś przerażony agresją Chciałbym ci przypomnieć, że sądy to twój pomysł, nie mój. Sam pisałeś, że to obywatelski obowiązek. A ja chcę być tak porządnym obywatelem jak ty, a nie tylko złodziejem, bandytą i oszustem.

@Hamilton Starszy: "na ringu stoi dwóch pięściarzy. Zaczynają rundę. Obaj zadają sobie ciosy zgodnie z regułami walki." ... no jasne, a tobie, to tylko bijatyki w głowie, wydoroślej. :)

@pokrzywiony: Albo "na ringu stoi dwóch pięściarzy. Zaczynają rundę. Obaj zadają sobie ciosy zgodnie z regułami walki." ... aż do momentu kiedy to jeden zadaje cios poniżej pasa, a za odpowiedź kilkunastu regulaminowych ciosów , podaje przeciwnika do sądu. Fajne historyjki można z tego wyprowadzić. :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska