Login lub e-mail Hasło   

„Kołczing” level Praga Północ

„Kołczingi” i rozwoje duchowe są dobrym sposobem na zarobienie pieniędzy. Dlatego są częstym miejscem zarobkowania dla szarlatanów i pozerów :)
Wyświetlenia: 1.999 Zamieszczono 25/09/2017

Obok psychologów pomagających ludziom w ich problemach są też tacy, którzy przeczytawszy kilkanaście książek powtarzają jedynie zawarte w nich słowa. O ile jeszcze naprawdę uczą się rozmawiać z ludźmi i o ludziach można przymknąć oko. Gorzej, gdy narzucają innym własne zdanie pod pozorem własnej, pozornie ogromnej wiedzy będącej w rzeczywistości zlepkiem swoich kompleksów i traum.

Powstaje wtedy twór, któremu bliżej do tragifarsy, w której młodzieżowa „beka” miesza się z poczuciem niesmaku i przeświadczeniem, że „kołcz” to tak naprawdę chcący zarobić na frajerach cwaniaczek :)

O przykłady łatwo, ale ja chciałbym przedstawić jeden niemal drastyczny. Nie podam imienia, nazwiska, strony, bo chodzi jedynie o pokazanie mechanizmu manipulowania ludźmi i tego jak ci ludzie sami z siebie dają się wkręcać. Można ich żałować, można się z nich śmiać, można nie rozumieć.

Nasz bohater mając pod czterdziestkę, tkwi w Internecie od ponad dziesięciu lat. Stworzył jedną, potem drugą, potem trzecią, potem czwartą stronę, zapłacił grube pieniądze za wydanie swojej książki, która nie cieszyła się żadnym powodzeniem. Przerzucił się zatem na wersje PDF, które sprzedaje za grube pieniądze nazywając siebie pisarzem. Potem założył swoje forum, gdzie uczy między innymi jak pisać po polsku. Nie przeszkadza mu to robić błędy ortograficzne typu „wziąść” lub „europa”. Jego podwórko, jego zabawki :)

Jakiś czas temu otworzył kanał na youtube, gdzie powtarza po kilka razy wszystko to, co już kiedyś napisał. Ponieważ sam niczego nie przeżył to pozostaje mu powrót do czasów, gdzie zapraszał kobiety na "Sympatii" na seks. Czasy te już minęły, ale o tym trochę później. 

Właśnie kobietami zajmuje się nasz bohater najczęściej. Że są „ZUE”, że niszczą, że wylądować przez nie można pod mostem. Taka retoryka znajduje dużo odbiorców, szczególnie, że „kołcz” w mistrzowski sposób opanował odwracania kota ogonem. Nie spotka się u niego przemocy wobec kobiet, zdradzania przez mężczyzn, a wszystkie złe cechy przypisywane są zawsze kobietom.

I teraz najciekawsze. Nie byłoby w tej retoryce nic dziwnego, gdyby nie to, ze „kołcz” dziewiąty rok mieszka, gości się u kobiety, która go utrzymuje. Jest to starsza, sześćdziesięcioletnia, schorowana kobieta, której „kołcz” pomógł kiedyś pozbyć się jej własnej „rodziny” po czym sam wygodnie usadowił się w jej dużym domu. To ona płaci za wodę, prąd, ogrzewanie i podsuwa mu obiadki pod nos. Naszemu „kołczowi” umyka ten fakt w częstych opisach własnego „sukcesu” i niezależności od kobiet.

Co na to jego poplecznicy? Tu też panuje niespotykana na szeroką skalę ślepota, której powodem mogą być bany, które „kołcz” rozdaje” za niewygodne pytanie lub sugestię. Z psychologicznego punktu widzenia wygląda to tak, że ludzie dla świętego spokoju nie pytają o nic, a tylko przytakują utwierdzając się w poczuciu własnej zaj!@#$$ :) W ten sposób wśród mających głos na jego stronach pozostaje grono podlizujących się biernych, miernych ale wiernych zamkniętych w twierdzy własnych ciasnych przekonań, którzy co oczywiste, uważają się za jedynych znających prawdę o życiu.

Są też inne aspekty tej tragikomicznej sytuacji, bo „kołcz” mający monopol na jasnowidztwo od razu po akcji niesubordynacji dokleja niesubordynowanemu „gębę” hejtera, trolla etc. etc. . Ponieważ wcześniej zwykle poznaje jego dane osobowe to bywało nawet, że straszył ich sądami. Tak to pozostali widzą, że też mogą być wywaleni pod byle pretekstem. Siedzą więc cicho, albo pobekują jak stado potulnych baranów.

Nasz bohater cierpi na chorobę. Niestety nikt nigdy nie stwierdził tej choroby, bo „kołcz” nie chodzi do obiektywnych lekarzy, ale do znajomych swojej sponsorki. Nie leczy się zatem. Dziwnym zbiegiem okoliczności choroba nie przeszkadza mu wcale w jeżdżeniu motorkiem po okolicy i w całkiem wygodnym życiu. Wstydliwa choroba jest też wspaniałym pretekstem do tego, by nie zajmować się żadną w pełni legalną pracą. Za to „kołcz” nazywa pracą nagrywanie codziennych audycji na youtube, za co zbiera datki, pieniądze przysłane za książki w pdf i gadżety. Oczywistym jest, że są to pieniądze zebrane na czarno, bez uiszczania uczciwego podatku dochodowego, podatku VAT i żadnych obciążeń z tytułu ubezpieczeń społecznych. „Kołcz” uważa się jednak za polskiego patriotę i osobę uczciwą płacą najniższy z możliwych podatek od dotacji.

By dopełnić tego obrazu „kołcz” raz oznajmia, że jest chory, a innym razem, że był chory.

O manii prześladowczej i zarażaniu nią innych ludzi można napisać  całkiem ciekawą pracę z zakresu psychiatrii. A wszystko to dotyczy przypadku „kołcza” biorącego 1000 złotych za 45 minut rozmowy na skype (sic!). Niestety, żadna z jego metod leczniczych nie doczekała się rozpowszechnienia. Może dlatego, że on sam od lat je stosuje, a wciąż nie może pozbyć się traum, kompleksów, stresów i lęków. Nie dość, że jego „porady” zaczynają się od serii katastrof, w których rodzina zniszczy, kobieta zniszczy, przyjaciele zniszczą, Kościół zniszczy, polityka zniszczy, reklama zniszczy to jeszcze w propaguje noszenie ze sobą gazu pieprzowego na złych ludzi, którzy chcą go zawsze atakować.

„Kołcz” często mówi i pisze o zdrowym jedzeniu, wyzbyciu się ciągot do alkoholu, ciastek, słodyczy. Co jakiś czas ogłasza, że się będzie odchudzać. Robił to rok, dwa, trzy lata temu. Nie przeszkadza mu to wcale sączyć piwo przy nagrywaniu czegoś na swój kanał lub chwalić się na zdjęciach jedzonym kebabem („te biedne zwierzęta!”) lub snickersem. Co na to poplecznicy? Muszą się przyzwyczaić  :)

Podobnie muszą się przyzwyczaić do tego, że ich „kołcz” uchodzący za znawcę psychiki kobiet nigdy nie był w poważnym związku, a swoją „wiedzą” czerpie z rozmów z informacji internetowych pokroju „faktu” („Kobieta mnie biła!”), rozwodnikami lub chłopcami narzekającymi, że ich dziewczyna źle na nich spojrzała. W świecie „kołcza” oznacza to, ze każda kobieta jest taka i dlatego trzeba się od nich trzymać z daleka. I znowu starsza, schorowana kobieta, płacąca za wodę, prądc, ogrzewanie i jedzenie „kołcza” jest pomijana :)

Kolejna ciekawostka jest taka, że „kołcz” nie uprawia seksu.

Nie byłby sobą, gdyby do tego przymusowego celibatu nie dokręcił powodu. Jest nim strata ważnych dla organizmu mężczyzny substancji mineralnych (autentyk!). Prawda jest nieco bardziej banalna, bo goszcząc się latami u jakiejś kobiety nie może żadnej dziewczyny zaprosić na seks, a kiedy wraca do swojego miasta i swojej kawalerki to żadna kobieta go nie chce, mimo usilnych prób. Jak tego nie zauważają jego poplecznicy? Nie wiem :)

„Kołcz” odnosi sukces. Jest taka kategoria ludzi, którzy uważają, że słowo sukces dotyczy tylko ich. Inni nie, tylko on! „Kołcz” sukces chyba utożsamia z rozwojem duchowym. Chyba, bo zbyt często a to porównuje się z innymi, a to marzy o samochodzie jako symbolu statusu, a to pokazuje co sobie akurat kupił. Pamiętajmy wciąż, że żyje na koszt kobiety. 

Oprócz deklaracji i słów o rozwoju duchowym trudno dostrzec go w samym „kołczu”. Jego żarty to poziom wczesnego gimnazjum, obsesje analne, podteksty seksualne powtarzane bardzo często powodują, że czytający lub słuchający mają prawo nie wiedzieć czy są na stronie „patola” czy uduchowionego „kołcza”. Słowa "kasa", "darowizna", "datek", praca" odmieniane jest przez wszystkie przypadki :)

O ile nie mam specjalnych uwag do psychologów prowadzących działalność gospodarczą to przedstawiony tu „kołcz” jest przykładem wyciągania pieniędzy bez należytej wiedzy, wykształcenia („kołcz” nawet matury nie ma) i poczucia odpowiedzialności za własne słowa i czyny.

 

Z punktu widzenia strzyżonych baranów najczęściej dostrzega się to, co chce się dostrzec, bez patrzenia głębiej i logiki. „Ofiary” manipulatorów i „kołczów” dają się łapać na pojedyncze frazy typu „bądź sobą”, „nie zważaj na innych”.

Sami tworzą wokół siebie twierdzę, poza którą wszyscy to wrogowie, nie rozumiejący głębokich treści, siedzący w matriksie. I znowu umyka gdzieś logiczne stwierdzenie, że niejeden „kołcz” i jego poplecznicy siedzą od rana do nocy przed komputerem podniecając się niezdrowo subami i subsami, dyskutują, marnotrawiąc czas na zbitki banałów, które za tydzień znikną przysypane innymi banałami.

A skąd to wszystko o „kołczu” wiadomo. Sam o tym pisze! Tylko, że trzeba czytać i słuchać ze zrozumieniem, zastanowić się logicznie nad tym dlaczego się coś mówi, co się powtarza, porównać z tym, co było wcześniej, znaleźć mechanizmy postępowania „kołcza” i schemat zarabiania na frajerach kupujących te same, powtarzane po innych treści :)

Nie mam złudzeń, że takich „kołczów” jest więcej, często bardziej popularnych i znanych. Zanim wyciągną rękę po datki, przedstawią się jako duchowy mistrz, znany pisarz, dobrze jest pomyśleć jak żyją i czy tak naprawdę nie chodzi im tylko o wygodne życie w zamian za słowa, które można przeczytać na byle jakim demotywatorze. 

 

Gdyby komuś z Was przyszło na myśl krytykować „kołcza” niech wie, że krytykujący od razu zostanie napiętnowany w twierdzy. Na pewno zostanie głupcem, nie rozumiejącym złożoności życia i wiedzy „kołcza”. Może też stać się na przykład posiadającym setki multikont facetem, który dziesięć lat temu napisał „kołczowi” co myśli o jego twórczości, a czego rozwinięty duchowo „kołcz” do dzisiaj nie może przetrawić. Tak, to nie jest pomyłka, dziesięć lat marzący o pokazywaniu innym jak żyć przeżywa fakt skrytykowania go w Internecie!

Jak już widziałem, a przykładów są dziesiątki, w tym bełkocie nic nie będzie się trzymało logiki, ale nie liczcie na nią ani na żadne normalne odpowiedzi. Mistrzostwo świata w odwracaniu kota ogonem! 

Nie próbujcie wtedy się bronić, tłumaczyć, wyjaśniać. Jak w każdej sekcie zostaniecie skazani, pozwani do sądu jak pewna staruszka, która uderzyła „kołcza” tacką (autentyk!).

Wystarczy włączyć myślenie kiedy ktoś chce Wam sprzedawać „lepsze życie” :)

Podobne artykuły


23
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2507
17
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1566
15
komentarze: 37 | wyświetlenia: 1267
15
komentarze: 14 | wyświetlenia: 410
15
komentarze: 20 | wyświetlenia: 670
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 450
14
komentarze: 9 | wyświetlenia: 351
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1148
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1018
13
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1090
13
komentarze: 33 | wyświetlenia: 869
13
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1035
13
komentarze: 6 | wyświetlenia: 407
13
komentarze: 34 | wyświetlenia: 1056
12
komentarze: 13 | wyświetlenia: 667
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Wyłapałem literówkę .. "gdzie zapraszał kobiety w sympatii na seks." ... pewnie zamiast "w" powinno być "na" ... ? Ups, jednak jest dobrze, sorry :) Coś źle dostrzegam słowa, fajny rzeczowy Artykuł. Pozdrawiam

  kuti,  26/09/2017

@pokrzywiony:
Tych literówek jest trochę więcej. Pisząc nie zwracam uwagi i bywa, że mi błąd umknie.
Dziękuję tym niemniej za zwrócenie uwagi. Już poprawiam :)

@kuti: To ja źle zobaczyłem, ot taki psikus mózgu, zamiast przeczytać "w sympatii" , przeczytałem "w sypialni" ..., pewnie chciało mi się spać ;), przepraszam za zamieszanie.

Haahahhaha widzę, że nie tylko ja kotońskiemu nadepnąłem na marszczyfreda . Ten beznadziejny kmiot swego czasu i tu na Eiobie wypisywał swoje urojenia i pluł jadem na wszystkie babki, po kilku kłótniach i groźbach sam się odesłał, co do tekstu , hahaha ciekawy , jestem również za tym, żeby piętnować takich opętańców , co do "kał-czy" to fakt narobiło się tego ścierwa, z tym, że skupiają wokół sieb ...  wyświetl więcej

  kuti,  26/09/2017

@Dyl Sowizdrzal:
Jestem psychologiem i mnie ten osobnik zaintrygował :)
Jest niemal książkowym przykładem na wiele chorób o podłożu psychicznym, a w połączeniu z "kołczingiem", który uprawia bez należytej wiedzy i przygotowania, to psychologiczne zjawisko!
On nie bardzo wie czy ma być duchowym guru czy niedojrzałym chłopczykiem spod bloku. Raz udaje jednego, a zaraz wyłazi z n ...  wyświetl więcej

@kuti: Pewnie ten "kołcz", musiał bardzo zaintrygować, skoro zostało o nim zgromadzone tyle informacji ..., z drugiej strony co ten rynek ( walka o zbyt krótki kocyk ) z ludźmi wyprawia to mi się w głowie nie mieści.
Ps. Proszę mi wybaczyć zamieszanie, mam problemy z tekstami, ale się nie poddaję. ;)

@kuti: mnie bardziej zirytował niż zaintrygował ... ;-) ten pajac pomimo, że pisze część tekstów dość soczyście i wiele w tym prawdy to od pewnego czasu nasrało mu na dekiel, popada w jakieś skrajności, pierdoli o niczym, a to o swoich pierdach , a to o tym że pies mu nasral w chalupie i z tego gówna robi " kupkę , zyciowym kołczem" popadła w jakiś absurdalny stan, do tego ta ezoteryka, jak się kt ...  wyświetl więcej

  kuti,  27/09/2017

@pokrzywiony:
Psychologia to pasja :)
Jestem człowiekiem w średnim wieku, ale nigdy nie spotkałem tak niezrównoważonej psychicznie osoby. To, co napisałem to wierzchołek góry lodowej, bo informacji można wyczytać o dużo więcej. Podobnie jak sprzeczności, niedorzeczności, prymitywnej manipulacji, socjotechniki stosowanej w sposób nieudolny. Raz mówi/pisze tak, innym razem inaczej. Raz ...  wyświetl więcej

@kuti:"Jestem psychologiem i mnie ten osobnik zaintrygował :)"-z psychologicznego punktu widzenia to robisz pan całkiem niezłą reklamę temu gościowi!Jesteś pan bezrobotnym psychologiem, że włóczysz się pan po blogu tego typa? Musiałeś pan sporo czasu i energii poświęcić, skoro znasz pan takie szczegóły i niuanse z jego życia.To chyba jednak jest prawda, że na psychologię idą ludzie, którzy sami potrzebują pomocy? Życzę ciekawszych pasji...

  kuti,  09/10/2017

@szubrawiec:
Chyba najbardziej ciekawą rzeczą dla psychologa przy okazji tej osoby są też ci, którzy usiłują coś powiedzieć, a nie bardzo wiedzą co :)
Na przykład czepiają się tego, że w ogóle się o takich „kołczach” pisze i że ktoś traci swój czas. Po kilku kliknięciach okazuje się, że ci sami, którzy tak bardzo dbają o czas i zainteresowania innych, są nadzwyczaj aktywni na forum l ...  wyświetl więcej

  kuti,  27/09/2017

@Dyl Sowizdrzal:
Pajaca znam z innego portalu :)
Przyczepił się do mnie jak rzep psiego ogona wiele miesięcy temu. No to skontrowałem, przyjrzałem się, zacząłem czytać go uważnie i wyszło, że niezależny od kobiet "kołcz" gości się na koszt kobiety. To było odkrycie! :)
Z czasem jego zbanowali, wokół mnie zgromadziło się kilkanaście osób. Aż zbanowali mnie za niewinność :)
...  wyświetl więcej

@kuti: Niestety takich kałczy jak on jest w pytę, ... i jeszcze gorzej, że Ci biedni ludzie chodzą na ich pierdolenie i im za to pierdolenie płacą ...
Ja interesuję się trochę właśnie kwestiami relacji międzyludzkich, trochę psychologią i to głównie z tego powodu zahaczam o ten smieszny kałczing, ponadto dawniej miałem możliwość uczestnictwa w kilkunastu szkoleniach, gdzie jeszcze chujnia n ...  wyświetl więcej

@Dyl Sowizdrzal: Przy drodze w lesie stoi staruszka i w koszyku ma grzybki które proponuje przechodniom, podchodzi do niej pewien gostek i mówi; Ależ proszę Pani przecież to są trujące grzyby, a na to staruszka przecież ja ich nie jem, ja je tylko sprzedaję. Tak wygląda gospodarka rynkowa pozbawiona Etyki ...
Ludzie nawet do obiadu jako przyprawę zastosują cyjanek, byle tylko był ładnie opakowany i zareklamowany ( przykładowo jako "ostatni odlot" ) ... :(

  e-contra,  01/10/2017

@kuti:

"Mi "Kobietopedia" dała nerwicę. Do tej pory bierze mnie na rzyganie, gdy myślę o napisaniu kolejnej książki..."

Uwielbiam, gdy mój ulubiony kołcz pisze dosadnie o swoich dokonaniach. Ilu potencjalnych nabywców uchronił i uchroni przed nerwicą ?:D
Z nowinek ostatnich: będzie nowa synchronizacja mózgu, która w miesiąc oduczy np. obżerania się za jedyne 120 zł. Będą też

...  wyświetl więcej

  kuti,  02/10/2017

@e-contra:
Doskonale wpisuje się to w mój tekst. Fakt, że na jego samego nie działają "metody lecznicze" za które bierze pieniądze jest nieprawdopodobny :)
Jak niby ktoś, kto sam nie potrafi wyzbyć się lęku ma uczyć jak się tego lęku pozbyć? Wciąż będzie mówił, ze pracuje, uczy się, a pod stołem brał pieniądze za "ratowanie ludzi"? :)
O tych ciastkach to ja kolejny ROK czytam. ...  wyświetl więcej

  e-contra,  02/10/2017

@kuti:

Cyberguru ma nadzieję, że zarobi kasę na imbecylach i na hejterach, wzorem innych kołczy :D

https://www.wykop.pl/link/3945(...)nowsze/

Temat domu jest wciskany- rejestrowany w słuchaczach yt na potrzeby domniemanego sukcesu. Byłem dziadem -teraz mam wszystko. Czytaj maku

...  wyświetl więcej

  kuti,  02/10/2017

@e-contra:
Cyberguru podniósł postępowanie z „hejterami” do rangi niemalże religijnej! :)
Za hejtera może według niego uchodzić każdy, od wiernego żołnierza do kogoś, kto pięć lat temu napisał na jego temat kilka zdań.
Ja nie znajduję psychologicznego uzasadnienia dla tego, że słowo „hejter” wymawia on chyba codziennie, mimo tego, że wszyscy podejrzani na wakacjach, nie odzywa ...  wyświetl więcej

@kuti:
@kuti:

W planach weterana potyczek sądowych jest napisanie książki o wygranych sprawach. I jeśli myślisz, że chodzi mu tylko o parę osób, które już pomówił, to jesteś w błędzie :D
W megalomańskiej strategii wyłudzania pieniędzy jest Wykop i pewnie Facebook, miejsca, które umożliwiają użytkownikom wyrażanie opinii dotyczącej działalności cyberguru. Nie poprzestanie na b

...  wyświetl więcej

  kuti,  03/10/2017

@e-contra:

Przepraszam, ale o czym ta książka?! :)
Na razie jedyną wygraną sprawą w sądzie naszego bohatera jest upokorzenie osiemdziesięcioletniej wtedy, a dziś już nieżyjącej MATKI osoby, u której się gości od dziewięciu lat! I to za to, że ta uderzyła go tacką. Mam skopiowane to, co cyberguru sam o tym pisał i żadne kasowania nie pomogą. Mam to tutaj puścić? :)

Trzeci mie

...  wyświetl więcej

Bez pelnego brzucha dusza zdechnie z glodu !

  gucio,  02/10/2017

@kuti @Dyl Sowizdrzal

uhuuhuu dostałem bana na forum i muszę się tu wam pożalić :( :( :( Kotoński zły, Kotoński niedobry :( Znaczy Kotoński i reszta chłopaków była dobra jak chodziłeś i płakałeś im w ramię.

Zacytuję klasyka: "Kim ty w ogóle ku..a jesteś, pajacu?" Oprócz jakiegoś szambowego artykuliku powyżej nie osiągnąłeś praktycznie nic. Forum skupia ludzi i ich problemy. Pomagaj

...  wyświetl więcej

@gucio: o Kotoński czy któryś z jego podnóżków ;-) ? , odrobina prawdy , zadziałała jak ...kamień w bucie ? Ja nigdy na żadnym forum nie byłem, a szczególnie u szmaciarzy siedzących przed kompem z pieluchomajtkami . Przelogowywać się też nie muszę, jestem tu od początku jako Dyl . Kotońskiemu płakac w ramię, ... buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuhahhaahahahahaha ! ;-))) frajerowi dla którego psie gawno jest ...  wyświetl więcej

  autor12  (www),  02/10/2017

ciekawy artykuł trochę z innej beczki

KIedyś przeczytałem parę jego artykułów i zdawały się mieć sens poza tym, że wszystkie kobiety wkładał do jednego worka. Rzeczywiście są na świecie bezwzględni manipulatorzy płci obojga i stosują różne sztuczki, żeby mieć nad kimś kontrolę. Tylko że nie wszyscy ludzie są tacy, a Kotoński twierdził, że wśród kobiet nie ma wyjątków. Wszystkie bezwzględnie manipulują facetami i próbują ich usidlić. C ...  wyświetl więcej

Znalazłem film, który streszcza poglądy ww. zdegenerowanego coucha.
https://www.youtube.com/watch?(...)hQgtrEo

Oczywiście to nie wszystko, ale spora część. Miłego oglądania. :)

  kuti,  09/10/2017

@Critical Thinker:
Piękne! Jakbym cyberguru słyszał :)
"gdyż wszystkie kobiety są takie same", "kobieta to kłębek odruchów", "musisz mieć koszulkę Gargamela", "możecie potwierdzić, że moje porady działają"
Doskonała parodia, gość z dystansem, ironia będąca badzo skuteczną bronią na "kołczy". I jest tu dynamika, i pomysł, a nie ględzenie w kółko o tym samym.
Zastanawia m ...  wyświetl więcej

@kuti: Hm...z jednym muszę się z panem zgodzić, masz pan rację, zdecydowanie za dużo tu mnie, cóż eiobka ma w sobie jakiś dziwny magnes:-)Niemniej, sugerowanie, że jestem też aktywny na innych forach jest już insynuacją, dlatego też nie mogę dać wiary, że to co piszesz pan o tym kołczu nie jest przypadkiem jakąś próbą zemsty na tym osobniku.Tym bardziej, że jak sam żeś pan przyznał, dostałeś pan b ...  wyświetl więcej

  kuti,  10/10/2017

@szubrawiec:
A skąd ten ćwierćoficjalny ton :)
Pozwól, że będę mniej oficjalny.

Wcale nie sugerowałem, że jesteś obecny forach. Nie jesteś jedyną osobą, która uważa, że inni tracą czas, a oni sami go wykorzystują, by się "rozwijać" siedząc od rana do nocy przy monitorach.

Nigdy nie miałem konta na tamtym forum. Nie mogłem być zatem tam zbanowany. Są też inne miejsce.

...  wyświetl więcej

@kuti: Spoko, każdy widzi, co chce widzieć.Ja w swym nędznym życiu widziałem lepszych aparatów i czarodziei,również w tej dziedzinie, tak więc nie ma o co kruszyć kopii...Kotoński przy nich to aniołek, pozdrawiam:-)

  tomfszyba  (www),  11/10/2017

wielu couchów ma też akademickie wykształcenie psychologiczne

  kuti,  12/10/2017

@tomfszyba:
Ale opisywany "kołcz" nawet matury nie ma :)
Couching z prawdziwego zdarzenia wymaga wiedzy psychologicznej. Spotykamy sie z różnymi ludźmi, więc musimy się dostosowywać do ich problemów, by móc je rozwiązać, a nie sterować nimi tak, by wyznawali nasze poglądy. Tego uczy się na studiach, poważnych kursach, szkoleniach.
Do tego dochodzi doświadczenie, profesjonalizm ...  wyświetl więcej

  adam12345  (www),  12/10/2017

Ci cali couche to takie szarlatany, taka jest moja opinia.

Co wy wiecie o kolczingach, tu jest level master o tu pacz https://www.facebook.com/Hazok(...)507791/

@Puszek okruszek: @Puszek okruszek: hahaha a ja znalazłem ...
http://www.netkobiety.pl/t74057.html kalczing turbo ale w wykonie kobiet ... hahha i znowu trochę prawdy ...

Dylu tu masz masterowskie fiku miku https://www.youtube.com/watch?(...)uy1xVGw
i nie wciskaj mnie tu babskich kolczyngów, no.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska