Login lub e-mail Hasło   

Niezbędnik każdego maluszka - uspokaja i pomaga w rozwoju

WEŹ UDZIAŁ W TESTACH i POMÓŻ NAM WYBRAĆ NAJLEPSZY SMOCZEK
Wyświetlenia: 425 Zamieszczono 26/09/2017

Jeden z nieodłącznych atrybutów prawie każdego niemowlaka. Może się wydawać, że powodując uspokojenie dzieci bardziej służy rodzicom, ale jego używanie niesie korzyści obu stronom. O wyborze smoczka decydują właśnie dorośli, często kierując się wyłącznie względami estetycznymi. I choć aspekty wizualne są ważne, to dla prawidłowego rozwoju najmłodszych najistotniejszy jest odpowiedni kształt.          
Smoczek służy przede wszystkim uspokojeniu w chwilach, gdy dziecko płacze lub nie może spać. Zastępuje wtedy pierś matki, zaspokajając w ten sposób naturalną potrzebę ssania. Dlatego powinien przypominać kształtem kobiecy sutek, co wywoła u niemowlęcia znajome poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Jednocześnie smoczek zmniejsza ryzyko odrzucenia naturalnego źródła pokarmu w przypadku karmienia zarówno piersią, jak i butelką. Ponadto korzystnie wpływa na trawienie i niezwykle dokuczliwą kolkę dziecięcą.

Smoczek – nieoceniona pomoc dla dzieci i rodziców            

- Stosowanie smoczka anatomicznego jest niezwykle istotne dla rozwoju dzieci. Zaokrąglona, dopasowana do podniebienia główka, pomaga w prawidłowym ukształtowaniu zgryzu niemowlęcia, co nie jest możliwe przy ssaniu zwykłych smoczków czy kciuka. Zwężona szyjka pozwala na szczelne zamknięcie ust, a jednocześnie nie ogranicza ruchów języka. Z kolei wyposażona w mikroskopijne otworki tarczka umożliwia odpływ nadmiarowego powietrza z jamy ustnej. W ten sposób dziecko przyzwyczaja się do prawidłowego oddychania, czyli wdechu przez nos i wydechu przez usta – mówi Alicja Szmigiel z firmy Baby Land, polskiego dystrybutora marki NUK, producenta smoczków anatomicznych.

Ważny jest nie tylko odpowiedni kształt, ale też wielkość. Ze smoczków korzystają już noworodki, ale okres ich używania różni się u każdego dziecka; u niektórych może to być zaledwie sześć miesięcy, u innych nawet dwa lata. W tym czasie niemowlęta rosną, potrzebują więc większego łóżeczka, ubranek czy bucików. Dotyczy to również smoczka. Istotny jest również wybór materiału; silikon jest giętki i odporny na wysoką temperaturę i nie ma żadnego zapachu ani smaku. Kauczuk zaś to materiał naturalny, który jest wyjątkowo miękki oraz wytrzymały. Równocześnie smoczki anatomiczne występują w bogatej kolorystyce i zawierają wszystkie ułatwiające korzystanie z nich dodatki, jak np. tasiemki służące przypinaniu do ubranka.          

Lepszy smoczek – jak go zdobyć ? Weź udział w testach     


Budowa smoczków od XX wieku zmieniła się diametralnie i wciąż ulega modyfikacjom. Producenci bazując na opiniach rodziców, ulepszają smoczki, by wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom.

- To dzięki konsultacjom z rodzicami udało się określić poziom skuteczności i zadowolenia z naszych produktów, a w konsekwencji opracować optymalne kształty i wygląd. Obecnie wspólnie z mamami prowadzimy testy smoczka NUK Genius Color – mówi Alicja Szmigiel z firmy Baby Land.          

W badaniach mogą wziąć udział rodzice dziecka poniżej trzeciego roku życia. Do testowania przygotowano 200 smoczków we wszystkich dostępnych rozmiarach. W celu zgłoszenia wystarczy w nieprzekraczalnym terminie 30 września wypełnić formularz dostępny pod adresem: www.klubnuk.pl/testowaniegeniuscolor. Następnie do wybranych rodziców przesłane zostaną smoczki, które testowane będą do 10 listopada. Do tego dnia można również wysyłać zdjęcia pociech ze smoczkiem NUK Genius Color – na zwycięzców konkursu czekają zestawy produktów marki NUK.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1216
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1024
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1098
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 770
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 747
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1898
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 584
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1042
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 549
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 898
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska