Login lub e-mail Hasło   

Do czego zmierza Komitet Praw Człowieka przy ONZ...

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://wmeritum.pl/onz-chce-wprowadzic-n(...)/202524
Czy ustanawiając prawo do zabijania nie popełniamy czynu zabronionego Kodeksem Karnym ?
Wyświetlenia: 332 Zamieszczono 28/09/2017

Poniżej wklejam art. jaki przeczytałam na portalu " w Meritum pl ". ;

ONZ chce wprowadzić nowe prawo „do aborcji i eutanazji”.

 
Ordo Iuris apeluje o podpisanie petycji ws. obrony życia
Opublikowano: 28 Wrz 2017Tags: aborcja, eutanazja, onz, Ordo Iuris, petycja

 
Komitet Praw Człowieka ONZ zamierza wykorzystać międzynarodowe gwarancje prawa do życia do stworzenia „pseudo-prawa” do aborcji i eutanazji. W przedstawionym projekcie nowego Komentarza do art. 6 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych odbiera się najmłodszym dzieciom ochronę prawną, a państwa zmusza się do legalizacji eutanazji. Instytut Ordo Iuris w uruchomionej petycji wzywa obywateli do obrony ludzkiej godności przed działaniami lewicowych aktywistów, którzy skolonizowali struktury ONZ.

Komitet Praw Człowieka ONZ, pomijając stanowisko państw, usiłuje w projekcie swej interpretacji art. 6 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych tak zdeformować rozumienie prawa do życia, by sfabrykować sztuczne „prawo do aborcji oraz eutanazji”. Komitet, który odpowiada za monitorowanie realizacji Paktu Praw Człowieka nie tylko chce stworzyć „pseudo-prawo” do zabicia dziecka przed urodzeniem, prezentując je przewrotnie jako ratowanie życia, ale dodatkowo domaga się, by wszystkie państwa ONZ zalegalizowały aborcję na życzenie bez żadnych ograniczeń.
 
Co istotne, autorzy dokumentu uznają ochronę życia dzieci w najwcześniejszym okresie ich rozwoju za coś „poniżającego i nierozsądnie uciążliwego”. Podobnie traktowani są w dokumencie chorzy i niepełnosprawni, którym Komitet zagwarantować chce pełne „prawo” do eutanazji, stwarzając w ten sposób szerokie pole do nadużyć w służbie zdrowia.

Projekt Komentarza, forsując nieznane prawu międzynarodowemu „pseudo-prawo” do aborcji narusza szereg wiążących unormowań prawa międzynarodowego. Przykładowo, warto zauważyć, że państwa ONZ na Światowej Konferencji Ludnościowej w Kairze w 1994 r. jednomyślnie zobowiązały się do eliminacji sytuacji skłaniających do przeprowadzania aborcji. Zarówno Deklaracja Praw Dziecka z 1959 r., jak i Konwencja o prawach dziecka z 1989 r., wyraźnie stanowią, że „dziecko, ze względu na swoją niedojrzałość fizyczną oraz umysłową, wymaga szczególnej opieki i troski, w tym właściwej ochrony prawnej, zarówno przed, jak i po urodzeniu”.
Organizacje społeczne tylko do 6 października mogą zgłaszać swoje uwagi do projektu Komentarza Ogólnego. Instytut Ordo Iuris, posiadający specjalny status konsultacyjny w ONZ, w najbliższych dniach przedstawi ONZ stanowisko w tej sprawie.

Jeśli pozwolimy na zaakceptowanie proponowanego Komentarza, będzie to miało zgubne konsekwencje dla Polski i innych krajów chroniących życie najsłabszych osób. Nie możemy pozwolić na to, by za sprawą pokrętnych interpretacji, prawo do życia stało się wyrokiem śmierci dla najmłodszych dzieci i przekreślało bezpieczeństwo osób starszych. – powiedziała dr Joanna Banasiuk, wiceprezes Ordo Iuris.

Ordo Iuris namawia Polaków, by w drodze petycji skierowanej do Komitetu Praw Człowieka ONZ wsparli stanowisko Instytutu sprzeciwiające się odebraniu ochrony prawnej dzieciom przed urodzeniem i podkopujące bezpieczeństwo prawne osób dożywających kresu swych dni. W ciągu kilku godzin od uruchomienia, petycję podpisało już ponad 3 tysiące osób.
Petycja Ordo Iuris dostępna jest na stronie: www.maszwplyw.pl.
 
 

Podobne artykuły


104
komentarze: 232 | wyświetlenia: 50002
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7847
52
komentarze: 88 | wyświetlenia: 8003
42
komentarze: 11 | wyświetlenia: 10369
33
komentarze: 13 | wyświetlenia: 10144
32
komentarze: 45 | wyświetlenia: 1814
32
komentarze: 24 | wyświetlenia: 7458
29
komentarze: 63 | wyświetlenia: 2717
27
komentarze: 28 | wyświetlenia: 1635
25
komentarze: 77 | wyświetlenia: 4420
23
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2060
23
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4113
22
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2140
 
Autor
Dodał do zasobów: Remter
Artykuł

Powiązane tematy

Szanowni Państwo,

ogromnie niepokoi mnie treść Komentarza Ogólnego nr 36, który Komitet Praw Człowieka przedstawił w odniesieniu art. 6 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych. Projekt Komentarza jest sprzeczny z prawem międzynarodowym i forsuje nieznane mu „prawo” do aborcji. Tymczasem: państwa ONZ na konferencji w Kairze w 1994 r. jednomyślnie zobowiązały się do

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska