Login lub e-mail Hasło   

Hollywoodzki hit w wersji Bollywood

Hinduski reżyser Raja Menon zrezalizował rodzimą wersję amerykańskiego hitu Jona Favreau „Szef”. Od 6 października bollywoodzką wersję będzie można zobaczyć na pokazach specjalnych.
Wyświetlenia: 39 Zamieszczono 20 dni temu

Hinduski reżyser Raja Krishna Menon zrezalizował rodzimą wersję amerykańskiego hitu Jona Favreau „Szef”. Od 6 października bollywoodzką wersję będzie można zobaczyć na pokazach specjalnych. 

6 października w Krakowie, 7 października w Łodzi, a 8 października w Warszawie odbędą się premierowe pokazy specjalne obrazu w reżyserii Rajy Krishny Menona pt. „Chef”. Pokazy uatrakcyjni spotkanie z aktorem, który odgrywa w filmie jedną z głównych ról - Chandanem Roy Sanyalem. Widzowie będą mogli także wziąć udział w specjalnie zorganizowanym evnecie typu „Food&Wine”, podczas którego serwowane będą dania i przekąski tradycyjnej kuchni indyjskiej.

W amerykańskiej wersji komedii „Chef” z 2014 roku wystąpili znakomici aktorzy, m.in. Jon Favreau, Robert Downey Jr., Scarlett Johnason i Dustin Hoffman. Bollywoodzcy producenci do swojej wersji (która jest remakem obrazu Favreau z 2014 roku) także zaangażowali gwiazdy. Oprócz wspomnianego Chandana Roy Sanyala („Kolor szafranu”) w filmie wystąpili także Saif Ali Khan (znany polskim widzom z produkcji takich jak „Gdyby jutra nie było”, „Zakochani”, „Love Aaj Kal”) oraz hinduska piękność Padmapriyę Janakiraman.

Indyjski „odpowiednik” Carla Caspera z hollywoodzkiego obrazu to Roshan Kalra – znakomity mistrz kuchni, nagrodzony gwiazdką Michelin. Mieszka w Nowym Jorku, gdzie prowadzi indyjską restaurację Galli. Pochłonięty zadowalaniem klientów oraz rosnącą sławą, zapomina o rodzinie i przyjaciołach. Jego prywatne życie powoli rozpada się, a to z kolei przekłada się na życie zawodowe.

Roshan postanawia więc wrócić do korzeni, do Indii. Wraca do domu, w którym czeka na niego niepokorny, spragniony kontaktu z ojcem jedenastolatek oraz piękna żona. Roshan, zmuszony do zastanowienia się nad swoim życiem, postanawia wprowadzić w nie radykalne zmiany. Zmęczony pogonią za karierą i zadowalaniem wysublimowanych gustów klienteli najlepszych nowojorskich restauracji, otwiera food truck „Raasta Cafe” i rozpoczyna niezwykłą podróż w towarzystwie najlepszego przyjaciela i jedynego syna. Wyprawa food trackiem z Koczin, przez Goa, do Delhi przywraca dawne wspomnienia, ale również wzmacnia więzi łączące ojca i syna. Wkraczający w „drugą dojrzałość” Roshan dostrzega, że musi zmienić priorytety w życiu. Czy to wystarczy, by odnaleźć klucz do zagubionego szczęścia?

Pomimo tego, że film Rajy Krishny Menona to remake amerykańskiej wersji, ogląda się go jak inną historię. Nowy „Chef” to niezwykła podróż po kulturze indyjskiej i nieopatrzonych miejscach oraz odkrywanie nowych gustów i niezwykłych smaków.

***

Bollywoodzki „Chef” wyprodukowany został przez T-Series Films, Abundantia Entertainment oraz Bandra West Pictures. W Polsce film dystrybuowany jest przez FilmVillage.Kadr z filmu "Chef"

Zwiastun filmu dostępny jest pod adresem:  https://vimeo.com/235521965

***

Premiera filmu w Krakowie odbędzie się 6 października o godz. 18:00 w kinie Kijów Centrum.

Premiera filmu w Łodzi odbędzie się 7 października o godz. 17:00 w kinie Charlie.

Premiera filmu w Warszawie odbędzie się 8 października o godz. 21:00 w kinie Luna.

Aby uzyskać więcej informacji na temat pokazów, należy odwiedzić witrynę danego kina lub wejść na www.facebook.com/bollywoodpoland.

Podobne artykuły


24
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1555
16
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1055
15
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1778
15
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1275
15
komentarze: 9 | wyświetlenia: 875
14
komentarze: 1 | wyświetlenia: 908
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 973
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1388
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 861
13
komentarze: 14 | wyświetlenia: 975
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2476
13
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1204
13
komentarze: 23 | wyświetlenia: 1049
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 711
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 906
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2017 grupa EIOBA. Wrocław, Polska